Dzień Matki w BellyBestFriend!

Aktywuj abonament BellyBestFriend od dziś do 31 maja a otrzymasz od nas prezent:

1 miesiąc - otrzymasz 15 dni w prezencie!

3 miesiące - otrzymasz 1 miesiąc w prezencie!

12 miesiący - otrzymasz 2 miesiące w prezencie!

Z abonamentem BellyBestFriend możesz korzystać również z KidzFriend oraz OvuFriend!

Promocja trwa do 31 maja 2019 roku.

Wykup abonament Zamknij
BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Badania refundowane w 2014 roku
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

kotakota
Przyjaciółka
47

Wysłany: 2 lutego 2014, 21:50
Cytuj | (0) | Zgłoś
Witajcie. Jeśli wiecie, ktore badania są refundowane w ciąży proszę napiszcie. Przeszukując internet natknęłam się na pewne rozporządzenia Ministra Zdrowia ale nie jestem pewna co do ich aktualności. Póki co prywatny lekarz zdarł ze mnie sporo kasy a wizytę na fundusz mam dopiero za kilka dni. Chciałabym iść przygotowana, żeby w końcu móc skorzystać z obowiązkowych składek zdrowotnych a lekarze są różni, same wiecie... nie każdy powie do czego mamy prawo. Z góry dziękuję!

kotakota

Ewelina
Autorytet
376

Wysłany: 2 lutego 2014, 22:07
Cytuj | (1) | Zgłoś
Obowiązujące rozporządzenie jest aktualne również w tym roku. Ze swojego doświadczenia radzę Tobie wydrukować sobie tę tabelkę z badaniami i w razie problemów przedstawić lekarzowi. Ja tak zrobiłam, bo nie chciał mi wypisać skierowania. Powodzenia :)

kotakota lubi tę wiadomość

li-68384.png

Kunita
Ekspertka
103

Wysłany: 25 lutego 2014, 12:46
Cytuj | (0) | Zgłoś
To skandal, ale lekarz, do którego poszłam na NFZ, nie chciał dac mi skierowania na podstawowe badania moczu i krwi (morfologia, toxo) tłumacząc się, że teraz bardzo obcieli im budżet.
Za to usg robi bez mrugnięcia okiem, najchętniej co tydzien.

Co do skierowania, to od innego lekarza dostałam bez problemu.

[konto usunięte]

Wysłany: 1 marca 2014, 14:57
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja z NFZ dostałam badania na toksoplazmoze, kiłę, WR, grupę krwii, morfologie, mocz, HIV, HCV, glukoza

ofcooo
Autorytet
398

Wysłany: 1 marca 2014, 20:40
Cytuj | (0) | Zgłoś
ja też mam wydrukowaną tę tabelkę i nosze ze sobą żeby w razie czego upomnieć sie o skierowania i badania. No i oczywiście dla siebie - czego moge sie spodziewać przy najbliższej wizycie

Ale mój lekarz prowadzący sam zerka do tej tabelki i daje potrzebne skierowania

zem3h371xcq8c2sz.png
qdkkwn15frnb311v.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)