X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje zastój moczu u płodu II trym.
Odpowiedz

zastój moczu u płodu II trym.

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 stycznia 2016, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny. I ja sie wpisuje z takim samym problemem. Dzisiaj mielismy badania polowkowe I u chlopcow stwierdzono wlasnie wode w nerkach :( 8.6 mm I 7.2 mm . Troche juz poczytalam na necie, ale stwierdzilam ze nie MA sensu bo tylko sie strachu najadlam :(
    Mam jednak nadzieje, ze wszystko sie szczesliwie potoczy.

  • rybkunia Przyjaciółka
    Postów: 75 34

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pragnąca dzidziusia czekaj na 3 prenatalne może sytuacja sie zmieni.

    kamenkaa, pragnaca dzidziusia lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 10 stycznia 2016, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rybkunia wrote:
    pragnąca dzidziusia czekaj na 3 prenatalne może sytuacja sie zmieni.

    A jak Tam twoj maluszek rybkunia? Mam nadzieje, ze jest pod dobra opieka <3

  • Cinnilla Ekspertka
    Postów: 187 130

    Wysłany: 5 lutego 2016, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czesc! Tez tez jestem po polowkowym badaniu w 19t6d i u mojej corki pani doktor stwierdzila poszerzenie ukm prawej nerki 6,1mm. Powiedziała, zeby na razie sie tym nie martwic. Za 3 tygodnie mam kolejne usg i sprawdzimy co tam sie dzieje.
    Mimo wszystko bardzo sie denerwuje :-(

    km5skrhmbbu8pjm4.png
    km5skrhmt9f75uwt.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 6 lutego 2016, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cinnilla...u mnie była podobna sytuacja..poszerzone ukm od początku...ginekolog nie kazała się martwić to się zdarza dość często szczególnie u chłopców...ale oczywiście też mi to gdzieś tam w głowie siedziało..trzeba tylko pilnować aby zrobili usg po urodzeniu...celem sprawdzenia czy dziecko się wysiusiało..u nas zrobili w 2 dobie jakoś tak bo dopilnowałam ( od razu usg brzuszka i glowy pani dr zrobila bo maja sprzet dobry od Owsiaka:) ) i wszystko bylo ok..zastoju juz nie bylo...zycze ci aby rowniez u Was wszystko sie unormowalo po porodzie. Macie zastoj w normie jesli chodzi o parametry wiec spokojnie :)

    Cinnilla, kamenkaa lubią tę wiadomość



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • Cinnilla Ekspertka
    Postów: 187 130

    Wysłany: 6 lutego 2016, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rose123 chcialabym sie nie martwic, ale wiesz jak to jest. :-) jak u Was to dalej wygladalo przy bardziej zaawansowanej ciazy?
    A po porodzie juz nie kazali Wam jezdzic na usg czy do nefrologa kontrolnie?

    kicia 123 lubi tę wiadomość

    km5skrhmbbu8pjm4.png
    km5skrhmt9f75uwt.png
  • mloda1995 Autorytet
    Postów: 326 176

    Wysłany: 6 lutego 2016, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiec i ja trafiam z podobnym Problem. Na polowokowym u naszej corki lekarz stwierdzil zastoje w obu nerkach. Dostalam skierowanie na badania prenatalne bo on nie jest pewien co to. Lekko sie boje czy bedzie wszystko ok. Mam nadzieje ze tak ;)

    dxomzbmhjk9kajsy.png
  • Rose123 Ekspertka
    Postów: 231 108

    Wysłany: 9 lutego 2016, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cinnilla wrote:
    Rose123 chcialabym sie nie martwic, ale wiesz jak to jest. :-) jak u Was to dalej wygladalo przy bardziej zaawansowanej ciazy?
    A po porodzie juz nie kazali Wam jezdzic na usg czy do nefrologa kontrolnie?


    Przy kazdym usg mialam sprawdzane nerki malego(nawet bylam u specjalisty w Poznaniu ktory stwierdzil,ze to sie dosc czesto zdarza i mam sie nie martwic)...i sie sukcesywnie powiekszaly te zastoje ale ciagle w granicach normy....tak bylo do samego konca.W szpitalu mial robione usg i bylo juz wsio ok wiec nie mam zadnych zalecen co do dalszej diagnostyki...gdyby zastoj nadal byl to pewnie tak. Wiem,ze latwo sie mowi ale nie martw sie na zapas..ja za jakis czas przejde sie do urologa i zrobie mu kontrolne usg ale na razie z siusianiem to on nie ma problemu :) zastanawiam sie nawet gdzie to sie w tym pampersie miesci:P



    atdc20mm0yebl2pl.png
  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 12 lutego 2016, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś


    Hejka i jak tam u Ciebie byłaś na badaniu kontrolnym ?:)


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2016, 23:20

  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 15 lutego 2016, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ja tez jestem miedniczkową mama. powiększenie jednej miedniczki nerkowej do 6 mm. Gin powiedział zeby sie nie przejmowac i zrobic usg maluszka meisiac po porodzie, ale oczywiście sie stresuje :P chciałabym zeby do porodu sie wchłonęło... czy komus tak sie udało?

    f2wlcbxmqludqper.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 15 lutego 2016, 23:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, ja dziś robiłam usg w 12 tc i już jest 4,4 w jednej i 3,8 w drugiej nerce. Obie miedniczki poszerzone. Lekarz tylko postraszył, że mogą się zniszczyć nerki do porodu, że tak wcześnie takiej wielkości nie widział i ogólnie że jest źle...

    Czy ktoś miał tak duże nerki TAK WCZEŚNIE?

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 lutego 2016, 18:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mam nadzieje, ze moj wpis was troche uspokoi. My na polowkowych dowiedzielismy sie o wodzie w nerkach naszych synkow. Tydzien temu na badaniach bylo tej wody o polowe mniej :) Lekarz mowi, ze po porodzie wysikaja I sladu po nich nie bedzie ;)

    Agsha, MagSz, kamenkaa lubią tę wiadomość

  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 18 lutego 2016, 01:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wiadomosc!!!
    Ja dzis po 2 konsultacjach profesorskich...
    Chca operowac pod koniec ciazy. Ale! Możliwe ze nerki wysiada do tej pory...
    Jestem zalamana. Chodzi o to ze to sie wykrywa kolo 20tc a u nas juz w 12 problem...

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • mloda1995 Autorytet
    Postów: 326 176

    Wysłany: 18 lutego 2016, 05:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha wrote:
    Super wiadomosc!!!
    Ja dzis po 2 konsultacjach profesorskich...
    Chca operowac pod koniec ciazy. Ale! Możliwe ze nerki wysiada do tej pory...
    Jestem zalamana. Chodzi o to ze to sie wykrywa kolo 20tc a u nas juz w 12 problem...
    Bardzo wspolczuje:( ale glowa do gory, wszystko sie ulozy. Ja dopiero 23.02 na usg i juz sie boje

    dxomzbmhjk9kajsy.png
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 18 lutego 2016, 08:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja coś takiego znalazłam w necie na stronach o urologii dziecięcej.

    Za nieprawidłowe uważa się poszerzenie miedniczki nerkowej u płodu w wymiarze AP:

     powyżej 5 milimetrów w 1 trymestrze ciąży
     powyżej 7 mm w 2 trymestrze ciąże
     powyżej 10 mm w 3 trymestrze ciąż

    kamenkaa, Evelle lubią tę wiadomość

    f2wlcbxmqludqper.png
  • MagSz Autorytet
    Postów: 519 249

    Wysłany: 18 lutego 2016, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A konsultacje to lepiej u nefrologa dziecięcego a nie ginekologa

    f2wlcbxmqludqper.png
  • Cinnilla Ekspertka
    Postów: 187 130

    Wysłany: 18 lutego 2016, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mloda1995 wrote:
    Bardzo wspolczuje:( ale glowa do gory, wszystko sie ulozy. Ja dopiero 23.02 na usg i juz sie boje

    Ja tez mam wizyte 23.02 i mimo wszystko strasznie sie denerwuje. Jeszcze takie rzeczy mi sie snia, ze szkoda slow..

    km5skrhmbbu8pjm4.png
    km5skrhmt9f75uwt.png
  • Agsha Autorytet
    Postów: 867 409

    Wysłany: 18 lutego 2016, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MagSz wrote:
    A konsultacje to lepiej u nefrologa dziecięcego a nie ginekologa

    Podobno na nefro za wczesnie. Widzialam ten wykres ale on chyba jest wyjatkiem. Skoro czytam alarmy ze dziecko mialo 5mm w 30tc i byl dramat. To nie wiem jak to sie ma do siebie....

    Olinek jest już na świecie - skrajny wcześniaczek z wadą nerek - ale dzielnie walczy!

    f2wll6d8iksjyby0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 lutego 2016, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agsha nie wiem jak go jest jak lekarz wykryl juz w 12 tc I jak to sie MA do pozniejszego rozwoju nereczek. Trzymam jednak mocno kciuki, pamietaj ze medycyna jest bardzo zaawansowana w dzisiejszych czasach I fakt, ze lekarz wykryl ta anomalie tak wczesniej pozwala ja kontrolowac I leczyc. Musisz wierzyc, ze bedzie dobrze.

  • kamenkaa Autorytet
    Postów: 1300 1432

    Wysłany: 18 lutego 2016, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cinnilla wrote:
    Ja tez mam wizyte 23.02 i mimo wszystko strasznie sie denerwuje. Jeszcze takie rzeczy mi sie snia, ze szkoda slow..

    mloda1995 napisała:
    Bardzo wspolczuje:( ale glowa do gory, wszystko sie ulozy. Ja dopiero 23.02 na usg i juz sie boje

    Też dziewczyny mam na 23 kontrole ;-) na która macie godzine? Ja na 8:30 :)
    Bedzie dobrze zobaczycie glowa do góry .Tez sie boje każdej wizyty ale trzeba myśleć pozytywnie..

1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ