X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Za mały dzidziuś w 22 tygodniu ciąży
Odpowiedz

Za mały dzidziuś w 22 tygodniu ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ania0306 Autorytet
    Postów: 844 373

    Wysłany: 13 października 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Wiem, że jeszcze nie ma co się martwić bo różnica nie jest aż tak duża ale jestem straszna panikara. Jeszce na usg połówkowym(18t i 5d) wymiary były tylko dwa dni mniejsze.W 22 tygodniu i 2 dniu wymiary małej są o tydzień za małe.
    BDP- 5,02cm 21t i 0d
    OFD- 6,82 cm
    HC - 19,03 cm 21t i 2d
    FL- 3,62 cm 21t i 3d
    AC - 16,50 cm 21t I 4d
    TAD - 5,24 cm
    APAD- 5,20 cm
    EFW - 427g
    I termin powodu na 21.02 z wcześniej wyznaczonego 14.02. Według usg jest to 21t i 2d. Trochę się martwię, że ta różnica będzie się pogłębiać. Zdaję sobie sprawę, że usg to tylko aparat gdzie pomiary nie są aż tak bardzo dokładne ale nie dają mi spokoju. Może po prostu córeczka będzie mniejsza. Miała/ ma któraś z Was taki przypadek a dzidziuś urodził się normalnej wielkości?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 października 2018, 17:35

    08.02.2019 ❤ Julka 39t i 1d 2645g 51 cm
    iv09jw4z1f5kql8q.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 października 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 października 2019, 06:53

    Ania0306 lubi tę wiadomość

  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 14 października 2018, 01:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przyjmuje się, że pomiary dziecka mogą być w tolerancji +- 2 tygodnie, ze względu na fakt, że nikt nie zna dokładnej daty zapłodnienia. Przyjmuje się tą datę umownie, w połowie cyklu (zakładając, że cykl ma 28 dni - a przecież cykle są różnej długości). Rozbieżność tygodnia to żadna rozbieżność. Wszystko jest OK!

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • 18karo18 Koleżanka
    Postów: 42 5

    Wysłany: 14 października 2018, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak mama ginekolog pisała że nie ma co się stresować, bo dzieci różnie rosną, nie ma porównywać z koleżankami a nawet porównywać swojej ciąży z poprzednią, bo każda jest inna i każde dziecko rozwija się inaczej. Poza tym sprzęt też ma margines błędu, gdyby lekarz robiący usg uznał, że rzeczywiście coś jest nie tak skierowałby na dodatkowe badania lub usg :) ja pamiętam że w pierwszym trymestrze mając usg miałam jakiś wynik plus minus dwa dni i nawet na tamtym etapie Pani doktor mówiła, że tak może być taka różnica a nawet do tygodnia jeszcze jest w normie :) więc pewnie połowkowe też mają jakiś margines błędu a do tego jakiś akceptowalny zakres czasowy. Do tego tak jak Leira napisała nie zawsze da się określić dokładnie czas zapłodnienia choć nam się wydaje ze to było tego i tego dnia to niekoniecznie tak musiało być:). Jeżeli lekarz nie zauważył nic niepokojącego to nie ma czego się obawiać, ale zawsze możesz na następnej wizycie możesz dopytać lekarza dla swojego spokoju :)

    Ania0306 lubi tę wiadomość

    Cześć czy któraś z Was męczyła się w drugim trymestrze z nawracajaca candida i udało Wam się w końcu zaleczyc? Stosowalyscie jakieś diety? Eliminowalyscie cukier i owoce chleb coś? Będę wdzięczna za porady:)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych - jak zrobić to bezpiecznie?

Wiele kobiet uważa, że odstawienie tabletek antykoncepcyjnych, plastrów, czy innych środków hormonalnych to bardzo prosta sprawa - wystarczy przestać zażywać. Tymczasem warto znać kilka zasad, które sprawią, że odstawienie antykoncepcji będzie bezpieczne, łagodne dla organizmu i pozwoli jak najbardziej zminimalizować ryzyko wystąpienia skutków ubocznych. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ