X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje złe wyniki pappa/ bardzo dobre wyniki usg
Odpowiedz

złe wyniki pappa/ bardzo dobre wyniki usg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • reniad. Debiutantka
    Postów: 10 7

    Wysłany: 10 grudnia 2019, 20:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie :)

    Miałam dzisiaj badania prenatalne 13w6d, podczas których Pani Doktor zachwalała wszystko co widziała na monitorze, wszystko w normie, super i w ogóle.. Ucieszyłam się, biorąc pod uwagę, że od początku ciąży problemy- krwiak podkosmówkowy, poronienie zagrażające, mocne plamienia z krwią, zażywane leki duphaston, lutinus i leżenie.. krwiaka na usg dzisiaj nie było widać, łożysko w górze.. ponieważ mam 35 lat zalecili test pappa, po usg i wpisaniu parametrów okazało się, wyniki białka niecałe 0.36 MoM i mina Pani doktor i już ciśnienie mi wzrosło... w poprzednich dwóch ciążach miałam nadciśnienie, w drugiej ciąży dodatkowo cukrzycę.. Nie wiem co robić w takiej sytuacji, na co się decydować i czy mam się czego obawiać... ktoś był w podobnej sytuacji? czy ktoś brał równocześnie duphaston i acard?

    reniad.
  • Yoko Znajoma
    Postów: 19 19

    Wysłany: 13 grudnia 2019, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było niskie pappa i beta, usg prawidłowe. Ryzyko wysokie wszystkich trisomii. Najwyższe t18 1:109. Podwyższone ryzyko porodu przedwczesnego, iugru. Urodziłam zdrowego synka w 38hbd. W ciąży brałam acard.

    abbigal lubi tę wiadomość

    1t1y38r.png
    3fwjw70.png
  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 18 grudnia 2019, 14:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ryzyko zd 1;66 usg super poza tachykardia ktora w 15 tyg ustapila (bylo 181 min), potem usg caly czas wzorowe, dwa echa serca na Agatowej wzorowe, panorama niskie ryzyko. Beta 6 mom papa 0,5 zdrowa córeczka urodzona przez cc w 37 tyg. W ciazy wielowidzie i cukrzyca. Po porodzie echo ujawnilo drobne wady serduszka typu niedomykalnosc zastawki, otwór owalny w serduszku, tetniak miedzykomorowy. Na ostatnim echu serca wady prawie ustapily do kontroli mamy jak mala bd miec rok

    27a73b5519.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ