X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Zaburzenia snu
Odpowiedz

Zaburzenia snu

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 listopada 2021, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Drogie Fajne, podejrzewam u siebie zaburzenia snu. Wizyta lekarska już umówiona, ale chciałabym tak z ciekawości spytać Was, bo nie mam zbyt dużego porównania z innymi… Mianowicie, ile czasu zasypiacie od położenia się? Czy macie jakieś, „domowe sposoby” na bezsenność? Co robicie, kiedy nie możecie zasnąć i jak często Wam się to zdarza? I najważniejsze dla mnie: ile razy wybudzacie się w ciągu nocy? Co wtedy robicie, ile to trwa i czy zasypiacie ponownie bez problemu? Będę bardzo wdzięczna za podzielenie się Waszymi doświadczeniami.

  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 24 listopada 2021, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na problemy ze snem aktualnie biore olejek cbd ( https://konopnysklep.com.pl/olej-cbd/olej-konopny-raw-5-cbdcbda-10ml-500mg.html ), zaczelam od najnizszego stężenia, moj jest z kanaste. Pomaga ;) A bylo serio ciężko. Raczej sie nie wybudzam, chyba że mam bardzo dużą nerwówke w życiu.

    No i dobrze jest wprowadzić pewne zmiany w życiu dotyczące elektroniki. W okolicach godziny 21 wyłaczam telewizor jak równiez staram się wieczorami nie przeglądać telefonu na rzecz ksiązki. O wiele lepiej dzięki temu śpię.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 listopada 2021, 09:40

  • Kobobo Ekspertka
    Postów: 169 77

    Wysłany: 24 listopada 2021, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam problemy ze snem tylko w ciazy.kwestia hormonów. Nie mogę zasnąć, śpię płytko, wybudzam się. Jak już zasnę to muszę wstać na siku.. Czasem potem zasnę a czasem przewracam się w łóżku-pół godz, godz, dwie. Nigdy nic na to nie brałam. Mi pomaga aktywność fizyczna. Jak się zmęczę i dotlenie to śpię jak dziecko i czasem nawet pęcherz nie jest mnie w stanie wybudzić.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 listopada 2021, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam ten problem, że łatwo zasypiam ale mam bardzo płytki sen, przez co bywam zmęczona w ciągu dnia. Zaczęłam brać suplement - Ashwagandhe, zauważylam, że już w pierwszym dniu miałam lepszy wynik snu na smartwatchu, teraz czekam na długofalowe efekty. Ale tutaj trzeba zadbać również o higienę snu - odłożyć telefon godzinę przed snem, zrobić siku przed (żeby się nie budzić ;)), można sobie pomedytować przed. Ja tak kombinuje i widzę powoli poprawę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 grudnia 2021, 12:04

    Naganna lubi tę wiadomość

  • silesia Debiutantka
    Postów: 12 0

    Wysłany: 11 lipca 2023, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W zakresie zdrowia psychicznego warto samemu się kształcić i czytać artykuły na interesujące nas tematy, np: zaburzenia snu jednak wyłącznie specjalista może postawić pewną diagnozę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 lipca 2023, 19:49

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Adaptogeny - Ashwagandha, Korzeń Maca, Shatavari

Każdego dnia przybywa par, które po wieloletnich staraniach o dziecko, osiągają swój cel dzięki unikalnym ziołom - adaptogenom. Powiedzmy sobie otwarcie: kto sprawniej przywróci ład i porządek w świecie sztucznie zdezorganizowanym przez człowieka, jak Matka Natura? Świetnie, że zaczynamy korzystać z jej pomocy. Jeśli to zagadnienie nie jest Ci jeszcze znane, koniecznie przeczytaj artykuł do końca.          

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ