X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Badania PAPA przed 35 rokiem
Odpowiedz

Badania PAPA przed 35 rokiem

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • dotidd Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny tak jak w temacie,czy któraś robiła badania przez 35 rokiem? Mam 33 lata robiłam USG "genetyczne" ale bez badań krwi. Moja Pani doktor w ogóle nic o tym nie wspomniała kierując mnie na USG a później wielkie zdziwienie że nie zrobiłam. Rozmawiałam z koleżankami które w moim wieku były w pierwszych ciazach i żadna nie robiła. Lekarz ma usg stwierdził że nie ma potrzeby kierowania na aminopunkcje. Pomiary mieszczą się w normie choć przezierność karkowa mieści się w górnej normie i wynosi 2.4. Martwię się i żałuję że nie zrobiłam tych badań

    w4sq3e3kx1ubp4h5.png
    mhsvj44jjovqxu58.png
    Roksanka[*] 28 tydz.
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To badanie to tylko statystyka, niepotrzebne nerwy i strata pieniędzy. W każdej ciąży robiłam tylko usg. Jeśli u Ciebie jest prawidłowe a piszesz, że tak, to nie doszukuj się tylko ciesz ciążą ;-)

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • dotidd Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 25 sierpnia 2017, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    livia30 dziękuje za odpowiedź, lekarz ograniczył się do powiedzenia że parametry są dobre i to dopiero w tedy kiedy mój mąż był poirytowany jego brakiem jakiś konkretow, gadał tylko o statystykach normach. Powiem szczerze że pierwszy raz spotkałam się z takim lekarzem. Dawał mi do zrozumienia że powinnam zrobić te badania bo bez nich nie dowiem się nic, jego nachalność mnie zdenerwowała

    w4sq3e3kx1ubp4h5.png
    mhsvj44jjovqxu58.png
    Roksanka[*] 28 tydz.
  • livia30 Autorytet
    Postów: 7923 4598

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po PAPPA wiedziałabyś jeszcze mniej ;-) Znam wiele dziewczyn, które żałowały, że je zrobiły bo nic poza nerwami nie wniosły. Spokojnie, gdyby coś było nie tak to nawet gburowaty lekarz by o tym powiedział ;-)

    dotidd lubi tę wiadomość

    atdci09krcni3vrx.png
    dqpranlijgjzfr8g.png
    l22nvcqg03ccs7pi.png
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się nie zgadzam, że pappa nic nie wnosi. Pappa poza oceną ryzyka trzech trisomii pokazuje też stan łożyska. Ja robiłam pappę w obu ciążach, w pierwszej miałam 31 l.

    Pappę robi się razem z usg lub kilka dni wcześniej/ później. Skoro jej nie zrobiłaś to nie warto o tym myśleć. Ważne że usg wyszło ok. I tego się trzymaj. Lekarz na podstawie usg, też powinien oszacować ryzyko wad. Czy zrobił to u Ciebie?

    Jeśli się niepokoisz i środki finansowe na to pozwalają można zrobić bardzo dokładny test z krwii harmony lub nifty. Jego cena jest jednak stosunkowo wysoka ok. 2500.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • marta258 Autorytet
    Postów: 2292 1669

    Wysłany: 26 sierpnia 2017, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mam 35 lat a robiłam usg genetyczne razem z badaniami krwi pappa. Już na samym usg wszystkie pomiary były prawidłowe i w normie a test z krwi tylko to potwierdził. U mnie to właśnie lekarz ginekolog polecił to badanie, ogólnie poleca je wszystkim swoim pacjentkom w ciąży bez względu na wiek, tylko dla pewności że z dzieckiem jest wszystko ok.

    Jeżeli miałaś samo usg genetyczne i na nim wszystko wyszło dobrze i w normie to nie powinnaś się martwić, z dzieckiem na pewno jest ok. Gdyby lekarza coś zaniepokoiło to na pewno by Ci powiedział i zlecił dalsze badania.

    f2wl3e5eeh69r9ad.png
    l22ncwa1wnquuzg4.png
  • dotidd Debiutantka
    Postów: 13 4

    Wysłany: 27 sierpnia 2017, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Martwiłam się choć lekarz powiedział że nie ma wskazań do dalszej diagnostyki to mimo wszystko miałam wrażenie że był tak małomówny właśnie dlatego że nie zdecydowałam się na badania z krwi i powiedział tak na odczep. Rozważałam PAPA ale po rozmowie z koleżankami rozmyślam się. Aż strach pomyśleć jak zachowują się lekarze gdzie kobiety chodzą na NFZ, nie twierdzę że wszyscy są tacy. Co jeśli kogoś nie stać na USG prywatnie a co dopiero dodatkowe badania

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 sierpnia 2017, 14:32

    w4sq3e3kx1ubp4h5.png
    mhsvj44jjovqxu58.png
    Roksanka[*] 28 tydz.
  • kataloza Autorytet
    Postów: 850 417

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie robiłam miałam 34 lata......jedno pytanie....czy wiedza zmieniła by coś u Ciebie? bo jeśli nie i mimo wszystko urodziła byś to po co robić te badania???

    qtchpss6a5eugu3t.png
    qtchpss686b1ug9f.png
  • kataloza Autorytet
    Postów: 850 417

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy rodziłam córkę miałam 23 lata....NT wynosiło u niej 3,1 mm i nikt mnie nie skierował na żadne badania dodatkowe.....zdrowa córa.

    qtchpss6a5eugu3t.png
    qtchpss686b1ug9f.png
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 31 sierpnia 2017, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja robilam prenatalne usg+pappa jestem w 1 ciazy przed 30r.z. nie mam obciazen w rodzinie, zrobilam dla swojego spokoju. uwazam ze tylko test podwojny czyli ush+pappa razem skorelowane sa miarodajne. wyliczaja ryzylo. ale wiadomo to tylko syatysyyka i zawsze jest jakis margines bledu

    6sutskjolve431gm.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2018, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    livia30 wysłałam Ci zaproszenie -jesli jeszcze tu zaglądasz-odezwij się proszę. mam pytanie do Ciebie :)

  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 5 maja 2018, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pappa to nie tylko wady genetyczne ale też ryzyko porodu przedwczesnego. I to jest tak, jak wynik wyjdzie dobry to każdy poleca, bo jest spokojny. A jak wynik wychodzi zły to wtedy się odradza bo ostatecznie nie wiadomo czy to nie tylko statystyka. Przy złym wyniku porodu przedwczesnego nie robi się dodatkowych testów tylko czeka na to co będzie.

    mi88 lubi tę wiadomość

    Corka - 2018
    Syn - 2021
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ