X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 35+ robicie jakieś dodatkowe badania?
Odpowiedz

35+ robicie jakieś dodatkowe badania?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • ziuta.w Ekspertka
    Postów: 187 101

    Wysłany: 8 maja 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak w temacie - ciężarne 35+ czy robicie jakieś badania genetyczne? PAPPA mam refundowany, więc zrobię, choć mam opinię taką, że to statystyka.
    Dodatkowo chcę zrobić NIFTY lub HARMONY, aczkolwiek nieśmiało rozważam ich pominięcie i zrobienie amnio.
    Mój ginekolog odradza amnio, jeśli na USG I trymestru + NIFTY (jeśli się zdecydujemy) nie będzie wskazań.

    A co Wy planujecie?

    p19u9jcg5pchuxin.png
  • Angel1982 Ekspertka
    Postów: 156 81

    Wysłany: 8 maja 2018, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam :)

    ja dostałam skierowanie na prenatalne i jutro jadę na wizytę, będę miała pobieraną krew i usg.
    Poza tym, jeśli nie będzie konieczności i wskazań nie planuję robić innych dodatkowych badań.

    ziuta.w lubi tę wiadomość

    3jvzio4p1o0pfe4r.png
  • Existenz Autorytet
    Postów: 997 881

    Wysłany: 8 maja 2018, 10:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ziuta.w wrote:
    Jak w temacie - ciężarne 35+ czy robicie jakieś badania genetyczne? PAPPA mam refundowany, więc zrobię, choć mam opinię taką, że to statystyka.
    Dodatkowo chcę zrobić NIFTY lub HARMONY, aczkolwiek nieśmiało rozważam ich pominięcie i zrobienie amnio.
    Mój ginekolog odradza amnio, jeśli na USG I trymestru + NIFTY (jeśli się zdecydujemy) nie będzie wskazań.

    A co Wy planujecie?
    Kompletnie nie rozumiem Twojego podejścia. Nic jeszcze nie wiesz A Ty już o amnio. Słuchaj swojego lekarza on ma rację.
    Amnio jest ryzykowne i po co je robić jak nie ma wskazan. Jak z pappy wyjdzie której ryzyko pon 300 to wtedy proponują amnio.
    Poniżej 1000 proponują nifty i harmony.
    Liczy się usg I trymestru ja miałam super ale pappa podejrzewam przez wiek obniżyła ryzyko do 668 więc dla swojego spokoju zrobilam harmony.
    Moim zdaniem jak Cię stać i z usg lub pappy wyjdzie coś nie tak ale pow 300 to zrób nifty

    mi88, kattalinna lubią tę wiadomość

    10.08. Irenka. 3700 i 56
    9m -9kg. 2 zabki.
    13m - 10.300 kg. 6 zabkow 80r
  • kattalinna Autorytet
    Postów: 8695 7455

    Wysłany: 8 maja 2018, 13:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam tylko pappa

    zem3qps6in5tddof.png
  • Angel1982 Ekspertka
    Postów: 156 81

    Wysłany: 10 maja 2018, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po prenatalnych - wczoraj miałam usg, z dzidziusiem wszystko ok, żyje i rusza się :) wszystkie narządy są na swoich miejscach.
    Za tydzień odbieram wyniki krwi i omawiać będę je z panią genetyk, mam nadzieję, że więcej innych badań nie będzie potrzebnych.

    ziuta.w lubi tę wiadomość

    3jvzio4p1o0pfe4r.png
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 10 maja 2018, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robilam pappa darmowe i dodatkowo nifty, pappa wyszlo ok ale i tak zrobilam nifty, chyba niepotrzebnie, no ale przynajmniej spie spokojnie w 100%. Przy pappa ok nie robilabym amniopunkcji, szczegolnie jesli usg wyszlo w porzadku.

    km5si09kuaztknwb.png
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 10 maja 2018, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Existenz wrote:
    Kompletnie nie rozumiem Twojego podejścia. Nic jeszcze nie wiesz A Ty już o amnio. Słuchaj swojego lekarza on ma rację.
    Amnio jest ryzykowne i po co je robić jak nie ma wskazan. Jak z pappy wyjdzie której ryzyko pon 300 to wtedy proponują amnio.
    Poniżej 1000 proponują nifty i harmony.
    Liczy się usg I trymestru ja miałam super ale pappa podejrzewam przez wiek obniżyła ryzyko do 668 więc dla swojego spokoju zrobilam harmony.
    Moim zdaniem jak Cię stać i z usg lub pappy wyjdzie coś nie tak ale pow 300 to zrób nifty

    Calkowicie sie zgadzam, bardzo rozsadne.

    km5si09kuaztknwb.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ