BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Problemy i komplikacje > Wymaz ? Posiew ? Infekcja ?
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

AnnaA
Debiutantka
Postów: 6
0

Wysłany: 24 stycznia 2020, 19:38
Cytuj | (0) | Zgłoś
Witam, obecnie jestem w 21 tygodniu ciąży.
Od początku grudnia borykam się ze szczypaniem pochwy. Było podejrzenie, że infekcja dróg moczowych, robiłam badanie moczu + posiew wszystko wyszło w porządku, posiew jałowy ( szczerze liczyłam nawet trochę że wyjdzie jakaś prosta do wyleczenia bakteria i będzie wiadome co to, szybko się wyleczy i dolegliwości miną ).
Końcem listopada miałam robioną cytologię i biocenozę wszystko wyszło ok, jedynie bardzo liczne pałeczki kwasu mlekowego ( ale to podobno dobrze ). Na początku stycznia byłam u lekarza i w ciemno zapisała mi globulki na grzybicę, gdyż zauważyła białą w dużej ilości wydzielinę. Po globulkach wydzielina zmieniła się na przeźroczystą, dalej jest jej dużo, ale szczypanie pozostało. Głównie odczuwam je po podcieraniu przy wizycie w toalecie oraz po badaniu palpacyjnym u lekarza. W grudniu miałam szczegółowo oglądaną szyjkę i pochwę w badaniu ginekologicznym, mam wpisane że nie widać żadnych oznak infekcji czy stanu zapalnego. Byłam wtedy w szpitalu i gdy powiedziałam przyjmującej mnie tam lekarce że coś mnie szczypie zaleciła, że może posiew w kierunku ureplazmy, mykoplazmy i chlamydii ? I teraz moje pytanie czy myślicie że powinnam zrobić te wymazy ? Z tego co czytałam czas po jakim od zakażenia występują objawy przy tych bakteriach to około 14 dni ( ja od początku ciąży nie współżyję, seks oralny również zero, nie chodzę na baseny, staram się nie korzystać z toalet publicznych, a jak muszę to na deskę nakładam ochronę - czytałam że takie są drogi zarażenia ), więc myśląc logicznie do zakażenia musiałoby jeszcze przed ciążą dojść, a aż do grudnia nie miałam żadnych dolegliwości. Czy może powinnam wykonać posiew w kierunku bakterii i grzybów ?
Miałam robioną tą cytologię i bioceznozę, w cytologii widziałam na kartce z wynikiem że jest okienko gdzie się zaznacza podejrzenie chlamydii, nie mam tam nic zaznaczone, w biocenozie z tego co wiem jeśli są jakieś bakterie zaznaczają to ale nie zaznaczają jakie, czy te plazmy oraz chlamydia również w biocenozie byłyby zaznaczone jako bakterie ? I ostatnie czy jeśli wymaz / posiew w kierunku grzybów i bakterii to z pochwy czy z szyjki ?
Bardzo dziękuję za odp, bo gdy rozmawiałam z lekarzem o tych plazmach i chlamydii to stwierdził że to zostawia do mojej decyzji.


Sovi
Autorytet
Postów: 1019
675

Wysłany: 24 stycznia 2020, 21:30
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja bym zrobiła posiew z pochwy bakteryjny i mykologiczny. Bierzesz luteine? Ona też często powoduje szczypanie

Pola jest już z nami:*


Emilka :*
km5sio4p4vcbay7l.png

AnnaA
Debiutantka
Postów: 6
0

Wysłany: 24 stycznia 2020, 23:30
Cytuj | (0) | Zgłoś
Właśnie brałam ją przez tydzień, ale już po tym jak szczypania się zaczęły, rzeczywiście przy luteinie szczypanie się nasilało, ale później po luteinie stosowałam trivagin doustnie, lactovaginal i drugie globulki z bakteriami kwasu mlekowego polecone przez gina, jest mega dużo poprawa porównując do początku grudnia gdy to się zaczęło. Ale jednak porównując do wcześniejszych miesięcy dalej coś jest nie tak :)
@Sovi pójdę w tym kierunku co sugerujesz.
Dodatkowo bardzo się boję posiewu z szyjki gdyż obawiam się czy to bezpieczne dla szyjki w ciąży.Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

  • kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)