X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Zaparcia w ciąży
Odpowiedz

Zaparcia w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • aqq Nowa
    Postów: 1 1

    Wysłany: 2 sierpnia 2015, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeśli komuś nie pomagają zmiany w diecie, polecam suplement- dostępne w aptece tabletki- Dulcobis, polecam poczytać stopzaparciom.pl sporo dobrych rad jak radzić sobie z zaparciami, w ciąży i nie tylko

    kwiatakacji lubi tę wiadomość

  • stęskniona_żona Debiutantka
    Postów: 7 0

    Wysłany: 14 sierpnia 2015, 00:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zaczęła od zmiany nawyków żywieniowych, to nawet bez ciąży ułatwia życie w dziedzinie zaparć, ale wiadomo w ciąży, hormony, dziecko na wszystko uciska, itp. ale na prawdę fajnym środkiem na zaparcia jest laximama.

    stęskniona_żona
  • jn007 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 12 września 2015, 14:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam ten problem, ale to nie zależnie od tego czy jestem w ciąży czy nie.
    Opracowałam własną recepturę, bo na mnie nic nie działa...
    6 łyżek płatków owsianych
    łyżka otrąb owsianych
    łyżka gniecionego siemienia lnianego ( od biedy może być zwykłe)
    Zalać gorącą wodą, poczekać aż napęczniej ( ok 10 minut), dolać mleka. Ja jeszcze sobie dorzucam płatki śniadaniowe słodkie dla smaku.
    Regularne jedzenie rano takiego zestawu gwarantuje mi spokojne funkcjonowanie, dodatkowo po tym nie mam zgagi i nie jestem głodna przez 3h.

    Agunia 2004
    Ewa 2007(40tc) (*)
    maluszek 2011(7tc) (*) maluszki 2013(9tc) (*)
    niespodzianka 29.11.2015 - czekamy :)
  • madzia2526 Ekspertka
    Postów: 283 83

    Wysłany: 12 września 2015, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój lekarz polecił mi olej parafinowy.

    7a4ap07wpy0eq58n.png
  • dd Koleżanka
    Postów: 40 14

    Wysłany: 20 września 2015, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a czy tym zaparciom towarzyszyły u Was jakieś bóle brzucha? Mam problemy z zapraciami, ale do tego doszedł jeszcze taki ból, jakby mnie coś rozciągało od wewnątrz. To nie sa skurcze, nie mam napiętej macicy, ale trwa to cały dzień i zaczynam się martwić..

    69vc2j6.png
  • Tusiaa Autorytet
    Postów: 2163 1140

    Wysłany: 22 września 2015, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dd - może przez to że nie możesz sie wypróżnić zalega Ci to wszystko w jelitach i Cie boli brzuch. Tak mi się wydaje ;P albo po prostu macica Ci sie rozciaga albo dzidzia po prostu siedzi w dole i Cie to boli.
    Mnie na poczatku bolało jak dzidzia siedziała gdzies na dole i strasznie mnie ciagneło, jakby miało mi skóre rozerwać :/ nie lubie tego uczucia. Teraz w sumie jest już dużo lepiej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 września 2015, 22:49

    Kubuś <3
    1usae6yd1m2ge70e.png
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 23 września 2015, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie idealnym rozwiązaniem na ciągłe zaparcia i bóle brzucha są suszone śliwki. Wieczorem należy zalać kilka śliwek gorąca woda, zostawić do rana i wypić na czczo. Jeżeli ktoś ma ochotę zjeść śliwki. Max 30 min po i bieglam do wc a a co najważniejsze zalatwiam się normalnie, nie miałam rozwolnienia.

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • Agacik Koleżanka
    Postów: 55 12

    Wysłany: 25 września 2015, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam siemię lniane. Nie potrafię wypić tego kisielku nawet z cukrem czy miodem. Ale dodaję do platkow owsianych, kaszy mannej czy nawet budyniu gdy mam ochotę na danie mleczne. Ostatnio dosypalam do zwyklych platkow sniadaniowych.

    Działa cuda ;-)

    1usa3e5eb7e7nr4j.png
    bl9cdf9hqj7i612z.png
  • Symfonia Przyjaciółka
    Postów: 169 38

    Wysłany: 27 października 2015, 22:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dla mnie również bardzo dobrym rozwiązaniem było zjedzenie garści orzechów dziennie. Szczególnie włoskich.

    1aa89a7d18.png

    02.02.2016 Synek już z nami na świecie :*
  • lawendowa Znajoma
    Postów: 26 46

    Wysłany: 9 listopada 2015, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za Wasze rady :) Ja na razie od dwóch dni próbuję zwalczyć problem śliwkami suszonymi i szklanką wody z cytryną rano. Na razie brak spektakularnych efektów, ale mała poprawa jest.

    201512214965.png
    6tqpc5v.png
  • Tusiaa Autorytet
    Postów: 2163 1140

    Wysłany: 10 listopada 2015, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak zaczęłam pić wode z miodem i czasem z cytryną to nie miałam problemu :) piłam rano, wieczorem , w nocy jak się przebudziłam :)
    Jak nie pijesz kawy to sprobuj się napić parę łyków czy małą filizankę :)

    Kubuś <3
    1usae6yd1m2ge70e.png
  • DarkAngel666 Koleżanka
    Postów: 58 30

    Wysłany: 20 listopada 2015, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powiem, że nie jest to u mnie zbyt częsty problem, bo jak tylko raz nie mogłam rano ten tego, to od razu rozpoczęłam radykalne zmiany w diecie. Codziennie jem jogurty a do tego zestaw podstawowy czyli 1 łyżka otrębów żytnich + wsuwanie wieczorem kilku śliwek suszonych ponadto ze dwa kiwi i dużo piję niesłodzonego (herbaty, woda). Zaopatrzyłam się też w nasiona CHIA - szałwia hiszpańska - koleżanka stosuje i podaje też 2,5 rocznej córce w jogurcie, to żadna nie ma problemów, efekty ponoć są spektakularne. Jednak na razie nie otwieram opakowania - póki efekty dają inne rzeczy to nie chce kombinować, bo jednak się boję dziecku zaszkodzić. Niby produkt spożywczy ze sklepu ze zdrową żywnością no, ale...

    961le6ydzx2vaobx.png
  • Jagnam Przyjaciółka
    Postów: 72 54

    Wysłany: 16 lipca 2021, 07:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy was też tak bolą jelita i wam dokuczają wzdęcia i zaparcia? Ja od dwóch dni nie daje rady. Cały czas praktycznie od początku ciąży biorę espumisan 3 razy dziennie. Ale ostatnio nie działa. Mam dietę, jem bardzo dużo zdrowych rzeczy warzyw owoców itp, pije 2 litry Muszynianki, a teraz o 4 rano piję miętę i jem kiszona kapustę, marchewek jabłko i słonecznik. Jak to nie pomoże to się wykoncze. Jestem obecnie w 24 tygodniu. Dziecko się rusza raz mniej raz bardziej jak to w ciąży. Ale te bóle jelit mnie stresuja niesamowicie. Czy wy też macie takie dolegliwości? Jak sobie z nimi radzicie?

    Karpatia lubi tę wiadomość

  • Karpatia Koleżanka
    Postów: 45 40

    Wysłany: 16 lipca 2021, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od zawsze mam problemy z jelitami. już jestem "przyzwyczajona" do wzdec i gazów. Mam po surowych warzywach, owocach, nabiale, musiałabym pić tylko wodę, wtedy może bym nie miała. Tak jak napisała Małgorzata musisz sprawdzić co u Ciebie powoduje wzdecia i ograniczyć lub odstawić te produkty. Jestem w 11tc a brzuch mam jak niektóre w 20tc. niestety w obecnej ciąży mam nakaz leżenia więc ruch u mnie odpada, ale ważne jest żeby wprowadzić jakąś aktywność, wtedy jelita lepiej pracują. No i od jakiegoś czasu piję sobie również ziółka Jeliherbs na jelita Codziennie łyżeczke do ciepłej wody oraz również mi pomaga. Jakoś wszystko mi sie ładnie wyregulowałoo. Można dostać tutaj https://kredensziolowy.pl/produkt/jeliherbs/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2021, 09:18

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o dziecko i ciąża po poronieniu - prawdziwe historie ♡

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko" - opowieść o Karolinie, która doświadczyła bolesnej straty w 21. tygodniu ciąży... Jak sama mówi: wszystko układało się idealnie, nic nie wskazywało na to, że coś może być nie tak. "Starania o dziecko i ciąża po poronieniu" -  o bólu, bezsilności, traumie, ale również o pięknym odrodzeniu, niegasnącej nadziei i szczęśliwym zakończeniu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ