X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Astma oskrzelowa i ciąża
Odpowiedz

Astma oskrzelowa i ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 grudnia 2013, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny mam pytanie czy ktróras z was ma moze astme oskrzelową i jest w ciąży?Ja sie martwię bo ostatnio jakos mi sie wydaje ze leki na astme mi nie pomagają a mam seredite 250 dysk i eraz mam wprowadzić zamiast rano i wieczorem seretide to Alwesko rano a seretide na wieczór...obym sie dobrze czuła;)

  • maja2024 Autorytet
    Postów: 695 920

    Wysłany: 2 stycznia 2014, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam astmę oskrzelową ale w ciąży nie przyjmowałam leków bo nic mi nie dolegało od ok 30 tc trochę się mi ciężko oddychało czasem tchu brakowało i musiałam znaleźć pozycję do spania. Mówiłam ginowi ale postanowiłam nie brać leków tylko inhalacje robiłam wietrzyłam i spałam przy otwartym oknie :)

    msayah2.png
    0sbo70a.png
    eiktyx8d7h9nb2ik.png
  • Fipsik Autorytet
    Postów: 3078 3207

    Wysłany: 11 stycznia 2014, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja biorę pulmicort, można go brać w ciąży :)

    c55fcsqv7zvb1aan.png
    gyxw8u69g8jufhg3.png
  • gdynianka Debiutantka
    Postów: 8 11

    Wysłany: 21 stycznia 2014, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja brałam Seretide przed ciążą ale pulmonolog poleciła mi zmianę na Pulmicort i Ventolin - jak twierdzi z dotychczasowych obserwacji Seretide a właściwie jego składniki nie wpływają negatywnie na płód ale są to stosunkowo nowe składniki a Pulmicort i Ventolin są znane i stosowane dużo dłużej i nie są szkodliwe na maleństwo. Ja mam astmę alergiczną i często mam też katar alergiczny więc biorę steryd donosowo w najmniejszej dawce ale dzięki temu nie mam żadnych objawów i czuje się świetnie :)

  • Kajoni Autorytet
    Postów: 2084 2912

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam astmę oskrzelową stwierdzoną jakiś rok temu. DOstałam leki, ale stopniowo zmniejszałam ich ilość aż w końcu we wrześniu razem z lekarką postanowiłyśmy odstawić wszystko. Brałam jakieś tabletki, Singular chyba, ale jak tylko zjadłam jedno opakowanie to odstawiłam i wciągałam Neplit. W końcu i to odpadło. W listopadzie zaszłam w ciążę i tak na prawdę miałam tylko jeden poważniejszy napad i musiałam sobie psiknąć Ventolin, bo lekarka mówiła, że Ventolin w ciąży dozwolony, a gorszy dla dzidziusia jest taki kaszel napadowy, to co się będę męczyć. Tak że u mnie póki co jest dobrze, ale mam Ventolin zawsze pod ręką.

    relgi09k4o218c6j.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 30 stycznia 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja lecze sie na astme od ponad 10 lat na początku ciazy w pierwszych dniach bardzo mnie ona meczyła a teraz mam czesto zatkany nos ale nie biore nic na alergie. Niestety u nas jest duży problem z dostaniem sie do pulmonologa a biore wziew na stałe ALvesco a w razie nagłego ataku mam Velaspir to jest podobne do Ventolinu a jak już duży mam atak to mam steryd Metypred ale jak narazie nie miałam aż tak dużego ataku. Mój ginekolog powiedział,zę zwykle podczas ciaży astma maleje albo wogóle ustepuje.
    Życze kazdej zdrowia oraz spokojnej ciazy :)

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza - najnowsze odkrycia nauki i perspektywy leczenia

W miesiącu świadomości endometriozy, dzielimy się z Wami nowymi odkryciami, które stają się źródłem nadziei. Badania nad genami i mikrobiomem oferują potencjalne klucze do lepszych terapii. Zobacz, jak nauka prowadzi nas ku lepszemu zrozumieniu i leczeniu tej trudnej choroby.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ