BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > Astma oskrzelowa i ciąża
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

[konto usunięte]

Wysłany: 4 grudnia 2013, 14:50
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej dziewczyny mam pytanie czy ktróras z was ma moze astme oskrzelową i jest w ciąży?Ja sie martwię bo ostatnio jakos mi sie wydaje ze leki na astme mi nie pomagają a mam seredite 250 dysk i eraz mam wprowadzić zamiast rano i wieczorem seretide to Alwesko rano a seretide na wieczór...obym sie dobrze czuła;)


maja2024
Autorytet
Postów: 694
920

Wysłany: 2 stycznia 2014, 16:09
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja mam astmę oskrzelową ale w ciąży nie przyjmowałam leków bo nic mi nie dolegało od ok 30 tc trochę się mi ciężko oddychało czasem tchu brakowało i musiałam znaleźć pozycję do spania. Mówiłam ginowi ale postanowiłam nie brać leków tylko inhalacje robiłam wietrzyłam i spałam przy otwartym oknie :)

msayah2.png
0sbo70a.png
eiktyx8d7h9nb2ik.png

Fipsik
Autorytet
Postów: 3078
3207

Wysłany: 11 stycznia 2014, 07:39
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja biorę pulmicort, można go brać w ciąży :)

c55fcsqv7zvb1aan.png
gyxw8u69g8jufhg3.png

gdynianka
Debiutantka
Postów: 8
11

Wysłany: 21 stycznia 2014, 07:59
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja brałam Seretide przed ciążą ale pulmonolog poleciła mi zmianę na Pulmicort i Ventolin - jak twierdzi z dotychczasowych obserwacji Seretide a właściwie jego składniki nie wpływają negatywnie na płód ale są to stosunkowo nowe składniki a Pulmicort i Ventolin są znane i stosowane dużo dłużej i nie są szkodliwe na maleństwo. Ja mam astmę alergiczną i często mam też katar alergiczny więc biorę steryd donosowo w najmniejszej dawce ale dzięki temu nie mam żadnych objawów i czuje się świetnie :)


Kajoni
Autorytet
Postów: 2084
2912

Wysłany: 30 stycznia 2014, 14:10
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja mam astmę oskrzelową stwierdzoną jakiś rok temu. DOstałam leki, ale stopniowo zmniejszałam ich ilość aż w końcu we wrześniu razem z lekarką postanowiłyśmy odstawić wszystko. Brałam jakieś tabletki, Singular chyba, ale jak tylko zjadłam jedno opakowanie to odstawiłam i wciągałam Neplit. W końcu i to odpadło. W listopadzie zaszłam w ciążę i tak na prawdę miałam tylko jeden poważniejszy napad i musiałam sobie psiknąć Ventolin, bo lekarka mówiła, że Ventolin w ciąży dozwolony, a gorszy dla dzidziusia jest taki kaszel napadowy, to co się będę męczyć. Tak że u mnie póki co jest dobrze, ale mam Ventolin zawsze pod ręką.

relgi09k4o218c6j.png

[konto usunięte]

Wysłany: 30 stycznia 2014, 16:12
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja lecze sie na astme od ponad 10 lat na początku ciazy w pierwszych dniach bardzo mnie ona meczyła a teraz mam czesto zatkany nos ale nie biore nic na alergie. Niestety u nas jest duży problem z dostaniem sie do pulmonologa a biore wziew na stałe ALvesco a w razie nagłego ataku mam Velaspir to jest podobne do Ventolinu a jak już duży mam atak to mam steryd Metypred ale jak narazie nie miałam aż tak dużego ataku. Mój ginekolog powiedział,zę zwykle podczas ciaży astma maleje albo wogóle ustepuje.
Życze kazdej zdrowia oraz spokojnej ciazy :)Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)