X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Aktywność fizyczna w ciąży
Odpowiedz

Aktywność fizyczna w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Avocado Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 4 marca 2018, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wszystkim :) są tu mamusie, które ćwiczą bądź były aktywne w poprzednich ciążach? Z racji tego, że sama jestem i byłam aktywna przed ciążą interesuje mnie podejście innych kobiet do tego tematu. Rozmawiając z koleżankami i rodziną raczej spotykam się z negatywnym podejściem do różnych form aktywności fizycznej w ciąży. Z racji tego ,że w tym roku bronie mgr i mogłam sama zdecydować o temacie pracy wybrałam właśnie temat wpływu aktywności fizycznej w ciąży na przebieg porodu. Jestem w trakcie realizacji ale niestety brakuje mi mam, które mogły by pomóc. :)

  • renjak Ekspertka
    Postów: 244 254

    Wysłany: 5 marca 2018, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja w poprzedniej ciąży chodziłam na jogę dla kobiet w ciąży, trochę biegałam, co najmniej dwa razy w tygodniu pływałam, do tego oczywiście spacery itp. Myślę, że można robić naprawdę dużo w ciąży, o ile nie rozpoczynasz danej aktywności dopiero będąc w niej. Teraz będąc w drugiej ciąży trochę gorzej się czuję, ale już widzę że z początkiem 4 miesiąca zaczęły mi wracać siły i już wróciłam na basen i zapisałam się na jogę:) Polecam i namawiam każdego. Acha i ze względu na porę roku chodzę trochę na skiturach (narty). Pozdrawiam

    w4sqyx8dvrs1n4nm.png
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 6 marca 2018, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja w przedniej ciąży do 4 Msc grałam w siatkówkę, oczywiście bez padów na ziemię, później zrezygnowałam, ale nie prowadziłam siedzącego trybu, dużo chodziłam szybkim tempem aż niemal do końca ciąży. Obecnie ćwiczę parę razy w tygodniu różne partie ciała z aplikacją (z tym że nie jest to dla kobiet w ciąży)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2018, 13:43

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Tęskniąca Autorytet
    Postów: 1578 2583

    Wysłany: 6 marca 2018, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    ja byłam przed ciążą bardzo aktywna. Obiecywałam sobie, że będę fit mamą, sporo czytałam o bezpiecznych ćwiczeniach itd. Na siłownie i na rower chodziłam do 2 miesiąca, później się okazało że mam przeciwskazania a od 6 miesiąca praktycznie leżę. Nawet nie umiem opisać jaka to dla mnie kara...;( Przed ciążą nawet twierdziłam, że "ciąża to nie choroba" i patrzyłam z delikatna pogardą na te, co z brzuchem tylko sapały i leżały...a teraz życie samo zweryfikowało moje spojrzenie na te sprawy....
    Zazdroszczę ( tak pozytywnie, oczywiście ), że możecie sobie na to pozwolić i gdybym tylko mogła pewnie też byłabym ćwiczącą i aktywna ciężarną ;)
    Trzymam kciuki za Was i pozdrawiam ;)

    nqtko7eswtot5kmm.png
  • Arashe Autorytet
    Postów: 1910 2524

    Wysłany: 6 marca 2018, 14:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tęskniąca wrote:
    Hej,
    ja byłam przed ciążą bardzo aktywna. Obiecywałam sobie, że będę fit mamą, sporo czytałam o bezpiecznych ćwiczeniach itd. Na siłownie i na rower chodziłam do 2 miesiąca, później się okazało że mam przeciwskazania a od 6 miesiąca praktycznie leżę. Nawet nie umiem opisać jaka to dla mnie kara...;( Przed ciążą nawet twierdziłam, że "ciąża to nie choroba" i patrzyłam z delikatna pogardą na te, co z brzuchem tylko sapały i leżały...a teraz życie samo zweryfikowało moje spojrzenie na te sprawy....
    Zazdroszczę ( tak pozytywnie, oczywiście ), że możecie sobie na to pozwolić i gdybym tylko mogła pewnie też byłabym ćwiczącą i aktywna ciężarną ;)
    Trzymam kciuki za Was i pozdrawiam ;)
    szczęśliwego rozwiązania! :)

    Tęskniąca lubi tę wiadomość

    l66prp8.png
    Aniołek [*] 12.04.18 - 11 tc
    pglyfv7.png
  • Joanna_blondi Ekspertka
    Postów: 249 95

    Wysłany: 11 marca 2018, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,

    Ja kiedyś trenowałam zawodowo lekką atletykę, a dokładniej biegi na średni dystans. Tak więc sport to moje życie!
    Teraz to jest dopiero początek mojej ciąży i chciałabym biegać z dwa razy w tygodniu. Ze względu na to, że moją pierwsza ciąże straciłam nie chce przesadzać z tym bieganiem. Zobaczę jak będę się czuła.

    Przed ciążą biegałam prawie codziennie i co najmniej raz w tygodniu chodziłam na siłownie. Tak więc mój organizm jest przyzwyczajony do dużego wysiłku.

    Laura 6.11.2018
    km5suay3vjvn9wdg.png

    Aniołek (*)04.04.2017 12tc (poronienie zatrzymane)
  • kkarolina89 Autorytet
    Postów: 387 240

    Wysłany: 11 marca 2018, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 4-5 razy w tygodniu cwicze po 30 minut joge, 1 w tygodniu 45 minut plywania oraz duzo chodze :) czuje sie dobrze, a Młody rośnie ładnie :)

    qb3c20mm6mszqqpm.png
  • Olgencja Debiutantka
    Postów: 12 7

    Wysłany: 11 marca 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed pierwszą ciążą biegałam na 10 km ale odpuściłam sobie dość mocno w ciąży i zaskutkowało to 17 kilogramami na plusie. Wszystko szybko zrzuciłam z nawiązką ale do tej pory nie mogę patrzeć na swoje zdjęcia z okresu ciąży. W tej ciąży po pierwsze nie mam czasu na obijanie się bo synek jest mały i wymagający, odżywiam się znacznie lepiej i świadomiej (na grzeszki sobie pozwalam) i dużo się ruszam na świeżym powietrzu spacery i proste ćwiczenia na tzw. Ścieżce zdrowia ;) efekt jedynie 1.5 kg do przodu i brzuszek póki co znikomy. Znacznie lepsze samopoczucie choć początek ciąży był typowy senność mdłości. Ciąża była zagrożona ale lekarz powiedział, że mam kontynuować mój tryb życia bo nie ma żadnego wpływu na krwiaka.

    34bwyx8dqhjwgc14.png
    f2wli09kim17ois7.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ