X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje zastój moczu u płodu II trym.
Odpowiedz

zastój moczu u płodu II trym.

Oceń ten wątek:
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 19 lutego 2016, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się konsultowałam ze powiększenie 5,7 mm w 32 tc jest niewielkim powiększeniem, a zdecydowana większość przypadków wodonercza wykrytego w okresie ciąży lub bezpośrednio po urodzeniu ustępuje samoistnie w ciągu kilkuletniej obserwacji, w czasie której nie obserwuje się pogorszenia czynności nerki.

    kamenkaa lubi tę wiadomość

    f2wlcbxmqludqper.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 19 lutego 2016, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie Ty mialas takie powiekszenie w 32 jak ja w 12 i to przeraza... :(:(:(
    A wczesniej bylo idealnie czy nie badali?

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2016, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha wrote:
    No wlasnie Ty mialas takie powiekszenie w 32 jak ja w 12 i to przeraza... :(:(:(
    A wczesniej bylo idealnie czy nie badali?

    U mnie pirewsze badanie nerek bylo na polowkowych w 20 tc.

  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 19 lutego 2016, 11:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagSz wrote:
    Ja się konsultowałam ze powiększenie 5,7 mm w 32 tc jest niewielkim powiększeniem, a zdecydowana większość przypadków wodonercza wykrytego w okresie ciąży lub bezpośrednio po urodzeniu ustępuje samoistnie w ciągu kilkuletniej obserwacji, w czasie której nie obserwuje się pogorszenia czynności nerki.

    U mnie 21tydzien i obustronne 5mm ..... niby norma jest do 7mm wiec juz sama teraz nie wiem czy to duzo czy mało?

  • Cinnilla Ekspertka
    Postów: 187 130

    Wysłany: 19 lutego 2016, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamenkaa ja mam wizyte o 10.20 ;)

    kamenkaa lubi tę wiadomość

    km5skrhmbbu8pjm4.png
    km5skrhmt9f75uwt.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 19 lutego 2016, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pragnaca dzidziusia wrote:
    U mnie pirewsze badanie nerek bylo na polowkowych w 20 tc.

    I cos wtedy wyszlo?

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 19 lutego 2016, 12:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamenkaa wrote:
    U mnie 21tydzien i obustronne 5mm ..... niby norma jest do 7mm wiec juz sama teraz nie wiem czy to duzo czy mało?

    I cos wcześniej bylo?
    Dziwne z tymi normami bo tez znalazlam te normy i w 1 trym niby jest do 5mm... A u mnie przy 4.4mm zagrozenie Zycia. Wiec ja nie wiem o co chodzi tak w ogole :(

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2016, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha wrote:
    I cos wtedy wyszlo?

    I wtedy mialy 8.6 I 7.2mm wiec sporo
    Na badaniu w 25 tc 4.4 I 4.2 mm.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 19 lutego 2016, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U moich chlopcow w 20 tc bylo duzo wiecej niz powinni, umieralam ze strachu :(
    W 25 tc jest jej o polowe mniej, mam nadzieje, ze do konca ciazy calkowicie chlopcy ja wydala I nereczki beda zdrowe.

    Agsha, kamenkaa lubią tę wiadomość

  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 19 lutego 2016, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pragnaca dzidziusia wrote:
    U moich chlopcow w 20 tc bylo duzo wiecej niz powinni, umieralam ze strachu :(
    W 25 tc jest jej o polowe mniej, mam nadzieje, ze do konca ciazy calkowicie chlopcy ja wydala I nereczki beda zdrowe.

    Trzymam kciuki
    Mówili lekarze vos więcej o rokowaniach? U mnie mowia ze za wczesnie

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 19 lutego 2016, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha wrote:
    No wlasnie Ty mialas takie powiekszenie w 32 jak ja w 12 i to przeraza... :(:(:(
    A wczesniej bylo idealnie czy nie badali?

    Myślę, że wcześniej było ok bo mam dokładne usg co miesiąc i miałam tez genetyczne z testem pappa. Wiec jakby coś było to pewnie by wyszło. Nie wiem jak jest z tymi normami, w necie znalazłam w kilu miejscach takie jak wkleiłam. Mój gin mowi ze norma jest do 4 mm (ale nie wiem czy on az tak dobrze się na tym zna) a ten specjalista, że nie ma sztywnych norm...

    f2wlcbxmqludqper.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 19 lutego 2016, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagSz wrote:
    Myślę, że wcześniej było ok bo mam dokładne usg co miesiąc i miałam tez genetyczne z testem pappa. Wiec jakby coś było to pewnie by wyszło. Nie wiem jak jest z tymi normami, w necie znalazłam w kilu miejscach takie jak wkleiłam. Mój gin mowi ze norma jest do 4 mm (ale nie wiem czy on az tak dobrze się na tym zna) a ten specjalista, że nie ma sztywnych norm...

    Ja mialam genetyczne z pappa w 12t1d i dr napisal ze wszystko ok
    A 4 dni później inny sie dopatrzyl. Pappa nie wykryje nerek

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 19 lutego 2016, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiem wiem. No ale wcześniej nic nie mówiono na ten temat wiec sądzę, że nic nie było bo mój gin mówi o wszystkim co jest powyżej/poniżej normy. Mam nadzieje, że wszystkim nam wchłonie się jeszcze przed porodem :) A jak z wodami płodowymi? masz w normie? Nie wiem czy już tak wcześnie jak u ciebie nerki pracują ale na pewno od połowy ciąży ilość wód płodowych jest wyznacznikiem dobrego działania nerek

    f2wlcbxmqludqper.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 19 lutego 2016, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagSz wrote:
    wiem wiem. No ale wcześniej nic nie mówiono na ten temat wiec sądzę, że nic nie było bo mój gin mówi o wszystkim co jest powyżej/poniżej normy. Mam nadzieje, że wszystkim nam wchłonie się jeszcze przed porodem :) A jak z wodami płodowymi? masz w normie? Nie wiem czy już tak wcześnie jak u ciebie nerki pracują ale na pewno od połowy ciąży ilość wód płodowych jest wyznacznikiem dobrego działania nerek

    Na razie tak ale to dopiero 13tc :(:(:(

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 21 lutego 2016, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha wrote:
    I cos wcześniej bylo?
    Dziwne z tymi normami bo tez znalazlam te normy i w 1 trym niby jest do 5mm... A u mnie przy 4.4mm zagrozenie Zycia. Wiec ja nie wiem o co chodzi tak w ogole :(

    Agsha hejka nic nie bylo wcześniej ,tylko teraz w 21tyg.
    No ale z tego co piszesz u Ciebie wogole nie wykryto nerek tak?
    U mnie wykryto jest ok z nerkami dobrze funkcjonują lecz miedniczki poszerzone 5mm :)

    Cinnilla ja mam na 8:30 wiec trzymaj za nas kciuki a ja potem za Ciebie daj znac

  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 21 lutego 2016, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kamenkaa wrote:
    Agsha hejka nic nie bylo wcześniej ,tylko teraz w 21tyg.
    No ale z tego co piszesz u Ciebie wogole nie wykryto nerek tak?
    U mnie wykryto jest ok z nerkami dobrze funkcjonują lecz miedniczki poszerzone 5mm :)

    Cinnilla ja mam na 8:30 wiec trzymaj za nas kciuki a ja potem za Ciebie daj znac


    Nie nie. U nas nerki tez sa tylko poszerzone miedniczki maja 3 i 4,4mm....

    Ale w 12 tc wiec boje sie np w 20 do jakich rozmiarow moga dojsc

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • Cinnilla Ekspertka
    Postów: 187 130

    Wysłany: 21 lutego 2016, 21:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamenkaa tylko od razu we wtorek po wizycir daj znac. ;-)

    Agsha mam nadzieje,ze u Ciebie nie bedzie tak zle

    kamenkaa lubi tę wiadomość

    km5skrhmbbu8pjm4.png
    km5skrhmt9f75uwt.png
  • Cinnilla Ekspertka
    Postów: 187 130

    Wysłany: 21 lutego 2016, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kamenkaa mi gin powiedzial,ze norma jest do 5 mm... Ale jak widac co lekarz to inna opinia..

    km5skrhmbbu8pjm4.png
    km5skrhmt9f75uwt.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 21 lutego 2016, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cinnilla wrote:
    Kamenkaa mi gin powiedzial,ze norma jest do 5 mm... Ale jak widac co lekarz to inna opinia..

    Ale w którym trymestrze?

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 21 lutego 2016, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha aha ale musi byc dobrze kochana trzymam Kciuki .....

    Cinnilla mi powiedział że w 2try jest norma do 7mm

    normy
     powyżej 5 milimetrów w 1 trymestrze ciąży
     powyżej 7 mm w 2 trymestrze ciąży
     powyżej 10 mm w 3 trymestrze ciąży

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ