X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje zapalenie pecherza moczowego ... pomocy!!!!
Odpowiedz

zapalenie pecherza moczowego ... pomocy!!!!

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • poomocy Koleżanka
    Postów: 40 0

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    witam, jestem w 17 tygodniu ciazy w tamtym tygodniu bralam antybiotyk na bakterie pecherza wedlug antybiogramu tyle ze wtedy nie odczuwalam zadnych objawow zakazenia, wczoraj zaczelam czesto sikac, i szczypie mnie w cewce moczowej. wzielam zurawine pije od wczoraj wode z cytryna i zaczelam brac urosept. lekarz dopiero bedzie w lodzi 10 wrzesnia....... mam zrobic powtorke badania posiewu moczu ale prosze o pomoc Was. Jak sobe pomagac z zapaleniem pecherza?? czytalam ze takie zapalnie moze powodowac obumarcie ciazy to prawda????

    poooomocy
  • poomocy Koleżanka
    Postów: 40 0

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jak chdze do toalety to sikam po kilka kropel chociaz bardzo mi sie chce. nie chce zaszkodzic dzecku ale nie wiem czy zrobic badanie moczu i posiewu i isc do ginekologa innego? tylko ze leczyc sie u dwoch to tak srednio. ja przed ciaza mialam caly czas problemy z pecherzem, latami z nim walczylam iczesto lapie bakterie.

    poooomocy
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) ja miałam infekcję dróg moczowych w 10 tygodniu ciąży. Czułam ból podczas oddawania moczu i zrobiłam badanie ogólne moczu i posiew. Wyszły bakterie w moczu i podwyższone leukocyty. Poszłam do lekarza dostałam antybiotyk Duomox i po tygodniu po skończeniu antybiotyku powtórzyłam mocz i leukocyty spadły a bakterie pojedyncze także po infekcji. Infekcja jest groźna w ciąży ale tylko wtedy jak jest nie leczona - tak mi powiedział lekarz. Powiem Ci tak, że ja na Twoim miejscu zrobiłbym badanie ogólne moczu i posiew i jeśli wyjdzie źle to poszłabym nawet do innego ginekologa, żeby zacząć leczyć infekcje. Tak jak piszesz na infekcje jest dobra suszoną żurawina, sok z żurawiny i gdzieś wyczytałam, że herbatka z pokrzywy no i bardzo dużo pić. Nie czytaj głupot na internecie. Moja kuzynka całą ciążę złapała infekcje dróg moczowych. Tyle, że skończyła się leczyć to już coś ją dopadło i dalej leczenie. Ma zdrowego synka. :)

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • poomocy Koleżanka
    Postów: 40 0

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmmm ja zaczelam od jakiegos tygodnia lykac zuravit..... ale teraz sobie ysle czy moz to co oslania tabetke mi nie zaszkodzi..... bralas jakies tabetki?

    poooomocy
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie zaszkodzi Ci :). Ja dostałam od razu antybiotyk i nic innego nie brałam. Broniłam się przed antybiotykiem i właśnie pytałam o leki takie jak żuravit, urosept, furagin ale lekarz powiedział, że lepiej jak wezmę antybiotyk bo mocniejszy. Przy jakieś lekkiej infekcji to te leki ziołowe by się sprawdziły.

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • agii81 Ekspertka
    Postów: 133 121

    Wysłany: 21 sierpnia 2018, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w ciąży miałam non stop zapalenie dróg moczowych. Co druga wizyta bakterie w moczu. Brałam żurawinę i furaginę. Obyło się za każdym razem bez antybiotyku.

    <3Wbwmp2.png <3
  • Anetpis Koleżanka
    Postów: 62 2

    Wysłany: 27 marca, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niestety ale mnie dopadło. Co Wam pomaga?

  • NN Autorytet
    Postów: 436 179

    Wysłany: 27 marca, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od lekarza dostałam zalecenie:
    Witamina c w dawkach 200mg x 3 razy na dobę
    Uronosept dawkowanie 3x na dobę
    Do tego z apteki sok z żurawiny (ważne by był bez cukru)
    Unikanie cukru

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 marca, 14:33

    06.10.2023 pozytywny test- niespodzianka naturalna
    07.10.2023 beta 742 (godz15)
    09.10.2023 beta 1551 (godz 11)
    11.10.2023 beta 2994 (godz 10:30)
    14.10.2023 beta 8476 (godz 21)
    19.10 ♥️ 96 uderzeń
    31.10 CRL 13,4mm FHR 159/min
    21.11 3,86 człowieczka ♥️173 (10w5d)
    04.12 USG prenatalne ok (12w4d) PAPPA ok
    19.12 ♥️150 (14w5d)
    16.01 273 gr człowieczka (18w5d)♥️152
    22.02 397 gr córcia, badania połówkowe ok (22w)
    15.02 556gr (23w) ♥️142
    14.03 973gr (27w) ♥️155
    09.04 1484gr (30w5d) ♥️147 prenatalne nieznacznie poszerzona miedniczka

    preg.png
  • sawak Koleżanka
    Postów: 54 2

    Wysłany: 27 marca, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fitolizyna w paście, dużo witaminy C (bakterie tego nie lubią), żurawina i dużo pić, żeby wypłukać pęcherz. U mnie działa.

    Od siebie polecam również stronkę:
    https://produktybonifraterskie.pl/ziola-na-pecherz-jak-naturalnie-pozbyc-sie-infekcji-drog-moczowych/

    Więcej tutaj sposobów na to jak naturalnie pozbyć się infekcji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca, 11:17

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ