X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Zaparcia w ciąży
Odpowiedz

Zaparcia w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • Meginka Autorytet
    Postów: 1335 1402

    Wysłany: 14 maja 2013, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, szukałam tego tematu na naszym forum, ale nie znalazłam, więc piszę. Macie jakieś sprawdzone sposoby na zaparcia??? Słyszałam o błonniku, ale może próbowałyście jakichś innych metod. U mnie właśnie się pojawiły zaparcia i jakoś trzeba z tym walczyć.
    Piszcie :)

    2013💙👶
    2017 cb
    2018❤👶
    2022 cb
    04.02 ⏸
    24.02 wizyta(6+3)-mamy ❤
    17.03 kolejna wizyta
    preg.png
  • Patuska1992 Autorytet
    Postów: 319 249

    Wysłany: 14 maja 2013, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pomagają owoce w szczególności jabłka :) codziennie staram się zjeść bynajmniej jedno lub inne owoce. Dobre są też jogurty :) No i przede wszystkim pij dużo wody.Słyszałam też, że pomaga wypicie na czczo szklanki letniej wody z sokiem z cytryny i łyżeczką miodu.

    w57v9n73toqtjvh3.png
  • pasia27 Autorytet
    Postów: 13367 11933

    Wysłany: 14 maja 2013, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na poczatku wypijalam naczczo rano siemie lniane ugotowane(5min dzien wczesniej zagotowane)
    pozniej drugi sposob w miare sprawdzony to zalewalam sliwki suszone ciepla woda i wypijalam taki kompocik.mozna dogotowac jabluszko i wypijac dziennie.
    teraz nie ma tragedii u mnie ale wypijam 3 kawy inki dziennie i ponad 2litry plynow.no i dobre jest jedno kiwi dziennie :-) morele suszone i figi :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 maja 2013, 09:36

    Meginka lubi tę wiadomość

    3i498u698lx7etrf.png
    zrz6sg189ii5w2ru.png
  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 14 maja 2013, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hejka.jestem w 30 tyg ciazy i nie mialam jak do tej pory zaparc, tak jak przed ciaza codziennie korzystam z toalety- obecnie biore suplementy zelaza 2 razy w tyg i tez zaparcia mi nie dokuczaja.Napisze moze co jem, bo mysle ,ze mnie dieta bardzo pomaga - codziennie owoce w tym zawsze jablko, od 3 tyg kilka razy w tyg jem swieze sliwki, suszone sliwki tez podjadam ale nie kazdego dnia, codziennie nabial-kefiry naturalne , maslanki -dobrze wplywaja na jelita, duzo zieleniny-salata, szpinak, pomidory itp, na obiad warzywaka -ogolnie kazdy posilek zawiera jakies warzywko; chleb razowy, zytni, platki owsiane, rodzynki, makarony brazowe, kasze jeczmienna, gryczana, ryz brazowy plus oczywiscie herbatki i woda.Wszystkie wyzej wymienione produkty maja duzo blonnika wiec pomagaja w zaparciach.Lepiej zapobiegac zaparciom niz je leczyc, wiec warto jesc pokarmy bogate w blonnik -sa smaczne i samoistnie zwalczaja zaparcia przynajmniej w moim przypadku :-) powodzenia

    Meginka lubi tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • patti Autorytet
    Postów: 2928 3285

    Wysłany: 14 maja 2013, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rowniez ruch i czestsze spacerki pomagaja ,jesli nie masz przeciwskazan :-)

    Meginka lubi tę wiadomość

    relgj44jue1dlo58.png
    1usajw4z7ftqbyah.png


  • DzejKej Autorytet
    Postów: 1443 1229

    Wysłany: 14 maja 2013, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi na poczatku ciazy bardzo pomagaly platki kukurydziane. Conajmniej raz dziennie wielka porcja zwyklych platkow kukurydzianych albo takich w lukrze.
    Teraz odkad biore zelazo to nic mi nie pomaga, az caly brzuch mnie boli. Sprobuje z tymi jakbkami :)

  • rybeczka89 Koleżanka
    Postów: 35 23

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 22:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    na mnie zadzialaly daktyle zjesc conajmniej 5 dziennie i popic duza szklanka wody najlepiej na pierwsze sniadanie. dodatkowo pomogly mi jak nic nie moglam jesc przez wymioty bo sa slodkie i szybko wzrasta glukoza nie czumjesz sie glodnym

    kwiatakacji lubi tę wiadomość

    3jgxrjjgjyx5g2x3.png
  • Justyś Nowa
    Postów: 5 7

    Wysłany: 24 lipca 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny
    Mi nawet śliwki zapijane mlekiem nie pomagały nie licząc już czopków ani takich innych spraw. Lekarz polecił mi syrop o nazwie Laktuloza. Zadziałał.

    c55fs65gv7d3e1wh.png
  • agniesiaa90 Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 27 lipca 2014, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja polecam wszelkiego rodzaju jogurty mleko itp... ja czesto ostatnio pozwalam sobie na mleko czekoladowe może średnio zdrowe ale ja innego mleka nie lubię... albo np robie sobię pomidorki z duuuużą ilością jogurtu naturalnego... jabłka arbuzy i inne owoce przestały już działać

  • mysza1975 Autorytet
    Postów: 1524 8805

    Wysłany: 28 lipca 2014, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    agniesiaa90 wrote:
    ja polecam wszelkiego rodzaju jogurty mleko itp... ja czesto ostatnio pozwalam sobie na mleko czekoladowe może średnio zdrowe ale ja innego mleka nie lubię... albo np robie sobię pomidorki z duuuużą ilością jogurtu naturalnego... jabłka arbuzy i inne owoce przestały już działać

    A mnie lekarka powiedziała, że mleko może powodować zaparcia. Można spożywać jego przetwory takie jak kefir, jogurty naturalne, zsiadłe mleko, ale nie słodkie, nieprzetworzone. Trzeba też zwraca uwagę na skład takich przetworów. Wiele z nich zawiera mleko w proszku i tego też kazała mi unikać.

  • polaola Autorytet
    Postów: 618 639

    Wysłany: 30 lipca 2014, 06:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja zauwazylam ze odkac biore pregne plus( ona jest oleista ) z samego ranca to nie mam problemow jak mam to biore druga popoludniu i jakos idzie ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 sierpnia 2014, 07:47

    relgtv734oc66rli.png
    https://www.suwaczki.com/tickers/relgtv734oc66rli.png
  • Monique Autorytet
    Postów: 355 171

    Wysłany: 5 sierpnia 2014, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny polecam Colon C. Niedobre ale działa :)))

    e43bfde7db.png
  • Ewelin Ekspertka
    Postów: 160 78

    Wysłany: 3 września 2014, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie siemie i jabłka w dużych ilościach, tylko po jabłkach byłam wzdęta. Potem dowiedziałam się, że jabłka można uprażyć w garnuszki, albo w piecu i też będą działać, tylko nie będą wzdymać.

  • Ewelin Ekspertka
    Postów: 160 78

    Wysłany: 5 września 2014, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O właśnie i Colon C też dobry, ale to na dłuższą metę - nie tak od razu działa, trzeba stosować jakiś czas, no i rzeczywiście, nienajlepszy w smaku...mi to zalatuje czymś no nie wiem...pleśnią? ale można go pić z sokiem - i własnie z tej opcji korzystałam.

  • Ewelin Ekspertka
    Postów: 160 78

    Wysłany: 9 września 2014, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mam wrażenie, że tylko ja tu zaglądam. No cóż widocznie tylko mi potrzebne rady dotyczące zaparć. Ale mam nowy sposób, jak ktoś czyta, to może wypróbuje. Prawoślaz. Zaparzyłam sobie korzeń i dobrze działa. Generalnie polecam, bo nie jest tak obrzydliwy jak siemię, czy colon C. A w ogóle co myślicie o piciu ziół w ciąży? Mi pomagają, a Wy stosujecie w ogóle takie rzeczy?

  • MisiaMisia Autorytet
    Postów: 1459 1981

    Wysłany: 12 września 2014, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do ziół to sporą większość można w ciąży stosować. Prawoślaz można.
    Są jednak takie, których nie wolno. Co jest ciekawostką, miętę pieprzową można i warto ale już polnej nie wolno.
    A oto lista zabronionych ziół w ciąży.
    krwawnik pospolity, piołun, tasznik pospolity, ruta, wrotycz, mięta polna, lubczyk ogrodowy, aloes, bylica zwyczajna, żeń-szeń, senes, arcydzięgiel, litwor, cząber ogrodowy.
    Dużo ziół wchodzi w reakcje z lekami które przyjmujemy i dlatego trzbea przedyskutować ich stosowanie z lekarzem prowadzącym ciążę.

    MisiaMisia
    rfxgdqk3jsp86isr.png
  • misiakowa Przyjaciółka
    Postów: 83 40

    Wysłany: 17 września 2014, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi na zaparcia pomagało zmielone siemię lniane, jabłka i mieszanki ziołowe szczęśliwa ciąża albo dobre trawienie

    misiakowa
  • Nadzieja84 Autorytet
    Postów: 514 700

    Wysłany: 24 października 2014, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odświeżę temat, bo męczy mnie problem od 2 miesięcy praktycznie co 2-3 dni mam ten problem. Stosowałam WSZYSTKO: śliwki suszone i kompot z nich, woda z miodem i cytryną na czczo, dużo błonnika w postaci jabłek,kiwi, grejfrutów, otrębów owsianych, kasze: gryczane, jaglane, jęczmienne,dużo wody (1,5l mineralnej, 1 l przegotowanej i woda zawarta w herbatach, zupkach), warzywa, unikanie produktów zapierających. Na skraju wytrzymałości zakupiłam polecony przez lekarza duphalac z takim skutkiem, że myślałam że pękne i mojej dzidzi coś się stanie, bo w brzuchu kocioł a w pupie korek (przepraszam za szczegóły), ale wyjątkowo nieprzyjemne... Obecnie pomagają tylko czopki czego NIENAWIDZĘ! Może coś jeszcze przychodzi Wam do głowy? w aptece farmaceutki odradziły colon c w ciąży.

    w5wqdf9h5xdvdqnt.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2014, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rano przegryzam 3 suszone daktyle. Czasem popijam je woda przegotowaną. Ale najlepiej działa kubek ciepłego mleka z płatkami śniadaniowymi pełnoziarnistymi. No i nie jadam białego pieczywa tylko ciemne z dużą ilością ziarna. Do WC chodzę codziennie :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 lipca 2015, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odgrzebię, bo mam dobry sposób. Wieczorem 1-2 łyżki otrębów gryczanych i kiwi,to rano jak w zegarku. Raz zapomniałam, to na drugi dzień się męczyłam, znów biorę i jak ręką odjął. Otręby gryczane firmy Melvit są w sieci Delikatesów Centrum. Posiadają dwa razy mniej węglowodanów i dwa razy więcej błonnika i białka niż owsiane. Są ochydne, ale zdrowe i skuteczne ;) a kiwi to witaminki :)

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ