X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Wrocław lekarz do prowadzenia ciąży z trombofilią
Odpowiedz

Wrocław lekarz do prowadzenia ciąży z trombofilią

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 18 lutego 2019, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kończę 12 tydzień ciąży, ze względu na wskazanie lekarza podaję sobie neoparin 0,6. Zdecydowałam się, że wolę sprawdzić, czy nie mam trombofilii wrodzonej, więc zamówiłam zestaw do badania. Wolałabym już teraz przygotować się na ewentualne nienajlepsze wyniki tych mutacji.
    Czy możecie polecić lekarza, który się na tym zna we Wrocławiu lub okolicach?

    Nie wiem nawet kto: hematolog, immunolog, genetyk?

    Wyniki będą za około 2 tygodnie, ale wolałabym już teraz znaleźć lekarza, żeby niepotrzebnie nie tracić czasu, jeśli jednak okaże sie, że coś jest na rzeczy.
    Dziekuję i pozdrawiam!

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 18 lutego 2019, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami, teraz ci nie zbadają czy nie masz trombofilii wrodzonej, bo każdy ci powie ze wyniki mogą być zaburzone przez ciąże. To sobie zbadasz po ciazy. Mutacje niewiele powiedzą. Można je mieć i wyniki mieć w porządku.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 18 lutego 2019, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jednak ryzykuję :) Mutacje się nie zmienią. Proszę o polecenie lekarza z okolic Wrocławia :)

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4824 3965

    Wysłany: 19 lutego 2019, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami dużo osób poleca doktora Fabijanskiego z Wrocławia ale za wczasu trzeba wizytę u niego zamówić,bo są niestety kolejki.Dziewczyny po miesiąc czekają ale słyszałam mnóstwo opini pozytywnych o nim i wiem,że prowadzi kobiety z trombofilią.Jest ginekologia.
    Co do mutacji to oczywiście,że można robić testy będąc w ciąży.To jest badanie genetyczne i żadna ciąża czy inna choroba nie zakłóca wyniku.To nie morfologia,czy hormony,które często są zakłócene w stanie błogosławionym ;)
    Lami a z jakiego powodu masz neoparin? Pytam z ciekawości ;)

    Lami lubi tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 19 lutego 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mutacje to nie jedyne badania potrzebne do diagnostyki.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 19 lutego 2019, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oczywiście, że nie jedyne, ale od czegoś trzeba zacząć :)

    Lady Dior, też czytałam o dr F. Ja już nawet do ginekologa bym się nie chciała pakować, bo mam swoją, tylko ktoś właśnie od krwi ewentualnie.
    Jestem po operacjach tzw. stippingu niewydolnych żył odpiszczelowych w obu kończynach i wycięciu wielu żylaków spowodowanych najprawdopodobniej zakrzepicą, "incydent" sprzed 15 lat, operacje zrobione po 5 latach od wyjścia żylaków. Więc heparyna profilaktycznie. Dodatkowy czynnik to duża nadwaga.

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Lady_Dior Autorytet
    Postów: 4824 3965

    Wysłany: 19 lutego 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie,że nie tylko mutacje się bada na trombofilię wrodzoną-bada się też białko C i S ale te w ciąży już mogą wyjść nieprawidłowo więc nie poleca się tych badań w ciąży a mutacje bez obaw o fałszywy wynik,można robić.Mutacja czynnika Leiden czy genu protrombiny-warto się zbadać w tym kierunku.

    Lami to dobrze,że masz tą heparynę-zwłaszcza,że miałaś incydent.Pamiętasz Magdę-mbc z wątku staraniowego? Wiem,że ona chodzi do hematologa we Wrocławiu-może Ci doradzi porządnego lekarza :) Powodzenia ;)

    Lami lubi tę wiadomość

    preg.png

    2019 córka 💗
    2021 synek💙

    2013.08.26 11tc [*]
    2018.01.20 8tc [*]
    2018.05.26 cb [*]
    2020.11.21 cb [*]
    2023.02.20 6t2d [*]
    2023.06.27 cb [*]
    V Leiden hetero
    MTHFR 677 hetero
    Niedoczynność tarczycy
    HPA-1a dodatnia
  • Lami Autorytet
    Postów: 4011 6573

    Wysłany: 19 lutego 2019, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super, dzięki za odpowiedź! Na pewno Magdę znajdę :) Fajnie, że podałaś trop, jutro odsyłam próbki i zobaczymy czy coś wyjdzie :)

    Lady Dior, pamiętam dopiero co Twój test! A tu już w połowie drogi :) Super, ten czas leci :)

    Szczęśliwa siódemka ❤️
    V leiden hetero, MTHRF 1298A-C hetero
  • Alunis Autorytet
    Postów: 383 350

    Wysłany: 28 lipca 2019, 18:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lami wrote:
    Jednak ryzykuję :) Mutacje się nie zmienią. Proszę o polecenie lekarza z okolic Wrocławia :)
    Cześć, czy udało Ci się znaleźć dobrych lekarzy z polecenia? :)

    Córeczka 13.03.2020 <3
    Jest i on 💕 24.06.2021r.
    atdcpiqv6jtb1fho.png

    Mutacja czynnika V Leiden hetero.
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ