X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje zastój moczu u płodu II trym.
Odpowiedz

zastój moczu u płodu II trym.

Oceń ten wątek:
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    U nas w 24tyg lewa nerwczka 3,3 czyli w, normie zeszla zi 3,4to niewiele a prawa 6,4 jutro usg 3 trymestru . Az sie boje :( u nas chlopak prawdopodobnie ale jutro sie okaze czy nadal :)
    Ogólnie mówią że jest to "wada" najczęściej diagnozowana własnie u chłopców a że u dziewczynek sporadycznie a u nas właśnie kobitka ma być ...
    Daj znać co i jak u Was po usg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 sierpnia 2017, 13:48

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    0202oliwcia wrote:
    Ogólnie mówią że jest to "wada" najczęściej diagnozowana własnie u chłopców a że u dziewczynek sporadycznie a u nas właśnie kobitka ma być ...
    Daj znać co i jak u Was po usg

    U nas lewa nerka sie powiekszyla do 6,4 a prawa zmalala do 6,1.. do 7jest norma..
    Mamy zalecobe by po porodzie sprawdzic nerki maluchowi

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I oczywiscie dalsza obserwacja..

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 2 sierpnia 2017, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    I oczywiscie dalsza obserwacja..
    No i lipa .... No ale dobrze ze nie tak dużo skoczylo u mnie juz 9.8 mm :-(
    Kiedy kolejna wizyta ???

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 3 sierpnia 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyta u gin 14stego. Bedzie patrzyla opis wczorajszego usg. Co dalej na razie nie wiem a jeszcze minimum te 6tyg do porodu.
    A ty kiedy masz wizyte? Ale u was chyba tylko jedna nereczka? U nas dwie :(
    A tobie coś wspominali na usg co dalej??
    Miejmy nadzieje ze maluchy sie wysiusiaja po porodzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2017, 18:58

    0202oliwcia lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Wizyta u gin 14stego. Bedzie patrzyla opis wczorajszego usg. Co dalej na razie nie wiem a jeszcze minimum te 6tyg do porodu.
    A ty kiedy masz wizyte? Ale u was chyba tylko jedna nereczka? U nas dwie :(
    A tobie coś wspominali na usg co dalej??
    Miejmy nadzieje ze maluchy sie wysiusiaja po porodzie
    Tak u Nas tylko jedna nereczka no ale niestety 9.8 mm z 7.2 nam skoczyło w 4 tygodnie co mnie mega przeraża :-(
    Nastepna wizyta 21 (Ja na każdej wizycie mam robione dokładne USG z przepływami itd ) Chodze prywatnie od samego poczatku a co do opcji co dalej ?? Mam sie nie stresować dopuki nie dojdzie do minimum 15 mm a co dalej powiedział ze wtedy będziemy o tym rozmawiac bo po co mam sie teraz stresowac .
    U mnie jeszcze do porodu niby 7 tygodni a powiedz mi jaka wage ma twoja dzidzia bo moja słabo rośnie i się zastanawiam czy to może miec ze soba cos wspólnego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2017, 18:44

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    30t+4d mały ważył 1478g , a twoja malutka ile waży?

    catalina1988 lubi tę wiadomość

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Odolanka Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam dziewczyny, my czekamy na dziewczynkę, jestem w 31 tygodniu, w środę miałam usg w LUXMED, ale nikomu nie polecam Pani Dr- zamiast wytłumaczyć, zaczęła mówić, że panikujemy i tylko czytamy w inernecie a potem ciągamy ją po sądach.. z tego co czytałam, ma jakieś sprawy, ale nie znam szczegółów.
    Zamiast fachowo wytłumaczyć...
    Powiedziała, że wymiar miedniczki AP lewej nerki to 7.4 mm, bardzo nas to zmartwiło, ale nie wiem jakie są normy i szanse, że to się poprawi.

    Chyba wybierzemy się ne dodatkowe usg, badanie jakby niekompletne i bardzo skąp opis- mam pórównanie, bo byłam u innych lekarzy.

    +Alicja+ 17.04.2016 r.
    Czekamy na...Malwinkę <3!!!
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 4 sierpnia 2017, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    30t+4d mały ważył 1478g , a twoja malutka ile waży?
    33 TC córcia tylko 1600 g

    Odolanka jeśli nie jesteś pewna tego lekarza u którego bylas to ja bym to na twoim miejscu skonsultowwla z innym dla własnego spokoju ....
    Ja wiem ze u mnie niema możliwości pomyłki ponieważ chórze prywatnie maja najlepszy sprzęt i na dodatek co wizyta jest problem z ta nereczka tylko ze on sie cały czas niestety pogłębia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 4 sierpnia 2017, 21:49

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 5 sierpnia 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oliwcia moze po prostu masz drobniutką còreczkę?? Po urodzeniu nadrobi resztę ròwieśnikòw. Z reszta czesto sie zdarza ze waga usg ma się nijak do wagi urodzeniowej.

    Odalanka moze jezeli we wczesniejszych usg nie wykazywalo nieprawidlowosci to moze po prostu mala sie do konca nie wysikala i na kolejnym usg moze byc.juz dobrze.

    Ja sie dzis zapisalam na usg 4d chce sie przyjzec blizej tym nereczkom,posluchac opinii innego lekarza z innego miasta

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 5 sierpnia 2017, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    chcebardzobycmama wrote:
    Oliwcia moze po prostu masz drobniutką còreczkę?? Po urodzeniu nadrobi resztę ròwieśnikòw. Z reszta czesto sie zdarza ze waga usg ma się nijak do wagi urodzeniowej.

    Odalanka moze jezeli we wczesniejszych usg nie wykazywalo nieprawidlowosci to moze po prostu mala sie do konca nie wysikala i na kolejnym usg moze byc.juz dobrze.

    Ja sie dzis zapisalam na usg 4d chce sie przyjzec blizej tym nereczkom,posluchac opinii innego lekarza z innego miasta
    Daj znac jak juz będziesz po tym USG co i jak

    chcebardzobycmama lubi tę wiadomość

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 7 sierpnia 2017, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis byla u mnie polozna i odnosnie tych nerek powiedziala ze lekarze unikaja ingerowania w to jeszcze w ciazy bo wszystko w dziecku sie jeszcze rozwija a tym bardziej nerki i zeby sobie tym glowy na razie nie zawracac bo dziecko bedzi zbadane po porodzie i wrazie czego dopiero zacznie sie leczenie ale na pewno nie zaczna od razu od zabiegu.. jest to leczenie lekami,czesto do roku czasu sie wszystko normuje. I powiedziala ze pewnie lekarz i tak bedzie zlecal kontrolne usg .

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • gaja123 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 4 października 2017, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wczoraj miałam usg w 31 tyg lekarz wykrył poszerzenie miedniczkowe 6 mm. Trochę się przejęłam, ale lekarz powiedział, że trzeba tylko obserwować i że u chłopców często pojawia to się pojawia a potem samo się "naprawia".
    Norma w III trymestrze jest do 10 mm. Więc czekamy co będzie dalej. Dziewczyny głowy do góry, narazie nic się nie dzieje, a to chyba dobrze, że lekarze diagnozują i monitorują takie rzeczy :) chociaż wczaraj byłam trochę zła i rozczarowana bo do tej pory było wszystko ok. Zobaczymy co będzie w następnym usg.

    Mam pytanie do Was. Czy zmieniło się coś w Waszej diecie przed usg, które wykryło poszerzenie miedniczkowe? Ja np. piłam dużo mleka z miodem bo byłam przeziębiona. I jeszcze sok z pomarańczy.

    gaja
  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 4 października 2017, 13:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz co u nas akurat mąż miał zapalenie zatok, ja niby byłam zdrowa ale poszerzenie wyszło do 7mm i 4,6mm. Za dwa tygodnie na USG już było dużo lepiej...

  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 9 października 2017, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja niunia jest już z nami od 5 dni <3 niestety miało być tak fajnie a nie jest ... Zastój na prawej nereczce miał zejść po oddaniu pierwszego moczu a tak się nie stało ....... Czeka nas szukanie dobrego nefrologa i wtedy zobaczymy co dalej :-(

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Sheltia Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 12 września 2018, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżę trochę temat. Miesiąc temu u naszego malucha w 19 tc. p. Doktor stwierdziła poszerzony UKM nerki lewej- 5mm, prawej 2mm.

    Natomiast na wczorajszej wizyce w 23tc lewy ma już 7mm, prawy 3,7mm. Dodatkowo w lewej nerce znajduje się płyn pod torebką. Mamy skierowanie do p. Profesor na konsultację i strasznie się boję :(

  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 24 maja 2022, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pomyślałam, że napiszę...
    Może ktoś kiedyś będzie szukał informacji... i się natknie.


    Za nami długa droga.
    Olinek ma za kilka dni 6 urodziny. Tak, żyje!!! :)

    Naszym problemem największym nie są jednak nerki. Co się wydarzyło? Tak w skrócie...

    Pod koniec ciąży doszło do zakażenia wewnątrzmacicznego, co wywołało poród w 27tc, Olek się niedotlenił i miał wylewy krwi do mózgu.
    Co niestety spowodowało diagnozę w pierwszym roku życia - ma mózgowe porażenie dziecięce czterokończynowe.

    Nie chodzi. Jeździ na wózku inwalidzkim. Na szczęście mówi, słyszy, widzi, jest w szerokopojętej normie intelektualnej, jest bardzo kontaktowy. No ale jest dzieckiem z niepełnosprawnością. Codzienna terapia, sprzęty, leki kosztują rocznie ponad 100 tysięcy złotych...

    A nerki? Wciąż te same. Pierwsze dwa lata były wiecznymi zakażeniami układu moczowego. Ale udało się dobrać leki, które to zahamowały. Jesteśmy pod stałą kontrolą najlepszych urologów i nefrologów w Polsce.
    I na razie nie interweniujemy.

    Jeśli chcecie czytać o losach Olka to zapraszam na www.facebook.com/olinekjozwicki




    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
‹‹ 30 31 32 33 34
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ