X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Zmienne tętno 22tc NORMALNE?
Odpowiedz

Zmienne tętno 22tc NORMALNE?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ross Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 5 listopada 2014, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny wczoraj byłam na wizycie, lekarz musiał pobudzić maleństwo nie "złapał" od razu tętna. Poruszył mi brzuszkiem, po czym sprawdził jeszcze 3 razy i za każdym już razem było już średnio 15o. Uspokajał, że wszystko w porządku i czasami tak się dzieje, gdy dziecko nie jest akurat aktywne.
    Mimo wszystko jestem pełna obaw :(

    Czy któraś z Was słyszała o podobnej sytuacji, bądź ma możliwość zapytać swojego ginekologa?

    akeus65glbn43a50.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 6 listopada 2014, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No, ale jaka była pierwsza wartość? Lekarz łapał tętno na ktg? U mnie też się zdarzało, nawet w bardziej zaawansowanej ciąży, że ktg nie łapało tętna, trzeba było poszukać, spokojnie :).

  • Ross Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 7 listopada 2014, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Martynika za odpowiedź, uspokoiłaś mnie trochę :) Tętno badane podczas rutynowej wizyty z USG. Na początku się nie zorientowałam o co chodzi złapał serduszko, uderzenie i po nim przestało być słychać, myślałam, że dziecko się ruszyło i "uciekło" ale lekarz zaczął mnie uspokajać, że tak się może dziać i poruszał brzuszkiem po czym złapał tętno jeszcze raz, i jeszcze raz i już było jak powinno.

    Wśród znajomych, również tych internetowych ostatnio dużo słyszę o poronieniach i porodach martwych dzieci :( już poprostu ciągle się martwię każdym bólem, ukłuciem itd. W pierwszej ciąży nie dolegało mi totalnie nic, pełna sił byłam bardzo aktywna, teraz to istne przeciwieństwo.. ciągle coś dolega uhh a jeszcze 4 miesiące, oby tylko szczęśliwie dotrwać i urodzić.

    akeus65glbn43a50.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ