X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Wody plodowe
Odpowiedz

Wody plodowe

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Paulina9191 Autorytet
    Postów: 1929 314

    Wysłany: 4 stycznia 2019, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem w 33tc na ostatnich 2 badaniach usg u swojego lekarza prowadzącego Miałam poziom AFI ok 10, w szpitalu zrobili mi usg i wyszła wartość z 1 kieszonki 3,6 i taki wynik został mi przedstawiony z podkreśleniem ze to wartość z 1 kieszonki. Czy to możliwe żeby w 3 pozostałych kieszonkach nie było wod płodowych? Czy nie zostały one zmierzone albo może poprostu w danym momencie były ciężkie do zmierzenia ze względu na położenie dziecka? Niestety dopiero po usg poczytałam o sposobach pomiaru wod i nie mam teraz możliwości zapytać o to lekarza wykonującego usg

    961l20mmezoojidp.png
  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 5 stycznia 2019, 06:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe, ze w pozostałych 3 nie było wód płodowych (ja tak miałam), ale to świadczy o małowodziu, zostałabyś o tym poinformowana i została w szpitalu na obserwacji. Możliwe, że nie zostały zmierzone lub były ciężkie do zmierzenia (chociaż zazwyczaj wtedy lekarz prosi o pomoc innego, z większym doświadczeniem w tej sprawie). Niestety nikt Ci na forum nie odpowie, jak było w Twoim przypadku- o to należałoby spytać lekarza wykonującego USG. Możesz tez zapytać lekarza prowadzącego, może on będzie miał jakiś pomysł na to.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • DorotaAnna Autorytet
    Postów: 3093 2948

    Wysłany: 12 stycznia 2019, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A na opisie masz napisane, że to afi? Bo przecież można mierzyć poziom wód za pomocą MVP mierzy się wtedy tylko jedna najgłębszą kieszonkę

    👱🏻‍♀️30 🧔🏻‍♂️32

    05.2018 poronienie zatrzymane 9tc
    04.2019 👶🏼
    Aktualnie 1 cs o drugie bejbisia
    13.02 ⏸️
    15.02 beta 81,5
    17.02 beta 158,4
    01.03 pęcherzyk ciążowy 1,2 cm
    15.03 CRL 1,24 cm ❤️
  • Frufru Autorytet
    Postów: 1411 1012

    Wysłany: 10 stycznia 2020, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, tak teraz zobaczyłam, że w papierach mam MVP = 3, niby jest to jeszcze norma, lekjarz nic nie mówił, że coś jest nie tak, ale troszkę się tym zmartwiłam.
    Da się jakoś "domowym sposobem" zwiększyć ilość tych wód?

    f2wl4z179qh7gg9w.png
    ...................................................
    Starania od X 2016 ☹ lipiec 2018 - udało się!!! <3 ciąża trojacza... wrzesień 2018 - poronienie samoistne
    sierpień 2019 - pozytywny test! <3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ