X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Wizyta u psychologa
Odpowiedz

Wizyta u psychologa

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Rozeczka Przyjaciółka
    Postów: 87 29

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś z Was była może na wizycie u psychologa? Jak wyglada takie spotkanie oraz na czym konkretnie polega? Czy trzeba sie jakoś przygotować?

  • Vienne Przyjaciółka
    Postów: 125 46

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najpierw jest luźna rozmowa, w zależności czy to psychoterapia to podpisuje się kontrakt, który uwzględnia pewne oczekiwania i zasady. Mówisz dlaczego się zgłaszasz, psycholog analizuje twój rozwój, sprawdza czy naprawdę tego chcesz i jesteś gotowa by coś zmienić. Na stronie Avigon mozesz umówić sie z psychologiem na rozmowę online, jeśli coś takiego jest dla Ciebie wygodniejsze.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2021, 11:59

  • Gwiazdka86 Koleżanka
    Postów: 91 15

    Wysłany: 23 kwietnia 2021, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej , nie nie musisz się przygotowywać. Może tylko nastaw się na to ,ze nie zawsze od razu trafisz na kogoś kto ci podpasuje. To ważne aby się nie zniechęcać nawet jeśli stwierdzisz po pierwszym spotkaniu ze to do ciebie nie trafia. Ważne żeby znaleźć osobę ,która wzbudzi zaufanie i nie będziesz czula się skrępowana . Są różne formy psychoterapii. Sama korzystałam z pomocy kilku psychologów.

    Starania od 09.2018
    05.2019 - Aniołek 3.5 mm(6 tc)
    07.2020 - Aniołek 3.5 mm(6 tc)
  • sawak Koleżanka
    Postów: 49 1

    Wysłany: 15 maja 2023, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny.
    Piszę głównie do kobiet, które już są mamami, albo planują zajść w ciążę. 🤰🤱
    Wraz z moim partnerem bardzo chcemy mieć dziecko, ale ja bardzo się boję ciąży. Nie umiem sobie wyobrazić jak bardzo boli poród. Tak, głównie boję się samego porodu i towarzyszącego mu bólu.
    Wiem że to podobno po zobaczeniu dziecka mija, ale ta bariera jest tak duża, że cały czas zastanawiam się czy jestem na to gotowa.
    Nie boję się macierzyństwa, wstawania w nocy, karmienia itp.. ale poród mnie przeraża... 🙁
    Czy któraś z Was też miała taki lęk? Jak sobie poradziłyście? Może jakaś wizyta u psychologa i ginekologa mi pomoże? Znacie może jakich specjalistów od tego typu przypadków?

  • dkdk Koleżanka
    Postów: 85 1

    Wysłany: 15 maja 2023, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciąża i poród to indywidualna sprawa i nie ma co sugerować się innymi osobami. Może być różnie. Może być super szybki i łatwy, może być długi i męczący. Ale jeśli ten strach powstrzymuje Cię od ciąży to udaj się do psychologa.
    Więcej informacji na temat wizyt u psychologa oraz psychiatry znajdziesz na tej stronie https://psychiatra.edu.pl/blog/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 maja 2023, 14:25

  • silesia Debiutantka
    Postów: 9 0

    Wysłany: 29 lipca 2023, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwsze spotkanie u psychologa to z reguły konsultacja psychologiczna i bywają sytuacje, że już jedno spotkanie wystarczy do rozwiązania problemu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 marca, 18:59

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zainteresują Cię również:

Mierzenie temperatury podczas starań o dziecko - kiedy owulacja i dni płodne?

Temperatura ciała jest reakcją naszego organizmu na to co się w nim dzieje. Prawie wszyscy wiedzą, że temperatura ciała informuje nas, o tym, że nasz organizm walczy z infekcją. Niewiele osób zaś wie, że temperatura ciała może również dawać zaskakująco dokładne informacje na temat płodności kobiety! Wystarczą zaledwie 3 minuty dziennie, a nie wydając ani grosza dowiesz się więcej niż możesz przypuszczać. Sprawdź, po co mierzyć temperaturę podczas starania o ciążę. Dowiedz się, jak prawidłowo mierzyć temperaturę i w jaki sposób OvuFriend Ci w tym pomoże! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ