BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > W ciąży - ogólne > 2 KRESKI NA TEŚCIE I CO DALEJ?
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

czekamynaorzeszka
Nowa
2

Wysłany: 25 listopada, 10:11
Cytuj | (1) | Zgłoś
Kobietki. Co dalej kiedy ujrzycie 2 kreski na teście? Jakie badania, kiedy do lekarza? Jaka wasza reakcja była?

Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

Szczęśliwa Mamusia
Autorytet
3599

Wysłany: 25 listopada, 10:18
Cytuj | (0) | Zgłoś
czekamynaorzeszka wrote:
Kobietki. Co dalej kiedy ujrzycie 2 kreski na teście? Jakie badania, kiedy do lekarza? Jaka wasza reakcja była?

Ja to nie bawiłam się w testy od razu szłam na betę i tak zazwyczaj lekarze gin chcą wyniki bety , jak mialam wyniki to od razu zapisałam się na wizytę i czekałam 😊.Ja mam jedno szczęście w niebie więc moja ostatnia reakcja była wiadomo ogromną radością jaki też strachem. Co do badań to już Pan/Pani gin zaleca co tam trzeba morfologia mocz itp 😊.

Synek14lat
Córeczka8lat
Córeczka7lat
Aniołek 9 tc 04.06.2016[*]👼
rv95wrg.png
m5ztuvd.png
Ślub cywilny28.09.2013r❤
Ślub kościelny26.11.2017❤

malami.91
Autorytet
184

Wysłany: 25 listopada, 15:32
Cytuj | (1) | Zgłoś
Jak już minie pierwszy szok to trzeba poszukać sensownego lekarza (dobrze, żeby pracował też w szpitalu, w którym chcemy rodzić). Najlepiej iść na pierwszą wizytę koło 7tyg.🙂 Lekarz zleci badania.

Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

5b093e5e3ck48lq3.png

symbolica
Autorytet
459

Wysłany: 28 listopada, 10:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja mylę że dobrze jest powtórzyć betę po 48h - powinna conajmniej podwajać się i już 5tc można do gina uderzyć żeby podejrzeć gdzie jajo się umiejscowiło.. kiedyś tego nie zrobiłam, spoknienie czekałam sobie na 8tc i do gina.. a okazało się że miałam ciążę pozamaciczną, która pękła i rozerwała jajowód, ból niesamowity.. w trybie pilnym mnie operowano w środku nocy, wycięto cały jajowód. Druga sprawa to TSH które warto zrobić na początku ciąży i w razie powyżej 2,5 trzeba zbijać czyli uderzyć do endokrynologa szybko. Inaczej można poronić albo dziecku grozi.. kretynizm.

Wiadomość wyedytowana przez autora 28 listopada, 10:21

da8300b52b.png

Martek&M
Autorytet
560

Wysłany: 3 grudnia, 15:43
Cytuj | (0) | Zgłoś
II kreski ujrzałam w sobotę.

- Zapisałam się na poniedziałek do ginekologa (bo wcześniej miałam niski progesteron wiec podejrzewałam ze i tym razem może być z nim coś nie tak i będę potrzebować duphastonu)
- w poniedziałek od rana poszłam na badania z krwi: beta-HCG i progesteron
- z wynikami poszłam do lekarza i przeczucie było dobre bo progesteron był dosyć niski i dostałam receptę. Beta natomaidt była wysoka 1179
- udało się wypatrzyć pęcherzyk w macicy o sr 4mm :)

Potem w środę i w piątek powtórzyłam bete dla pewności ze ciąża rozwija się prawidłowo - powinna w ciągu dwóch dni przyrosnąć dwukrotnie.

Potem czekałam do 6tc z potwierdzeniem obecności zarodka, a w kolejnym tygodniu zobaczyliśmy serduszko. Wtedy ginekolog zlecił podstawowe badania z krwi i moczu.

Najważniejsze na samym początku to badanie bety i powtórzenie jej po dwóch dniach aby sprawdzić przyrost i progesteron aby wiedzieć ze pęcherzyk wytwarza wystarczająca ilość aby utrzymać ciąże :)

Wiadomość wyedytowana przez autora 3 grudnia, 15:44

NaszeBarankoweSzczęście❤️termin 17.01.2020❤️
❤️❤️❤️Mikołaj❤️❤️❤️
p19uflw1sz627251.png
11.05 (16dpo) II kreski ❤️ rośnij kropeczku!
13.05 - 1 179,0 mlU/ml
15.05 - 3 151,0 mlU/ml
17.05 - 6 188,0 mIU/mL

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)