X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje zastój moczu u płodu II trym.
Odpowiedz

zastój moczu u płodu II trym.

Oceń ten wątek:
  • Donia12 Autorytet
    Postów: 1374 1207

    Wysłany: 21 września 2016, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha jak się ma nasz rycerzyk? Poprawiło się trochę ?

    nqtkpx9ivveu20mb.png
  • rybkunia Przyjaciółka
    Postów: 75 34

    Wysłany: 23 września 2016, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oo kurde witam dziewczyny, widzę mnóstwo odpowiedzi.
    Własnie przypomniałam sobie o moim wątku więc chciałam napisać co u nas jakby ktoś kiedys szukał info na temat poszerzenia ukm.
    No więc moje szczeście zaniedługo skończy 9 msc. Do tej pory bylismy pod opieką urologa, w 6 msc zrobiłam mu badanie moczu i wyszły dziwne rzeczy wskazujące na infekcje, natomiast nie było żadnych objawów infekcji, przynajmniej ja ich nie dostrzegałam. Na wizycie pan doktor zrobił nam badanie usg i poszerzenie ukm nadal było widoczne a do tego doszło poszerzenie moczowodu. Dostalismy skierowanie do GCZD i tam zrobiono synkowi dodatkowe badania moczu, krew i cystografie. Wszystko wyszło ok. Być może mocz był zanieczyszczony bo nie umiałam dobrze umyć siusiaka (w szpitalu nauczyłam się zeby mocniej naciągnąć skórke).
    Mimo wszystko, zlecono nam scyntygrafie ale międzyczasie poszlismy do dr na wizyte i okazało sie że poszerzenie jest w granicach normy i nie ma sensu robić scyntygrafii.
    Teraz czekamy na ponowne usg ale juz w gczd i wizyte u nefrologa. Razem z nefrologiem podejmiemy decyzje czy jest sens dziecko męczyć scyntygrafią.
    Pan doktor powiedział, że raczej juz powinno być wszystko ok.

    Dziewczyny nie czytajcie nic co jest na necie, wszystko jest takie straszne a wcale nie musi być źle. Teraz są takie techniki i metody leczenia że takie schorzenia to pikuś. Wiadomo, każda mama jest przerażona, ja też byłam.. mam nadzieje że już wszystko będzie ok.


    kamenkaa lubi tę wiadomość

  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 23 grudnia 2016, 01:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wybaczcie znów jakieś kosmiczne milczenie...

    Tak, rośniemy jak na drożdżach.... Oczywiście są problemy, głownie wcześniacze. Ale Olek to WIELKI BOHATER

    Anulka01, Agness27, _analiza lubią tę wiadomość

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • claudiuszek Autorytet
    Postów: 559 589

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha co u Was? Czy Oluś miał robioną scyntografię? My idziemy jutro na diagnostykę na nefrologię...ale się boję :( Mamy 2 badania usg-na jednym ukm 8mm a na drugim 2 cm...;/ Miesiąc braliśmy bactrim- profilaktycznie, ale atakuje nas bakteria klebsiella pneumone.

    mhsvi09k4211dm8g.png

  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 9 kwietnia 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    claudiuszek wrote:
    Agsha co u Was? Czy Oluś miał robioną scyntografię? My idziemy jutro na diagnostykę na nefrologię...ale się boję :( Mamy 2 badania usg-na jednym ukm 8mm a na drugim 2 cm...;/ Miesiąc braliśmy bactrim- profilaktycznie, ale atakuje nas bakteria klebsiella pneumone.

    I jak wyszło? Oluś obecnie nie ma zastojów. Ma lekko poszerzone dolne moczowody. Bactrim/biseptol bierzemy na co dzień. Skąd podejrzenie bakterii? Wyszła w posiewie?

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • MavisDracula Ekspertka
    Postów: 225 98

    Wysłany: 25 kwietnia 2017, 01:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, czy UKM lewej nerki 1,4mm a drugiej 2,7 jest prawidłowe? Byłam na polowkowych w 21t4d, lekarz powiedział że obie nerki ok, ale mnie niepokoi roznica w wielkosci...:-/

    Piotr 29.08.2015r.
    Dominika 31.08.2017r.

    Mam Was- mam wszystko.

  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 4 maja 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha wrote:
    I jak wyszło? Oluś obecnie nie ma zastojów. Ma lekko poszerzone dolne moczowody. Bactrim/biseptol bierzemy na co dzień. Skąd podejrzenie bakterii? Wyszła w posiewie?


    A Wy już jestescie w domku czy nadal w szpitalu??
    Mocne kciuki trzymam za was Kochani :*

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 5 maja 2017, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agness27 wrote:
    A Wy już jestescie w domku czy nadal w szpitalu??
    Mocne kciuki trzymam za was Kochani :*

    W domu, domku.... :) Wyszliśmy już we wrześniu, potem w październiku mieliśmy biopsję a w listopadzie zabieg.

    Niestety teraz mały złapał swój pierwszy od wyjścia ze szpitala ZUM....

    Agness27 lubi tę wiadomość

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 5 maja 2017, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MavisDracula wrote:
    Dziewczyny, czy UKM lewej nerki 1,4mm a drugiej 2,7 jest prawidłowe? Byłam na polowkowych w 21t4d, lekarz powiedział że obie nerki ok, ale mnie niepokoi roznica w wielkosci...:-/


    Hmm chyba tak.... ale kurcze, o dziwo już tak dokładnie nie pamiętam. Ale wydaje mi się na 99% ze tak. Wiem że chyba dopiero od 18mm coś robią.... nam wyjątkowo od 14... U nas sam moczowód to miał kilka mm....

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Agness27 Autorytet
    Postów: 1781 2595

    Wysłany: 5 maja 2017, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha wrote:
    W domu, domku.... :) Wyszliśmy już we wrześniu, potem w październiku mieliśmy biopsję a w listopadzie zabieg.

    Niestety teraz mały złapał swój pierwszy od wyjścia ze szpitala ZUM....

    Ale sie cieszę że wszystko u was dobrze .jesteście przykładem że jednak cuda sie zdarzaja i Masz Dzielnego Syna który Walczył i Walczy Nadal :) Buziaki dla Was :)

    1usaanliuyw98z71.png
    km5sio4p65jd6igh.png
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 7 maja 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha
    ogarnęła mnie normalnie radość! !!!!!
    Powodzenia i radości -tylko radości -dla was
    wiesz, nawet się wzruszyłam....warto było tu zajrzeć. Ale zajrzałam z myślą o was! !!

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 23 maja 2017, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ,czy jest tutaj jeszcze ktoras z was ?:)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za ciepłe słowa. :) Tak ja zaglądam.

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 5 czerwca 2017, 23:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie dopisuje sie i ja 3 dni temu USG kontrolne córcia ma zastój na prawej nerce :-( jestem przerażona 7 mm czy cos takiego nic już do mnie nie docierało na wizycie jak tylko to usłyszałam :-( dodam że spodziewam się córeczki nie chłopca bo czytałam wasze wcześniejsze wypowiedzi że jest to dosc częste właśnie u chłopców

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 czerwca 2017, 23:05

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 7 czerwca 2017, 23:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja koleżanka też miała zastoje u córci w ciąży do 10mm w obu nerkach a teraz jest wszystko ok :)

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • ewel2211 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 1 lipca 2017, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny.
    Dopisuję się do was na UZG kontrolnym w 20 tyg wykryto u mojej córeczki wodonercze na jednej nerce 7,9mm a na drugiej 6,4mm.
    Po dwóch tygodniach miedniczki wzrosły do 8mm na obu, i tak na każdej wizycie powiększyły się do 9mm.
    Na wczorajszej wizycie u ginekologa 1,3cm i 10mm, jestem w 24 tyg ciąży.
    Pan doktor powiedział że się zobaczymy za 2 tyg i sprawdzimy jak się mają nereczki.
    Tylko na co ja mam czekać skoro tak się już powiększyły ?

  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 27 lipca 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, dopisuję sie do was... Niestety mój synek również ma problemy z kanalikami nerkowymi... U mnie jest to poszerzenie w granicach na prawej 19 mm a lewa 15 mm :( Lekarz stwierdził, że za tydzień zrobimy kolejne usg i podejmiemy decyzję co dalej... Czy któraś z Was miała zabieg jeszcze w ciąży na te kanaliki? Bo lekarz mi powiedział, że jeżeli poszerzenia będa rosły to jeszcze w ciąży zrobi zabieg...

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 28 lipca 2017, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas obecnie poszerzenie jest male bo zwiększyło się z 6.8mm na 7.2 mm kolejna wizyta za trzy dni ciekawą jestem jak obecnie wyglada sytuacja

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • 0202oliwcia Autorytet
    Postów: 1726 1111

    Wysłany: 31 lipca 2017, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas 9.8 mm :-(

    w4sqyx8dc2rm5g6k.png

    Synek Piotruś 2019 <3 Córeczka Oliwia 2013 <3. Małgosia 2017 <3
    Aniołki <3 <3 <3 <3
    Mutacja MTHFR, Poronienia Nawykowe
  • chcebardzobycmama Autorytet
    Postów: 1233 364

    Wysłany: 1 sierpnia 2017, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w 24tyg lewa nerwczka 3,3 czyli w, normie zeszla zi 3,4to niewiele a prawa 6,4 jutro usg 3 trymestru . Az sie boje :( u nas chlopak prawdopodobnie ale jutro sie okaze czy nadal :)

    grudzień2015 mama aniołka (*)
    październik2017 mama Oskarka <3
    maj2019 mama Mikusia <3

    oar8skjou77gkdir.png
‹‹ 30 31 32 33 34
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ