X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Angeliusowe mamy - zbiorczy wąte kdla kobiet w ciąży i po porodzie
Odpowiedz

Angeliusowe mamy - zbiorczy wąte kdla kobiet w ciąży i po porodzie

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2020, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja i słoiczki i to co ugotowałam i małemu mogłam dać. Blw hmm... Jak mu daje np ziemniaki czy jakieś warzywa czy owoce to daje w kawałku ale dopiero jak ząbki wyszły, bo jakoś się bałam, że się zakrztusi 🤦‍♀️🤷‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2020, 14:00

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 1 lutego 2020, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak już będziecie rozszerzać dietę to proponuję powiedzieć wszystkim którzy przynoszą prezenty że zamiast czekolady to wy chcecie żeby przynosili owoce albo jeśli ktoś jest na tyle kumaty to zdrowe przekąski z Rossmana (nie każdy wie co może kupić). Bo z tymi czekoladami to będzie PRZEPRAWA... Ile ja się naprodukuję żeby nie kupowali bo i tak nie dam - jak do słupa. Teść już się nauczył że bananek czy rogalik są mile widziane a czekolada ląduje u eMka w brzuchu tylko i wyłącznie 😁

    SusieOne, Aga9090, Bejzi, Yoselyn82, Honorata02 lubią tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2020, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke mąż ostatnio się z młodym wygłupiał i stwierdził, że jakoś wysokie ma podniebienie, ja jakoś nie zwróciłam uwagi na to ale zaczęłam szperać w internecie i zdjęcia przeglądać i no młody ma takie... Oczywiście nie straszę i nie mówię, że u Was też tak jest

  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 1 lutego 2020, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    2 życiu bym dziecku czekolady nie dała :) w sensie małemu. U nas dawał teściu rocznej siostrzenicy męża ciasto ale tamci chyba nie mają siły przebicia i powiedzenia nie... Mój mąż juz by aferę zrobił rodzicom. Właśnie w Rossmannie są jakieś fajne sloiki, bratowa mi pokazywała ale już nie pamiętam co to było.
    Za to moja siostra pasła syna żelkami i cukierkami jadł i padał bo cukier wywalało

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2020, 14:09

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • aurola Autorytet
    Postów: 738 859

    Wysłany: 1 lutego 2020, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biogaja jest super. Najlepszy probiotyki dla maluszków.

    Honorata02, Bejzi lubią tę wiadomość

    hchyvfxmo1eygfw1.png
  • aurola Autorytet
    Postów: 738 859

    Wysłany: 1 lutego 2020, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak was czytam i tyle rzeczy mi się przypomina. A ile znów przede mną

    hchyvfxmo1eygfw1.png
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 1 lutego 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak jesteśmy gdzieś w gościach czy do nas ktoś przyjdzie i jest ciasto to daję Nati trochę mojego. Ale daję JA i nikomu innemu nie pozwalam bo ja przynajmniej kontroluję ilość i co dokładnie daję (omijam sztuczne rzeczy w cieście i daję tylko to co wiem z czym jest). Czekoladę zje raz na miesiąc dwa - jedną kostkę za moim pozwoleniem bo moja mama zawsze chce jej dawać. Grunt to kontrola nad tym co się daje. I "twarda dupa" bo ile razy usłyszymy jakie jesteśmy dziwne i dziecku żałujemy to nie zliczę 😌

    SusieOne lubi tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2020, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aurola wrote:
    Tak was czytam i tyle rzeczy mi się przypomina. A ile znów przede mną
    Mocne kciuki za maluszka, też kiedyś leżałam na 3 w dwóch ciążach. Będzie dobrze

    aurola lubi tę wiadomość

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 1 lutego 2020, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aurola wrote:
    Tak was czytam i tyle rzeczy mi się przypomina. A ile znów przede mną
    Ileż ja bym przy drugim dziecku zmieniła 😌 pierwsze to taki trochę "towar testowy" 😁 nic nie wiadomo, wszystko na czuja, a potem pac w głowę że można było inaczej do czegoś podejść.

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2020, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny i ja się z Wami witam. Choś jeszcze mamą nie jestem ale Wasze historie dają mi nadzieję że i mi się wkońcu uda. Z resztą z niektórymi z Was jestem od początku szczęśliwego transferu więc jestem z Wami zżyta.

    Dzieciaczki macie przesłodkie. Będę Was podczytywać bo kto wie może szybciej niż myślę przyda mi się Wasza wiedza w kwestii opieki nad maleństwem.

    I pozwólcie że i ja czasem napisze o dalszych etapach działania w temacie starania.

    KateHawke, bz10, Yoselyn82, Bejzi, Honorata02, SusieOne, Megii_81, aurola, didik34 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja teściowa już "wychowałam" , bo kiedyś nie miałam siły przebicia i z czasem za bardzo się wtrącała. Nawet potrafiła moje czy męża zdanie podważyć przy dzieciach. Ale zaczęłam się odzywać i być ta zła co się potrafi postawić. Teraz przywozi jabłka i banany 😅

    I tez myśle, że dobrze jest powiedzieć aby goście nie przynosili dzieciom czekolad tylko np jablka czy tam banany, byle zdrowe. I tez daje w gościach z mojego talerza ale tylko to co uważam, że może zjeść

  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 1 lutego 2020, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejzi wrote:
    Dziewczyny, ja Szymka smaruje Alantanem, bo tez mu wyskakuja co chwila takie krostki, neonatolog okreslila to mianem rumienia.

    Kate, kopiuje to o diecie 🤩

    Yos, moglabys wrzucic link przykladowej butli Tomme? Bo sa rozne, nie wiem, której uzywacie 😉

    Aga, historia mrozaca krew w żyłach, podziwiam Cie za te 4 ciecia, wszystkie w tym samym miejscu?

    Susie, a ta glukoza to przypadkiem nie na bilirubine? Matylda miala z nia jakis problem?

    Ania, wyniki pappy dobre, trzeba polaczyc z obrazem usg :) pamietam w zeszlym roku jak obie startowalysmy w badaniach klinicznych, ale pozniej gdzies nam umknelas 😉
    Tak zniknelam bo miałam problemy rodzinne transfery nieudane.. Nie mialam siły nic pisać , teraz już jest w miarę ok .. Ja już bym chciała żeby był już lipiec , nie mogę się doczekać kiedy przytule swoje maleństwo

    Honorata02, Bejzi lubią tę wiadomość

    oar8dqk3h868txgg.png
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 1 lutego 2020, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Utrogestan do końca ciąży oraz dupka
    Wiem olu że ty do końca brałaś ale czy wszystkie dziewczyny brały tak długo? Co do duphastonu to ja wogole nie biorę..

    oar8dqk3h868txgg.png
  • Honorata02 Autorytet
    Postów: 1688 1550

    Wysłany: 1 lutego 2020, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Właśnie Honorata te chrostki może przez ulewanie się porobiły? Może potówki? A może holmonalne jak Yos pisze.
    Albo od wiatru (smarujesz na wyjście i czym?) niekoniecznie alergia

    Edit młody ma całe czerwone, suche poliki jak zapomnę posmarować na wyjście (używam nivea)
    Takie coś miała:

    https://zapodaj.net/dda9ca7eb93cc.jpg.html

    Ona to dostała w ostatnią niedzielę czyli myślę że to może nie od hormonów ale teraz gdy jej to smarowalam to dosyć fajnie zeszło zostały tylko takie zgrubienia myślę że powinno to zniknąć niebawem . Wszystko możliwe że od ulewanie lub wiatru.na spacer smaruje ja kremem bambino. Lekarka bardziej skupiła się na jej brzuszku bo ma twardy i kupy nie może zrobić. na skierowaniu na usg brzuszka napisała :"przezuwanie pokarmu" i twardy brzuszek. Mamy zrobić jeszcze badanie moczu bo podobno dzieci też tak reagują na infekcje dróg moczowych.

    dxomdf9hpaauwmby.png

    7.10.21 Walka o drugiego maluszka rozpoczęta.
    15.12.21 histeroskopia , wszystko ok.
    31.12.21 USG i zielone światło.
    17.01.22 transfer ostatniego ❄️ .
    22.01 beta 0,1 ;(
    24.01 beta 0,1 ;( 😭😭😭

    Koniec starań ;(
    Brak mrozakow ;(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2020, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Honorata mnie to na trądzik niemowlecy/hormony wygląda.

    Kładziesz mała często na brzuszku? Masujesz brzuszek? Nóżki przykurczasz i prostujesz jej?

    U nas od wiatru wygląda tak c0bb0f7a2414.jpg

    A i na spacer polecam krem bez wody w składzie i niewiele kremów jest z takim składem. Nivea na każdą pogodę jest bez wody

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2020, 15:53

    Yoselyn82 lubi tę wiadomość

  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 1 lutego 2020, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Honorata to trądzik niemowlęcy jak bum cyk cyk. Nat miała taki sam. Zniknął sam od siebie niezależnie od tego czym smarowałam 🤔

    Honorata02 lubi tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • Honorata02 Autorytet
    Postów: 1688 1550

    Wysłany: 1 lutego 2020, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Honorata mnie to na trądzik niemowlecy/hormony wygląda.

    Kładziesz mała często na brzuszku? Masujesz brzuszek? Nóżki przykurczasz i prostujesz jej?

    U nas od wiatru wygląda tak c0bb0f7a2414.jpg

    No położna też mi tak powiedziała co do tego trądziku. Zadko ja kładę na brzuszku bo ona nie bardzo lubi po 3 minutach płacze. A nóżkami jej tak robię i nic. Czasem kładę jej na brzuszek ciepłe pieluszki i masuje brzuszek.

    dxomdf9hpaauwmby.png

    7.10.21 Walka o drugiego maluszka rozpoczęta.
    15.12.21 histeroskopia , wszystko ok.
    31.12.21 USG i zielone światło.
    17.01.22 transfer ostatniego ❄️ .
    22.01 beta 0,1 ;(
    24.01 beta 0,1 ;( 😭😭😭

    Koniec starań ;(
    Brak mrozakow ;(
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2020, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Próbuj często kłaść w ciągu dnia chodzby na sobie, masaż brzuszka--oliwka nasmarowac rękę i wg wskazowek zegara,noszenie na tzw lemura i przykurczanie nóżek. Można jeszcze w najgorszym wypadu ale to juz bardzo rzadko użyć rurek windi (jest też stary sposób - termometr ale to taki babcina rada😅)

    Honorata02, Yoselyn82 lubią tę wiadomość

  • Honorata02 Autorytet
    Postów: 1688 1550

    Wysłany: 1 lutego 2020, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Próbuj często kłaść w ciągu dnia chodzby na sobie, masaż brzuszka--oliwka nasmarowac rękę i wg wskazowek zegara,noszenie na tzw lemura i przykurczanie nóżek. Można jeszcze w najgorszym wypadu ale to juz bardzo rzadko użyć rurek windi (jest też stary sposób - termometr ale to taki babcina rada😅)

    Coś cały czas będziemy próbować żeby było lepiej.

    dxomdf9hpaauwmby.png

    7.10.21 Walka o drugiego maluszka rozpoczęta.
    15.12.21 histeroskopia , wszystko ok.
    31.12.21 USG i zielone światło.
    17.01.22 transfer ostatniego ❄️ .
    22.01 beta 0,1 ;(
    24.01 beta 0,1 ;( 😭😭😭

    Koniec starań ;(
    Brak mrozakow ;(
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 1 lutego 2020, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ale się popłakałam córeczka po raz pierwszy świadomie się do mnie uśmiechnęła a wczoraj poslaam że czekam ❤️

    Yoselyn82, aurola, Honorata02, Aga9090, KateHawke, Bejzi lubią tę wiadomość

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
‹‹ 5 6 7 8 9 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ