X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Za duży przyrost wagi dziecka/za duże dziecko
Odpowiedz

Za duży przyrost wagi dziecka/za duże dziecko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Fortitudo Autorytet
    Postów: 267 169

    Wysłany: 3 marca 2018, 00:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, może któraś z was miała taki problem..w ciągu równego tygodnia waga mojego dziecka skoczyła z 2970g na 4330g.. Lekarz kazał przygotować się na cesarkę, bo to dopiero 37tc.. Nie wiem dlaczego tak się stało, nie jestem w żadnej grupie ryzyka, by waga dziecka była tak duża.. Myślałam, że może to przez to, że ostatnio sobie pofolgowalam że słodyczami, ale lekarz mówi, że to nie miało wpływu..Wydaje mi się, że lekarz dobrze zmierzył małą.. Bardzo urósł jej brzuszek, a wymiary główki wskazują na 41tc :-\

    Miała tak któraś z was, że pomimo wskazanej wagi, dziecko urodziło się dużo mniejsze?

    5djyflw14clkgpvi.png

    tb73qps6y7ksn8nj.png
  • Decadence Autorytet
    Postów: 374 201

    Wysłany: 3 marca 2018, 00:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mojej koleżanki pomylono się o niecały kilogram... mała miała ważyć prawie 4 kg, a nie miała nawet 3. Nie wiem, czemu się pomylili.

    Fortitudo lubi tę wiadomość

    ckaidqk32wjzio9b.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 4 marca 2018, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fortitudo, na pewno dziecko nie urosło w ciągu tygodnia o półtora kg, to fizycznie niemożliwe :) Na pewno któryś pomiar (albo oba) był błędny. Czasem wystarczy, że dziecko ułoży się inaczej i któryś wymiar odchyla się w dół albo w górę i pociąga szacowaną wagę w którymś kierunku.
    USG może mylić się o 600g, więc wystarczy, że na pierwszym 600g odjęło, a na drugim dodało - i już wychodzi przyrost tygodniowy <200g, czyli całkiem realny.

    Mojej córce też główka (która rzeczywiście była spora - po tacie ;) ) zawyżała szacowaną wagę.

    Fortitudo lubi tę wiadomość

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Fortitudo Autorytet
    Postów: 267 169

    Wysłany: 6 marca 2018, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj byłam u innego gin, z lepszym sprzętem i waga wyszła 3250g..no i to by się zgadzało z prawidłowym przyrostem wagi.. Tak jak piszesz Leticia, gin powiedział, że to prawdopodobnie przez ułożenie małej, że ciężko się też mierzy bo ona jest strasznie nisko i ma bardzo mało miejsca.. Tylko, że ja się boje że mi ją zmierza przed samym porodem i powiedzą, że przez to, że jest za duża to idziemy na CC, a potem się okaże, że mogłam ją spokojnie urodzić sn..

    5djyflw14clkgpvi.png

    tb73qps6y7ksn8nj.png
  • Leticia Autorytet
    Postów: 1973 1864

    Wysłany: 6 marca 2018, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fortitudo, jak zależy Ci na porodzie SN, to na podstawie wagi z USG nie mogą Cię przymusić do cesarki. Zresztą często na porodówce nie robią USG, jeśli wszystko wydaje się iść normalnym torem ;)

    Fortitudo lubi tę wiadomość

    km5se6yd8tj60462.png
    km5stv73q64rb58y.png
  • Miluska4 Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 9 marca 2018, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochana nie martw się. U mimie sytuacja taka. 38 tydzień ciąży. Pani gin powiedziała że dziecko bardzo małe,że nie waży nawet 2 kg. Wizyta tydzień później inny lekarz i nagle dziecko waży około 3 kg. Córka urodziła się z wagą 3327. Aparaty różne a czasami i lekarze mało kompetentni. Bardziej by się martwić gdyby dzidzia była za malutka. Wszysto będzie dobrze <3

    Fortitudo lubi tę wiadomość

    Oby było dobrze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2018, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Decadence wrote:
    U mojej koleżanki pomylono się o niecały kilogram... mała miała ważyć prawie 4 kg, a nie miała nawet 3. Nie wiem, czemu się pomylili.

    U mnie z pierwsza cora bylo dokladnie tak samo. Takie wielkie dziecko mialo byc a mialam zaledwie 2910 g za to dluga 56 cm.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ