X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Żylaki
Odpowiedz

Żylaki

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 3 kwietnia 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, przed ciążą miałam jednego żylaka na udzie, w zasadzie przy pachwinie. Nie dawał żadnych dolegliwości. Teraz w ciąży niestety się powiększył i boli mnie noga w tej okolicy. Czy znacie jakieś sposoby jak sobie ulżyć? Ewentualnie czy żylaki w ciąży można jakoś leczyć?

  • Mlenka Autorytet
    Postów: 255 140

    Wysłany: 11 czerwca 2014, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Nix, wybrałam się do lekarza z tymi żylakami, zrobili mi usg doppler, okazało się, że mam 2 niewydolne żyły. Lekarz powiedział, że najlepszym i w zasadzie jedynym sposobem jest noszenie pończoch/rajstop/podkolanówek uciskowych w zależności od umiejscowienia żylaków. Ja dostałam zalecenie na pończochy o ucisku 1. Nosiłam je grzecznie do zeszłej soboty, naprawdę pomagają- nogi nie bolą, żylaki się nie powiększają. Ale teraz w te upały zrezygnowałam, wrócę do nich jak się chłodniej zrobi.
    Jeśli chodzi o preparaty to raczej nic nie pomoże, można smarować maścią np. Lioven dla kobiet w ciąży, ale to raczej efekt chłodzenia nóg.

  • Auricomka Autorytet
    Postów: 1216 276

    Wysłany: 23 lipca 2019, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak sobie poradziłaś z żylakami po porodzie ?

    hrqoyx8d84qsxxuk.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ