X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Aparat ortodontyczny w ciaży
Odpowiedz

Aparat ortodontyczny w ciaży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy ktoś moze zakladał sobie aparat ortodontyczny w ciąży?

  • e_mil_ka Autorytet
    Postów: 5576 3446

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie zakładałam w ciąży ale noszę w jej trakcie. Zakładany był wcześniej.

    Emilka
    preg.png
    04.03.21 - Igunia na świecie
    21.04.23 - beta 411
  • Rozeczka Przyjaciółka
    Postów: 87 29

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poleca się raczej odłozyć leczenie ortodontyczne do zakończenia ciązy. Urodzisz i wtedy wstawisz sobie aparat stały. No chyba, ze chodzi tutaj o ruchomy - ten mozesz zalożyć sobie i w ciązy. Aczkolwiek nadaje się on jedynie w przypadku niewielkich wad uzębienia.

    Inna sprawa, to jeśli miałaś aparat przed zajściem w ciażę. W takim przypadku leczenie jest kontynuowane.
    https://studiose.med.pl/czym-sie-rozni-dentysta-od-ortodonty/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 stycznia 2021, 11:56

  • Elleen Autorytet
    Postów: 879 701

    Wysłany: 19 stycznia 2021, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Samo założenie aparatu nie jest niewskazane w czasie ciąży. Bardziej tu chodzi o diagnostykę potrzebną dla ortodonty czyli np rtg lub tomografię, których lepiej w ciąży nie robić. Jeśli jednak masz już zdjęcia, które zrobiłaś przed ciążą, nie widzę powodów dla których nie powinno się zakładać aparatu. Ja zakładałam przed ciążą co prawda, ale moja ortodontka tak mi to wytłumaczyła.

    o1486iyele9sg31t.png
    Ona: 30, On: 38lat. Starania ok 2-3 lata.
    08.2020.- I CS Lametta [*] 6tc😢💔
    11.2020- II CS z Lamettą - 💕
    19.05. 2020-III badania prenatalne:
    ♀️ 2048g 💓150/ min
    ♂️ 2272g💓 145/min
    "Jezu, Ty się tym zajmij. Zawierzam się Tobie"
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ