X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Wymaz ? Posiew ? Infekcja ?
Odpowiedz

Wymaz ? Posiew ? Infekcja ?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AnnaA Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 19:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, obecnie jestem w 21 tygodniu ciąży.
    Od początku grudnia borykam się ze szczypaniem pochwy. Było podejrzenie, że infekcja dróg moczowych, robiłam badanie moczu + posiew wszystko wyszło w porządku, posiew jałowy ( szczerze liczyłam nawet trochę że wyjdzie jakaś prosta do wyleczenia bakteria i będzie wiadome co to, szybko się wyleczy i dolegliwości miną ).
    Końcem listopada miałam robioną cytologię i biocenozę wszystko wyszło ok, jedynie bardzo liczne pałeczki kwasu mlekowego ( ale to podobno dobrze ). Na początku stycznia byłam u lekarza i w ciemno zapisała mi globulki na grzybicę, gdyż zauważyła białą w dużej ilości wydzielinę. Po globulkach wydzielina zmieniła się na przeźroczystą, dalej jest jej dużo, ale szczypanie pozostało. Głównie odczuwam je po podcieraniu przy wizycie w toalecie oraz po badaniu palpacyjnym u lekarza. W grudniu miałam szczegółowo oglądaną szyjkę i pochwę w badaniu ginekologicznym, mam wpisane że nie widać żadnych oznak infekcji czy stanu zapalnego. Byłam wtedy w szpitalu i gdy powiedziałam przyjmującej mnie tam lekarce że coś mnie szczypie zaleciła, że może posiew w kierunku ureplazmy, mykoplazmy i chlamydii ? I teraz moje pytanie czy myślicie że powinnam zrobić te wymazy ? Z tego co czytałam czas po jakim od zakażenia występują objawy przy tych bakteriach to około 14 dni ( ja od początku ciąży nie współżyję, seks oralny również zero, nie chodzę na baseny, staram się nie korzystać z toalet publicznych, a jak muszę to na deskę nakładam ochronę - czytałam że takie są drogi zarażenia ), więc myśląc logicznie do zakażenia musiałoby jeszcze przed ciążą dojść, a aż do grudnia nie miałam żadnych dolegliwości. Czy może powinnam wykonać posiew w kierunku bakterii i grzybów ?
    Miałam robioną tą cytologię i bioceznozę, w cytologii widziałam na kartce z wynikiem że jest okienko gdzie się zaznacza podejrzenie chlamydii, nie mam tam nic zaznaczone, w biocenozie z tego co wiem jeśli są jakieś bakterie zaznaczają to ale nie zaznaczają jakie, czy te plazmy oraz chlamydia również w biocenozie byłyby zaznaczone jako bakterie ? I ostatnie czy jeśli wymaz / posiew w kierunku grzybów i bakterii to z pochwy czy z szyjki ?
    Bardzo dziękuję za odp, bo gdy rozmawiałam z lekarzem o tych plazmach i chlamydii to stwierdził że to zostawia do mojej decyzji.

  • Sovi Autorytet
    Postów: 1019 675

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym zrobiła posiew z pochwy bakteryjny i mykologiczny. Bierzesz luteine? Ona też często powoduje szczypanie

    Pola jest już z nami:*


    Emilka :*
    km5sio4p4vcbay7l.png
  • AnnaA Debiutantka
    Postów: 6 0

    Wysłany: 24 stycznia 2020, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie brałam ją przez tydzień, ale już po tym jak szczypania się zaczęły, rzeczywiście przy luteinie szczypanie się nasilało, ale później po luteinie stosowałam trivagin doustnie, lactovaginal i drugie globulki z bakteriami kwasu mlekowego polecone przez gina, jest mega dużo poprawa porównując do początku grudnia gdy to się zaczęło. Ale jednak porównując do wcześniejszych miesięcy dalej coś jest nie tak :)
    @Sovi pójdę w tym kierunku co sugerujesz.
    Dodatkowo bardzo się boję posiewu z szyjki gdyż obawiam się czy to bezpieczne dla szyjki w ciąży.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ