X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Zatrucie?
Odpowiedz

Zatrucie?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Laluniaa Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 10 lutego 2014, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Po długich staraniach, wreszcie na teście zobaczyłam dwie kreski. W tym roku jeszcze nie dostałam okresu :)
    Jednak od wczoraj jest mi bardzo słabo i źle, bardzo boli mnie żołądek (takie skurcze b. bolesne), dziś już drugi raz mnie przeczyściło. Czy to wirus, czy to normalne? (podejrzewam, że to 4,5 tydz)
    Mam też wielki problem z ubezpieczeniem i na szybko próbuję się ubezpieczyć, bo nie mogę iść do ginekologa! Babki w urzędzie robią tyle problemów, dziś pojechałam w takich bólach a ona mi mówi że limit numerków na dziś... godz była 8.30! Kazała czekać mi ew. do 15, jednak nie dawała mi pewności, że zostane przyjęta. Szok! Stres przez to też napewno daje się we znaki. Boje się jednak o siebie, zanim pójde do lekarza, zanim co :(
    czy któraś z was miała okropny ból żołądka i biegunke? Czy możliwe jest, że złapałam jakiegoś wirusa?

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 10 lutego 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Biegunki miewałam w tej ciąży, choć nie długotrwałe i przeważnie wiedziałam, co je powodowało (np. konkretny lek), ale taki długotrwały ból żołądka raczej by mnie zaniepokoił. A nie możesz iść raz prywatnie, bez czekania? Potem będziesz sobie chodzić na NFZ, jak już dostaniesz do ubezpieczenie, a teraz bym na Twoim miejscu szybko poleciała gdzie indziej, bo zatrucie w ciąży jest niebezpieczne.

  • Laluniaa Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 10 lutego 2014, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz racje, jeśli jutro nie załatwię ubezpieczenia pójdę prywatnie

  • Laluniaa Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 14 lutego 2014, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam nadzieję, że ktoś jeszcze tu zajrzy, ponieważ męczy mnie wciąż jeden problem.
    A mianowicie dostałam Duomox i tabletki osłaniające.
    Dziś mija 3 dzień jak biegam do kibelka z biegunką. Od wczoraj jest zielona! Martwi mnie to strasznie.
    Dziś jednak jeszcze w ubikacji nie byłam. Na spróbowanie zjadłam kilka łyżek płatków z mlekiem (już nie mogłam się powstrzymać;) ) i czekam na efekty. Jeśli nic mi po nich nie będzie, zacznę powolutku normalnie (jednak lekko) jeść.
    Mimo wszystko bardzo się boję, że takie biegunki w ciąży mogą być niebezpieczne. Martwie się ;(

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 14 lutego 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na co dostałaś ten duomox? I czy biegunki pokrywają się z czasem, od jakiego przyjmujesz antybiotyk? Często to właśnie antybiotyk może wywoływać takie reakcje, wtedy trzeba go zmienić.

  • Laluniaa Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 16 lutego 2014, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duomox właśnie dostałam na biegunke. Ale dzięki bogu przeszło mi już :)
    jeśli wezmę ostatnią tabletkę w niedziele wieczorem to mogę we wtorek rano iść na pobranie krwi? Czy wyniki nie wyjdą inne niż powinny przez ten Duomox ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duomox na biegunke hm :? W ciazy :? Eh z tego co kojarze to antybiotyk to ostatnia rzecz która ciężarna powinna przyjmować :/ ja gdy złapalam Rota wirusa dostałam elektrolity węgiel i kroplowki nawadniajace właśnie z elektrolitami plus kroplowke z glukoza ale zeby odrazu antybiotyk pierwsze słyszę

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 17 lutego 2014, 08:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duomox na biegunkę... Nic z tego nie rozumiem.A rozpoznali Ci,że z czego ta bieguna wynika? I czy z morfologii lekarz wywnioskował infekcję bakteryjną?Bo jeżeli to była wirusówka to antybiotyk był brany na nic...
    Ja też brałam w ciąży duomox,ale była to ostateczność i decyzję podjęto właśnie po wynikach morfologii,a z kolejnymi badaniami krwi internistka poleciła odczekać ok.10-14 dni po zakończeniu kuracji antybiotykowej.Jeszcze zależy w jakim celu się je robi,najlepiej spytać lekarza kiedy się znowu ukłuć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2014, 08:06

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ