X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Angeliusowe mamy - zbiorczy wąte kdla kobiet w ciąży i po porodzie
Odpowiedz

Angeliusowe mamy - zbiorczy wąte kdla kobiet w ciąży i po porodzie

Oceń ten wątek:
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 1 lutego 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejzi wrote:
    (...)
    A juz na pewno nie chcę widzieć w tym "podziale" sformulowania "kwas", jakie zostalo użyte. W koncu mnie tez nie musi interesowac, ze ktos rozbil dupe, albo pojawia sie i znika, bo to tez malo merytoryczne.
    (...)

    I to samo myślę! Żaden kwas. Mój pomysł wątku wziął się z empatii a nie jej braku no ale to już jak kto oceni. Znikać nie zamierzam z tego powodu 😉

    Bejzi a wodzenie oczami to jest normalnie jak krok milowy 😭 wzruszające bardzo bo wiesz że już cię widzi 😍

    Bejzi, monik123, Ewa89_89 lubią tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 1 lutego 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KateHawke wrote:
    I to samo myślę! Żaden kwas. Mój pomysł wątku wziął się z empatii a nie jej braku no ale to już jak kto oceni. Znikać nie zamierzam z tego powodu 😉

    Bejzi a wodzenie oczami to jest normalnie jak krok milowy 😭 wzruszające bardzo bo wiesz że już cię widzi 😍
    Ja już czekam na świadomy uśmiech skierowany tylko do mnie :*

    Bejzi, aurola lubią tę wiadomość

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2020, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny przyznam się, że czytam Was już ze 2 lata jak dobrze pamiętam, bo śledziłam staraczki bliskie mojemu sercu 😅 i przepraszam, że się odzywam, bo jedyne co mnie łączy z angeliusem to badania prenatalne.
    Ale do rzeczy nie przejmujcie się głupim gadaniem. Dziewczyna ta nie raz już kasowała konto jak sie komuś udało. Wiem pewnie zazdrość ale kurcze żeby tak zazdrościć komuś ciąży to tego chyba nie pojmę. Wszystko ma swoje granice.
    Już nie raz zauważyłam, że jak się komuś udało to ma spadać na fioletowa, a niektóre dziewczyny to naprawdę kopalnie wiedzy i nie raz mogą doradzić czy nakierować jakie badania zrobić, powinny być nadzieja dla starczek, że w końcu się uda itd.

    Życzę przespanych nocy i gratuluję wszystkim, którym się udało.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2020, 11:49

    Bejzi, Yoselyn82, Trasti, Megii_81, h_anulka lubią tę wiadomość

  • aurola Autorytet
    Postów: 738 859

    Wysłany: 1 lutego 2020, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusieOne wrote:
    Aurola i nie ulewala tak jak robiła gęściej jak mniej wody dała? Bo ja daje zagęstnik a on może zaparcia powodować szkoda ze nie znałam tego sposobu wcześniej.
    No mniej możesz spróbować.

    SusieOne lubi tę wiadomość

    hchyvfxmo1eygfw1.png
  • Honorata02 Autorytet
    Postów: 1688 1550

    Wysłany: 1 lutego 2020, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej, to ja też się tutaj melduję;) dobry pomysł z tym wątkiem;) też wam zapodam zdjęcie mojej myszki ;) wasze dzieciaczki piękne takie malusie ;) ❤❤
    Moja myszka : https://naforum.zapodaj.net/f4b2d43354bc.jpg.html

    A tutaj cala moja rodzinka :

    https://naforum.zapodaj.net/b583f93c6ae5.jpg.html

    SusieOne, KateHawke, Bejzi, Yoselyn82, xagax, CzterolistnaKoniczyna, Trasti, Megii_81, lipcowka86, aurola, ania8306, h_anulka, Erl lubią tę wiadomość

    dxomdf9hpaauwmby.png

    7.10.21 Walka o drugiego maluszka rozpoczęta.
    15.12.21 histeroskopia , wszystko ok.
    31.12.21 USG i zielone światło.
    17.01.22 transfer ostatniego ❄️ .
    22.01 beta 0,1 ;(
    24.01 beta 0,1 ;( 😭😭😭

    Koniec starań ;(
    Brak mrozakow ;(
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 1 lutego 2020, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Honorata02 wrote:
    Hej hej, to ja też się tutaj melduję;) dobry pomysł z tym wątkiem;) też wam zapodam zdjęcie mojej myszki ;) wasze dzieciaczki piękne takie malusie ;) ❤❤
    Moja myszka : https://naforum.zapodaj.net/f4b2d43354bc.jpg.html

    A tutaj cala moja rodzinka :

    https://naforum.zapodaj.net/b583f93c6ae5.jpg.html
    Piękni
    ❤️❤️❤️

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 1 lutego 2020, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Honorata02 wrote:
    Hej hej, to ja też się tutaj melduję;) dobry pomysł z tym wątkiem;) też wam zapodam zdjęcie mojej myszki ;) wasze dzieciaczki piękne takie malusie ;) ❤❤
    Moja myszka : https://naforum.zapodaj.net/f4b2d43354bc.jpg.html

    A tutaj cala moja rodzinka :

    https://naforum.zapodaj.net/b583f93c6ae5.jpg.html
    Pieknie :) cudowna z was rodzinka :) :*

    oar8dqk3h868txgg.png
  • ania609 Autorytet
    Postów: 1346 517

    Wysłany: 1 lutego 2020, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy mogę wam napisać mój wynik z pappy? Będziecie umiały mi powiedzieć czy wynik jest dobry?

    oar8dqk3h868txgg.png
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 1 lutego 2020, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ania609 wrote:
    Dziewczyny czy mogę wam napisać mój wynik z pappy? Będziecie umiały mi powiedzieć czy wynik jest dobry?
    Wydaje mi się że lepiej poczekać na łączony wyni od lekarza z prawdopodobienstwem bo sam wynik może za dużo nie wnieść.

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • KateHawke Autorytet
    Postów: 5327 7216

    Wysłany: 1 lutego 2020, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Honorata Myszka jest przeurocza 💖 a to wspólne zdjęcie meeega! Uwielbiam takie rodzinne bo to pamiątka na całe życie 💖

    Honorata02 lubi tę wiadomość

    08.05.2020 - II na teście 💕
    f2wl2n0auw5gzezn.png
    9f7jtv73nku3ge5t.png
    27 Styczeń 2018 - 18cs - ET
  • Bejzi Autorytet
    Postów: 1153 1102

    Wysłany: 1 lutego 2020, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Honorata, piekne! 💚😊

    Honorata02 lubi tę wiadomość

    08.01.2020 r. na Ziemi pojawi(ł) się Cud! 😊
  • Bejzi Autorytet
    Postów: 1153 1102

    Wysłany: 1 lutego 2020, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Dziewczyny przyznam się, że czytam Was już ze 2 lata jak dobrze pamiętam, bo śledziłam staraczki bliskie mojemu sercu 😅 i przepraszam, że się odzywam, bo jedyne co mnie łączy z angeliusem to badania prenatalne.
    Ale do rzeczy nie przejmujcie się głupim gadaniem. Dziewczyna ta nie raz już kasowała konto jak sie komuś udało. Wiem pewnie zazdrość ale kurcze żeby tak zazdrościć komuś ciąży to tego chyba nie pojmę. Wszystko ma swoje granice.
    Już nie raz zauważyłam, że jak się komuś udało to ma spadać na fioletowa, a niektóre dziewczyny to naprawdę kopalnie wiedzy i nie raz mogą doradzić czy nakierować jakie badania zrobić, powinny być nadzieja dla starczek, że w końcu się uda itd.

    Życzę przespanych nocy i gratuluję wszystkim, którym się udało.
    Aga, milo, ze zajrzalas i sie odezwalas. Kurcze, patrzę w stopke, u Ciebie tez ogrom doswiadczen, masz 4 dzieciaczkow? 😊 napisz cos o sobie, skąd usuniecie macicy przy cc?

    08.01.2020 r. na Ziemi pojawi(ł) się Cud! 😊
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 1 lutego 2020, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Dziewczyny przyznam się, że czytam Was już ze 2 lata jak dobrze pamiętam, bo śledziłam staraczki bliskie mojemu sercu 😅 i przepraszam, że się odzywam, bo jedyne co mnie łączy z angeliusem to badania prenatalne.
    Ale do rzeczy nie przejmujcie się głupim gadaniem. Dziewczyna ta nie raz już kasowała konto jak sie komuś udało. Wiem pewnie zazdrość ale kurcze żeby tak zazdrościć komuś ciąży to tego chyba nie pojmę. Wszystko ma swoje granice.
    Już nie raz zauważyłam, że jak się komuś udało to ma spadać na fioletowa, a niektóre dziewczyny to naprawdę kopalnie wiedzy i nie raz mogą doradzić czy nakierować jakie badania zrobić, powinny być nadzieja dla starczek, że w końcu się uda itd.

    Życzę przespanych nocy i gratuluję wszystkim, którym się udało.
    Tak, można zazdrościc ciąży ten kto. Wiele przeszedł to rozumie. Zazdrość a zawiść to 2 różne rzeczy. Mnie to absolutnie nie dziwi. Nikt nikogo nie wygonił, dziewczyny po prostu miały ciężko czytać o problemach z kupami naszych dzieci... Są na innym etapie i to zrozumiałe jest...

    Ewa89_89 lubi tę wiadomość

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 1 lutego 2020, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga czy wszystkie ciążę były rozwiązane przez cc? Podziwiam :) ale masz szkrabów ojojoj jak sobie radzicie z liczna rodzinką? Podziwiam ❤️

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 1 lutego 2020, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejzi wrote:
    Monik, jasne, kazda z Was jest tu mile widziana, jesli tylko macie na to ochotę 😊 trzeba jednak wziac pod uwagę, ze część dziewczyn na angelisowym wątku sie "męczyła" i trzeba to uszanowac, mimo, ze polaczyl nas wspolny cel...
    Karolcia chyba pisala, ze dawniej na watku tematy mieszaly sie taką sinusouda.
    Ja osobiscie nigdy nie mialam problemu z tym, ze przyszłe mamy i mamy dzielily sie doswiadczeniami, wowczas gdy sama czekalam na "ten" moment, moze to wynika z poziomu tolerancji. Mnie zagrzewalo to do walki, bylo ukojeniem i tak zwyczajnie czerpalam radosc ogladajac wyprawki, pokoiki, czytajac te wymiane doswiadczen, bo nosilam w sobie nadzieje, ze niedlugo to wszystko mi sie zwyczajnie przyda 😉
    Dobra energia odbierana i wysylana to juz polowa sukcesu 😊
    A juz na pewno nie chcę widzieć w tym "podziale" sformulowania "kwas", jakie zostalo użyte. W koncu mnie tez nie musi interesowac, ze ktos rozbil dupe, albo pojawia sie i znika, bo to tez malo merytoryczne.

    Wracajac do butli, pochyle sie nad Tomme tipee, mialam ja wrzucac do zamowienia na Gemini, ale spasowalam. Wiekszosc z Was chwali Avent, NUK zas rzeczywiscie ma cos w sobie, bo dziecu znajomej tez nie chciały innej po szpitalu 😀

    U nas dzis kolejny krok milowy, maly zaczal wodzic wzrokiem za twarzami i kontrastowa zabawka 😢 mega wzrusz 😅

    Ja mam parę malutkich butelek Avent , gdzie młody miał problem żeby wyciskać przez nie mleko, czasem pił troszkę wody przez nie. U mnie to nie zdało egzaminu. Natomiast Tommy góra.

    Fajnie jak już patrzy za twarza, za zabawka , już co raz ciekawszy jest

    Bejzi lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 1 lutego 2020, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Honorata02 wrote:
    Hej hej, to ja też się tutaj melduję;) dobry pomysł z tym wątkiem;) też wam zapodam zdjęcie mojej myszki ;) wasze dzieciaczki piękne takie malusie ;) ❤❤
    Moja myszka : https://naforum.zapodaj.net/f4b2d43354bc.jpg.html

    A tutaj cala moja rodzinka :

    https://naforum.zapodaj.net/b583f93c6ae5.jpg.html

    Śliczna rodzinka!! A malutka cudowna 😍

    Honorata02, Bejzi lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • SusieOne Autorytet
    Postów: 7259 3038

    Wysłany: 1 lutego 2020, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yoselyn82 wrote:
    Ja mam parę malutkich butelek Avent , gdzie młody miał problem żeby wyciskać przez nie mleko, czasem pił troszkę wody przez nie. U mnie to nie zdało egzaminu. Natomiast Tommy góra.

    Fajnie jak już patrzy za twarza, za zabawka , już co raz ciekawszy jest
    A te butelki Tommy to też będą robić że się krztusi? Matylda się krztusi a ma te avent co trzeba pociągnąć może ona jest zła że jej samo nie leci i stąd to? J ajuz sama nie wiem czasem wygląda tak jakby sie mega złościła, nie kp więc czy potrzebuje butelki ze smoczkiem takim o praktycznie zerowym wypływie?

    ex2bdf9h6rmz1x6d.png
    Mały cud 2740 g i 49 cm (35t+4)
    5 aniołków 10.2016 5tc; 04.2017 5tc; 07.2017 5tc; 02.2018 5 tc; 08.2018 4tc
    przegroda - już OK, KIR BX - OK; fDNA - 8.95% - OK NK 18,63%-14,5% , Pai-1 hetero , mthfr 677 hetero
    Angelius Provita
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 1 lutego 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    Dziewczyny przyznam się, że czytam Was już ze 2 lata jak dobrze pamiętam, bo śledziłam staraczki bliskie mojemu sercu 😅 i przepraszam, że się odzywam, bo jedyne co mnie łączy z angeliusem to badania prenatalne.
    Ale do rzeczy nie przejmujcie się głupim gadaniem. Dziewczyna ta nie raz już kasowała konto jak sie komuś udało. Wiem pewnie zazdrość ale kurcze żeby tak zazdrościć komuś ciąży to tego chyba nie pojmę. Wszystko ma swoje granice.
    Już nie raz zauważyłam, że jak się komuś udało to ma spadać na fioletowa, a niektóre dziewczyny to naprawdę kopalnie wiedzy i nie raz mogą doradzić czy nakierować jakie badania zrobić, powinny być nadzieja dla starczek, że w końcu się uda itd.

    Życzę przespanych nocy i gratuluję wszystkim, którym się udało.

    Witam tutaj 😍😀

    Aga9090 lubi tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 lutego 2020, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bejzi wrote:
    Aga, milo, ze zajrzalas i sie odezwalas. Kurcze, patrzę w stopke, u Ciebie tez ogrom doswiadczen, masz 4 dzieciaczkow? 😊 napisz cos o sobie, skąd usuniecie macicy przy cc?
    Długa historia 😅
    Dzień przed zrobieniem testu dowiedziałam się, że mam ogromną torbiel jajnika i było podejrzenie raka. Żaden lekarz nie wierzył, że się uda i najlepiej by było jakkby ciąża sama się poroniła.
    Byłam pod opieką dr A Bilska-Janosik, która skierowała mnie na obserwacje do szpitala na Batorego, bo podejrzewała, że ciąża jest pozamaciczna (w zasadzie podejrzewała, że jest w bliźnie po cc) ale po obserwacji i po milionach usg w końcu dobry lekarz (nie pamiętam nazwiska) zbadał dokładnie i okazało się że ciąża jest w macicy. (usg robił między czasie też Juraszek-trwało 30 sekund i stwierdził CP)
    Miałam mieć w 2 trymestrze operacje usunięcia torbieli ale torbiel się skręciła w 12 tc i szybko na stole wylądowałam. Wycieli guza i jajnik.
    Ciąża była dla mnie straszna, leżenie, krwiaki, krwawienia, pessar,lozysko przodujace centralnie i byłam jedna wielka bomba tykająca.
    Bytom mnie odesłał do Krakowa na zakończenie ciąży, bo się bali.
    CC w 35 tc Macica usunięta w czasie cesarki ze względu na łożysko które wrosło w blizne po cc i krwotok. Także ciąża była jedna wielka walka o malucha i o mnie..


    SusieOne tak wszystkie zakończone cc...
    Radzę sobie chyba dobrze jeśli można tak powiedzieć. No nie powiem jest wesoło, głośno i czasem hardcore ale kocham moich szkrabów i nie żałuję swoich decyzji

  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 1 lutego 2020, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    SusieOne wrote:
    A te butelki Tommy to też będą robić że się krztusi? Matylda się krztusi a ma te avent co trzeba pociągnąć może ona jest zła że jej samo nie leci i stąd to? J ajuz sama nie wiem czasem wygląda tak jakby sie mega złościła, nie kp więc czy potrzebuje butelki ze smoczkiem takim o praktycznie zerowym wypływie?

    Wiesz jak młody miał smoczek który ma 1 krople to ładnie pił, im starszy to wiadomo ma 2 kropelki a i tak jak je łapczywie i wierci się przy jedzeniu to łapie multum tego powietrza. I potrafi mleko źle wpaść , ale zazwyczaj pije ladnie

    Smoczki możesz wybierać od 1 kropli do chyba 4.

    Zauważyłam że jak np młody pije z butelki z dziubkiem jeśli dobrze przechyli bo on sam chce to ok a jak źle to nie raz się ksztusi bo źle mu poleci.

    Ja jestem przy tym jak on pije, czasem mu przechylam żeby leciało czy to soczek czy mleko. Ale zazwyczaj chce sam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lutego 2020, 12:25

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
‹‹ 2 3 4 5 6 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ