X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 2 KRESKI NA TEŚCIE I CO DALEJ?
Odpowiedz

2 KRESKI NA TEŚCIE I CO DALEJ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • czekamynaorzeszka Ekspertka
    Postów: 192 160

    Wysłany: 25 listopada 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kobietki. Co dalej kiedy ujrzycie 2 kreski na teście? Jakie badania, kiedy do lekarza? Jaka wasza reakcja była?

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czekamynaorzeszka wrote:
    Kobietki. Co dalej kiedy ujrzycie 2 kreski na teście? Jakie badania, kiedy do lekarza? Jaka wasza reakcja była?

    Ja to nie bawiłam się w testy od razu szłam na betę i tak zazwyczaj lekarze gin chcą wyniki bety , jak mialam wyniki to od razu zapisałam się na wizytę i czekałam 😊.Ja mam jedno szczęście w niebie więc moja ostatnia reakcja była wiadomo ogromną radością jaki też strachem. Co do badań to już Pan/Pani gin zaleca co tam trzeba morfologia mocz itp 😊.

  • malami.91 Autorytet
    Postów: 2780 809

    Wysłany: 25 listopada 2019, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak już minie pierwszy szok to trzeba poszukać sensownego lekarza (dobrze, żeby pracował też w szpitalu, w którym chcemy rodzić). Najlepiej iść na pierwszą wizytę koło 7tyg.🙂 Lekarz zleci badania.

    Szczęśliwa Mamusia lubi tę wiadomość

    ♂️ styczeń 2019
    ♀️ maj 2021
  • symbolica Autorytet
    Postów: 2399 620

    Wysłany: 28 listopada 2019, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mylę że dobrze jest powtórzyć betę po 48h - powinna conajmniej podwajać się i już 5tc można do gina uderzyć żeby podejrzeć gdzie jajo się umiejscowiło.. kiedyś tego nie zrobiłam, spoknienie czekałam sobie na 8tc i do gina.. a okazało się że miałam ciążę pozamaciczną, która pękła i rozerwała jajowód, ból niesamowity.. w trybie pilnym mnie operowano w środku nocy, wycięto cały jajowód. Druga sprawa to TSH które warto zrobić na początku ciąży i w razie powyżej 2,5 trzeba zbijać czyli uderzyć do endokrynologa szybko. Inaczej można poronić albo dziecku grozi.. kretynizm.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 listopada 2019, 10:21

    da8300b52b.png
  • Martek&M Autorytet
    Postów: 816 664

    Wysłany: 3 grudnia 2019, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    II kreski ujrzałam w sobotę.

    - Zapisałam się na poniedziałek do ginekologa (bo wcześniej miałam niski progesteron wiec podejrzewałam ze i tym razem może być z nim coś nie tak i będę potrzebować duphastonu)
    - w poniedziałek od rana poszłam na badania z krwi: beta-HCG i progesteron
    - z wynikami poszłam do lekarza i przeczucie było dobre bo progesteron był dosyć niski i dostałam receptę. Beta natomaidt była wysoka 1179
    - udało się wypatrzyć pęcherzyk w macicy o sr 4mm :)

    Potem w środę i w piątek powtórzyłam bete dla pewności ze ciąża rozwija się prawidłowo - powinna w ciągu dwóch dni przyrosnąć dwukrotnie.

    Potem czekałam do 6tc z potwierdzeniem obecności zarodka, a w kolejnym tygodniu zobaczyliśmy serduszko. Wtedy ginekolog zlecił podstawowe badania z krwi i moczu.

    Najważniejsze na samym początku to badanie bety i powtórzenie jej po dwóch dniach aby sprawdzić przyrost i progesteron aby wiedzieć ze pęcherzyk wytwarza wystarczająca ilość aby utrzymać ciąże :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 grudnia 2019, 15:44

    0d1yflw1hjz2sp8e.png
    ❤️Mikuś❤️
    relgjw4z4aumzjx4.png
    ❤️
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ