X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Wysoki testosteron w ciąży
Odpowiedz

Wysoki testosteron w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mayday Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 18:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, jestem na początku ciąży. Jakiś tydzień temu (jak jeszcze o ciąży nie wiedziałam) mój endokrynolog zapewniał mnie, że na ciążę nie mam szans przy testosteronie 76 ng/dl (górna norma), a jeśli się uda in vitro, to i tak poronię. W ciążę zaszłam naturalnie po stymulacji owulacji. Dziś kontrolnie znów zrobiłam badania testosteronu i okazuje się, że jest wyższy ok. 100 ng/dl. Biorę metforminę, piję miętę i już nie wiem, co jeszcze mogę zrobić, by spadł. Endokrynolog twierdził, że podwyższony testosteron jest ryzykowny w przypadku córki. Czy ktoś był w podobnej sytuacji?

  • Anna1983! Przyjaciółka
    Postów: 176 33

    Wysłany: 13 sierpnia 2019, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam ten sam problem. To jakoś można leczyć?

  • Irola Autorytet
    Postów: 882 422

    Wysłany: 20 grudnia 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robiłam badania testosteronu pół roku temu, wyszedł 80 (górna granica w lab). Teraz jestem w 6 tygodniu ciąży, przy stymulacji owulacji. Na ostatnim usg nie było jeszcze widać zarodka i mam już czarne myśli :( teraz zastanawiam się jaki mam testosteron... I czy podwyższony może mieć wpływ na rozwój ciąży

    oar8skjo5n2yr83t.png

    PCOS
    Starania - 01.2019
    Czerwiec 2019 - usunięty polip trzonu macicy
    1 cs z letrozolem ovu 12 dc
    11.2019 - ciąża biochemiczna
    2 cs z letrozolem ovu 15 dc
    5.12 II 🙏❤️

    "I wzywaj mnie w dniu niedoli, ja cię wybawie a ty Mnie uwielbisz" Ps. 50:15
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroby endometrium - jakie są najczęstsze?

Czym jest endometrium, a czym endometrioza? Jakie mogą być inne choroby endometrium i jak się objawiają? Jaka grubość endometrium jest optymalna podczas starań o dziecko? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ