X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Wielowodzie i duże dziecko
Odpowiedz

Wielowodzie i duże dziecko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • judith Koleżanka
    Postów: 41 60

    Wysłany: 25 lutego 2014, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Was. Prowadzę swój kalendarz jeszcze od starań, ale nie udzielałam się na forum. Wczoraj byłam na wizycie u innego gina na USG 3D i przy okazji zrobił mi wszystkie badania. Wg ovu dziś zaczynam III trymestr, 27t,0, ale lekarz wczoraj powiedział, że wymiary dzieck(główka, brzuszek, kość ramienna, waga) wskazują, ze to już jest 30 tydzień. Okazuje się też, że mam za dużo wód płodowych, co nazywa się wielowodziem. Tak samo jeden pomiar nie dorównuje pozostałym - kość udowa wskazywałaby właśnie na pocz 27 tygodnia. Pierwszy raz byłam badana na tak nowoczesnym sprzęcie, do tej pory mój gin miał zwykłe USG na którym było niewiele widać. Dodatkowo nie miałam nigdy robionego testu obciązenia glukozą, co też zdziwiło wczorajszego lekarza. Martwię się tym wielowodziem i krótsza kością udową, że dziecko ma wadę, a mój dotychczasowy gin tego nie widział. Mam też słaby przepływ w pępowinie, ale lekarz mówi, że to może być chwilowe, bo gdyby się utrztmywało, dziecko nie byłoby tak rozwinięte. Mózg, serce, żołądek, watroba - wszystko wzorowe. Martwię się najbardziej tym wielowodziem. Idę jutro zbadać cukier, może cukrzyca jest odpowiedzią na te wszelkie wahania i szczerze - wolałabym żeby to była cukrzyca. Mam nadzieję, że dziecko nie jest chore... Czy któraś z Was miała może podobny problem? Bardzo proszę o pomoc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lutego 2014, 09:54

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relg73sbz3tzgru8.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 25 lutego 2014, 17:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wielowodzia, to się nie wypowiem, mogę tylko powiedzieć, że u mnie też jest spora różnica (ok 2 tygodnie) między kością udową a resztą parametrów (główka/brzuszek), ale byłam u dwóch różnych lekarzy (w tym jeden w bardzo dobrej klinice, wysokiej jakości sprzęt) i żaden nigdy nie zwrócił na to uwagi, jakoby było to coś niepokojącego.

    Czy lekarz, który zwrócił Ci uwagę na wielowodzie nie powiedział jak dalej należy postępować? Ja prawdę mówiąc nie mam pojęcia, powinnaś dostać wskazówki od lekarza. Test obciążenia glukozą powinno się wykonać bodajże do 28 tygodnia, ja w czwartek kończę 26 i też go jeszcze nie zrobiłam, jutro pewnie dopiero dostanę skierowanie.

    Co do wielkości dziecka, to słyszałam tylko, że maluszki cukrzycowych mam są faktycznie większe, szybciej rosną, więc gdyby to faktycznie była cukrzyca, to by już co nieco wyjaśniało.

    Najważniejszy jest teraz spokój i stosowanie się do zaleceń, życzę Ci, aby wszystko pomyślnie się rozwiązało. Daj nać jak będziesz miała wyniki po glukozie.

  • MagdaO Autorytet
    Postów: 508 1473

    Wysłany: 25 lutego 2014, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdy byłam w ciąży z Zuzą to miałam właśnie taki przypadek, wielowodzie, krótsza kość udowa o 2 tyg, wykryte to zostało w 29 t.c. No i nasza historia jednak nie skończyła się optymistycznie, ale nie będę się rozpisywać, żeby nie przysparzać Ci strachu i nie potrzebnego stresu. Najpierw zbadaj glukozę, to bardzo ważne, potem ewentualnie powtórz usg u innego specjalisty.

    Jeżeli chodzi o wielowodzie, to gdy będzie ono rosnąć, powinni skierować Cię na patologię ciąży w celu odciągnięcia nadmiaru wód płodowych.

    Życzę Ci, aby to był tylko fałszywy alarm i przy następnym usg było wszystko w normie :*

    er3mcwa17arhglng.png
    .png
  • Nati74 Autorytet
    Postów: 377 757

    Wysłany: 25 lutego 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, jeżeli to pojedynczy wynik, to może być błędny. Pytanie ile tych wód jest więcej? I czy wcześniej wszystko było ok.

    Różnice w wymiarach ok 2 tyg zdarzają się często, wynikają z trudności w pomiarach, dokładnosci sprzętu i umiejętności lekarza. Ewentualny nadmiar lub n niedobór wód tez utrudniają pomiary.

    Co do zasady USG powinno się robić u dobrego specjalisty w tej dziedzinie, a nie każdy ginekolog się na tym zna niestety.

    Na razie się nie zamartwiaj tylko zrób badania i kontrolne usg

    94d248b7cf3fad2322c1c7b41d90ec96.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • judith Koleżanka
    Postów: 41 60

    Wysłany: 28 lutego 2014, 15:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dizęki dziewczny za info - to właśnie był bardzo dobry sprzęt, samo USG trwało półtorej godziny i ta kość udowa mierzona była chyba ze 4 razy, bardzo dokładnie - za nic wynik nie chciał wyjść większy. Co do wielowodzia - z tego co wiem norma AFI wynosi od 5 do 20. Ja mam 23,8, więc wielwodzie jest 100%. USG naprawde super bo i 2Di 3D i 4D i sprawdzanie przepływów w pępowinie i w sercu - wszystko na tym sprzęcie.
    MagdaO napisz swoją historię - dziś już tak się nie zamartwiam, ale wolę znać różne opcje - może coś podpowiem lekarzowi, podpytam go. To nie był mój ginekolog, poszłam do innego w celu zrobienia 3D, bo słyszałam że robi super dokładnie i ma wypasiony sprzęt. Mój gin prowadzący ma bardzo prosty, robi USG krótko i zawsze mówi tylko:'wszystko ok". Za godzinę będe miała wszystkie wyniki a do mojego gina idę w poniedziałek ze wszystkim i spytam co on na to i co zaleca dalej.

    Aha. Mam wyniki z testu obciążenia glukozą - cukrzycy brak, a szkoda bo wolałabym jakby to był powód a nie coś innego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2014, 16:54

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    relg73sbz3tzgru8.png
  • Nati74 Autorytet
    Postów: 377 757

    Wysłany: 28 lutego 2014, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ALe jeżeli lekarz nie stwierdził żadnych wad podczas badania, to może taka uroda twojego dziecka?

    A ty nie masz jakiś problemów z nerkami, albo nadciśnienia?

    Czasem wielowodzie nie ma istotnej przyczyny ale tez nie powoduje jakiś problemów u dziecka. Ale na pewno trzeba to diagnozować i obserwować.

    94d248b7cf3fad2322c1c7b41d90ec96.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend
  • MagdaO Autorytet
    Postów: 508 1473

    Wysłany: 28 lutego 2014, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    judith, a lekarz nie skierował cię na patologię ciąży w celu przeprowadzenia dokładnych badań genetycznych(usg, ale przeprowadzone przez specjalistów zajmujących się wadami płodów)? Niestety wielowodzie i krótsza kość udowa są markerami zespołu Downa, powinno się sprawdzić czy nie ma większej ilości markerów. Moja Zuza w 30 t.c. miała 4 markery (wielowodzie, krótsza kość udowa, płaski profil twarzy i podwójna bańka żołądka) lekarz na patologii powiedział, że jest 50% szans na to, że Zuza będzie zdrowa, niestety nie mieliśmy tyle szczęścia. Ale chodzi mi o to, że dwa markery, tak jak w Twoim przypadku o niczym nie przesądzają. Jednak uważam, że powinnaś trafić na patologię, chociażby po to, aby kontrolować wielowodzie.

    Życzę Ci, aby wszystko było w porządku i spokoju, chociaż dokładnie wiem, jak to jest gdy takie wiadomości odbierają radość bycia w ciąży. Nie chcę, za dużo pisać na forum, bo nasza historia niestety jest "tragedią" dla kobiet oczekujących maleństwa, nie chciałaby naprawdę nikogo straszyć ani dołować, bo jestem tu aby wspierać :) Ale jakbyś naprawdę chciała wiedzieć coś konkretniejszego to zapraszam na priv :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2014, 22:40

    er3mcwa17arhglng.png
    .png
  • judith Koleżanka
    Postów: 41 60

    Wysłany: 28 lutego 2014, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nati74 nie mam problemów z nadciśnieniem ani z nerkami. MagdaO zmartwiłam się, ale dziękuję, że zechciałaś się podzielić. Jak coś, będę pisać, na razie czekam do poniedziałku na kolejną wizytę. Dzięki jeszcze raz dziewczyny.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2014, 22:51

    relg73sbz3tzgru8.png
  • MagdaO Autorytet
    Postów: 508 1473

    Wysłany: 1 marca 2014, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przepraszam, naprawdę nie chciałam Cię zmartwić, chociaż spodziewałam się, że taki właśnie będzie efekt, po prostu chciałam być z Tobą szczera, przepraszam. Chyba, przestanę zaglądać do wątku z komplikacjami, bo więcej tu rozrabiam niż pomagam :/ Skoro lekarz nic o tym nie wspomniał, może nie ma się co martwić na zapas :) Trzymaj się judith, czekam na wiadomość, że wszystko ok :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 marca 2014, 00:09

    er3mcwa17arhglng.png
    .png
  • judith Koleżanka
    Postów: 41 60

    Wysłany: 1 marca 2014, 00:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie, nie, fakt że zmartwiłam się, ale oswajam z różnymi opcjami. Bardzo dobrze, że napisałaś, zresztą sama o to poprosiłam :) Dziękuję jeszcze raz za info i pozdrawiam :)

    relg73sbz3tzgru8.png
  • b-c Autorytet
    Postów: 312 255

    Wysłany: 4 marca 2014, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    judith- ja się częściej spotykam z normami 5-25 AFI, a przedział 20-25 jest takim granicznym.

    3 letnia córeczka- naturalnie
    Starania o drugiego potomka.
    Pojedyncze plemniki w nasieniu

    06.2017 ICSI ( 21 oocytów, zapłodnionych 6, 4 słabe blastocysty)
    3 x :(

    01.2018 2 ICSI ( 8 zaplodnionych, 3 zarodki 3-dniowe + 1 opóźniony)
    02.2018 :(
    25.07.2019 FET....
  • judith Koleżanka
    Postów: 41 60

    Wysłany: 6 marca 2014, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    b-c dzięki :) ja spotkałam się własnie z normą 5-20, tak samo tamten gin taki przedział uznawał, stąd diagnoza. 19.03. idę do kolejnego lekarza, ale sam mi na wstępie przez telefon powiedział, że dzidziuś jest już tak duży, że może nie uda nam się go dokładnie zmierzyć. Poza tym jest za późno na wszelkie dodatkowe badania, wszystko okaże się już po porodzie.
    Ale jetem już dobrej myśli. Gdyby mnie nie podkusiło iść na to 3D do innego ginekologa, nikt nie postawiłby mi takie diagnozy - chodziłabym szczęsliwa i nieświadoma. I urodziłabm zdrowe dziecko - i wierzę ze tak właśnie będzie :)

    Niecierpliwa87, Drelin, MagdaO lubią tę wiadomość

    relg73sbz3tzgru8.png
  • judith Koleżanka
    Postów: 41 60

    Wysłany: 27 marca 2014, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po konsultacji 19.03 napiszę tylko, że kość udowa faktycznie krótsza, ale jakby różnica nieco się zmniejszyła z 3 tyg do 2,5, więc cieszymy się ogromnie :) Niestety bobas już tak duży i tak ułożony, że nie pokazał nam profilu, by ewentualnie wykluczyć dodatkowe markery. Pozostałe narządy wewnętrzne wyglądają na ok, gin powiedział: "widzę dzieciaka po raz pierwszy, ale szczerze - ja bym się go nie czepiał. Niczego nie możemy wykluczyć, bo nie widzę wszystkiego, ale z tego, co jestem w stanie zobaczyć, moim zdaniem jest ok" :) :) :) Może bez większego entuzjazmu, ale ogólnie pozytywny wydźwięk :) Pozdrawiam!

    Martynika, Drelin lubią tę wiadomość

    relg73sbz3tzgru8.png
  • Eweloka84 Autorytet
    Postów: 6019 3763

    Wysłany: 7 maja 2014, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej kobity!!!!
    cos mam dzis kiepski humor...na usg lekarz mi powiedzial,że kosc udowa jest 2 tyg do tyłu czyli jak wszystie inne wymiary były ok na 16 tydzien to kosć udowa na 14 tyd. powiedział, że mam nie panikowac bo czasami się tak zdarza ale jak jak to ja nie wytrzymałam i zaczełam czytac...w ogole jak mi robili usg w szpitalu na przyjeciu to wyszło , ze kosc udowa ma 16 mm czyli 15 tydz tak jak byłam a teraz u mojego wyszło 15,6 mm :/ no i takim sposobem sie zestresowałam i naczytałam juz..

    a w ogole mam lożysko nas przedniej ścianie i z tego co juz dr google mi powiedział to, że słabiej i później bede odczuwac ruchy prawda to???

    Córcia Natalka :* :*
    nqtkdf9hwyyfmv3n.png
  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 7 maja 2014, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany boskie, wyłącz tę przeglądarkę, na co Ci to i po co? W Internecie nie wyczytasz nic mądrego, zwłaszcza, że ogrom informacji jest ze sobą sprzecznych i jak sama to wypośrodkujesz, nie będąc lekarzem?

    Lekarz Ci mówi, że tak się czasami zdarza i tyle. Mój syn od samego początku, gdy mierzona była kość udowa ma ją krótszą od reszty, za to gigantyczny baniak, ale trzech LEKARZY, w tym jeden z poradni USG, a drugi ze szpitala, powiedziało mi, że wszystko jest w najlepszym porządku, taka uroda dziecka, więc nie szukam na siłę powodów do zamartwiania się.

    Jedyną moją radą jest taka, że jeżeli masz wątpliwości co do kompetencji swojego lekarza i jego opinii - pójdź do innego, aby mieć porównanie. Ale niech to nie będzie dr google, bo zaraz Ci wyjdą wszystkie nieszczęścia świata.

    Ruchy to bardzo indywidualna kwestia, ja łożysko mam na tylnej ścianie, a czułam ruchy późno, później, niż niektóre dziewczyny z łożyskiem na przedniej, więc znowu - nie przywiązuj się do tego, co wyczytasz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 maja 2014, 20:54

    Limerikowo, Eweloka84, monalisa lubią tę wiadomość

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 8 maja 2014, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam lozysko na przedniej scianie i czuje bable od 15tyg a teraz w koncowce od kilku tyg ruchy sa wrecz szalone i b mocne, wiec ratuje sie zmiana pozycji i jest ok, ulga od kopania

    Eweloka84, monalisa lubią tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 8 maja 2014, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zaczelam czytac dzis ten watek bo wczoraj usg wykazalo poziom wod 20 a tydz temu 11, ale nie nakrecam sie na sam koniec i nie wybieram na dodatkowa prywatna wizyte , czekam do umowionej srody
    dobrze bylo tu przeczytac ze wielowodzie to w sumie wynik ponad 20, ze mam ok wymiary dziecka w siatce centylowej oraz wiadomo trzeba walczyc z nadcis mimo, iz wieksze ilosci dopegytu usypiaja mnie 2x na dobe conajmniej na godzinke, no ale cos za cos :÷)))
    W sumie ginka nie byla pewna czy mala akurat sie nie wysikala i pytala ile pije i ile x ide do toalety, czy czasem nie wstrzymuje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2014, 09:54

    weronikabp lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Eweloka84 Autorytet
    Postów: 6019 3763

    Wysłany: 8 maja 2014, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spoko spoko juz nie czytam!!! :) poryczałam się....ach te hormony :) mąż mnie opieprzył i jest ok. Macie racje!! jeszcze dzidzia ma czas zeby nadrobic :)
    19 maja mam wizyte to wezmę w obroty tego mojego lekarza :)
    a dzis rano chyba poczułam pukniecie bąbla :) noo chyba, że mam haluny bo juz się doczekac nie moge hehe

    Limerikowo, monalisa lubią tę wiadomość

    Córcia Natalka :* :*
    nqtkdf9hwyyfmv3n.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 8 maja 2014, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eweloka nada czytac i lepiej wiedziec niz nie wiedziec i potem sobie w brode przyslowiowo pluc
    ok ze dbasz o siebie i Baby :--))))to jest b dobra mamuska juz na starcie
    masz racje spisz sobie pytanka do doktorka i zadaj mu je
    gorzej jak sie czl naczyta googlow i innych przypadkow i odniesie do siebie i nagle widzi te same syptomy i nakreca sie w niepewnosci i strachu
    do lekarza nalezy ok interpretacja bo kazda kobitka i jej ciaza jest inna
    zawsze mozesz isc wczesniej na prywatna wizyte, niz czekac martwiac sie do 19 maja, jak uwazasz oczywiscie

    Eweloka84 lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Eweloka84 Autorytet
    Postów: 6019 3763

    Wysłany: 8 maja 2014, 21:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Limerikowo myślałam na tym, żeby iśc do innego :) ale poczekam cierpliwie i zobacze co mi powie w razie czego pójde do innego jeszcze na usg :)

    Limerikowo lubi tę wiadomość

    Córcia Natalka :* :*
    nqtkdf9hwyyfmv3n.png
1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ