X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Wiek ciąży nie jest zgodny z OM
Odpowiedz

Wiek ciąży nie jest zgodny z OM

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wg OM powinno być 8w2d a jest 7w3d....6 dni roznicy ..... Ostatnie USG crl 0.98cm w 7w0d chyba trochę za mały ten zarodek fhr 130 ktoś miał może podobnie? Kolejna wizyta za 2 tyg ostatnia miesiączka 12.10...

  • admiralka Autorytet
    Postów: 1992 3383

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 17:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wystarczy, że owulacja była kilka dni później i jest to wtedy całkiem normalna rozbieżność. U mnie od początku był tydzień różnicy między terminem z OM, a z USG. Nie martw się na zapas :)

    golonat lubi tę wiadomość

    atdc9vvjhr7v1l6t.png

    h84f9vvj1bgblfir.png

    03.08.2017 - Nasze cuda 8tc [*]
    16.12.2017 - Marysia 15tc [*]
  • catalina1988 Koleżanka
    Postów: 63 11

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie, nie musi się pokrywać, u mnie akurat dzidziuś jest 2 tygodnie „do przodu” ale wszystko ma większe: wagę, kość udową, brzuszek i główkę. Po prostu dzieci rosną po swojemu tak jak i po urodzeniu.

  • teqz Autorytet
    Postów: 1063 710

    Wysłany: 9 grudnia 2017, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    paulcciaa wrote:
    Wg OM powinno być 8w2d a jest 7w3d....6 dni roznicy ..... Ostatnie USG crl 0.98cm w 7w0d chyba trochę za mały ten zarodek fhr 130 ktoś miał może podobnie? Kolejna wizyta za 2 tyg ostatnia miesiączka 12.10...
    Ja mam ciąże o 2 tygodnie młodsza przez nieregularne cykle wiec nie jest to powód do zmartwień :)

  • Axana Autorytet
    Postów: 325 218

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od początku była młodsza 5 dni (zgodnie z opóźnioną owulacją w 19 nie 14 dc) a przy prenatalnych w 14tyg okazało się że mały dogonił do terminu z OM i mierzy dokładnie na 13w2d :) Nie martw się na zapas, maluszek ma czas żeby podgonić, a nawet jak nie to i tak nic się nie dzieje :)

    atdcpiqv8drqss4a.png
  • Pysia88. Ekspertka
    Postów: 140 95

    Wysłany: 13 grudnia 2017, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też był tydzień różnicy, mały był o tydzień za malutki, potem tak nadgonil ze przegonił termin z OM, a teraz jest różnie +- 3 dni terminu z miesiączki :) aby terminy się zgadzaly musiały by być podrecznikowe cykle a jak wiadomo różnie to bywa :) Nie ma się czym martwić

    dxomi09ki2yn4iqx.png
  • Alala Ekspertka
    Postów: 190 196

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spokojnie, mnie też lekarka na początku wystraszyła, bo zarodek za mały, a okazało się, że po prostu ciąża młodsza o 2 tygodnie - cykl się rozregulował jak nigdy. Teraz już ponad połowa ciąży za mną i utrzymuje się wyznaczony na początku przewidywany termin porodu 2 tyg później niż według OM.

    synuś <3 01.05.2018
    synuś <3 26.06.2019
    0d1yskjooixdxgsx.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2017, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie to byl drugi cyklpo poronieniu wiec nie wiem ile mialby trwac test wyszedl dopiero w 31 dc. test owulacyjny + w 15dc czyli owulacja mogla byc ok 16/17 dc nie jest potwierdzona monitoringiem :( caly czas na usg wychodzi mlodsza 5/6 dni zdarzylam juz zmienic lekarza bo uslyszalam ciaza sie nie rozwija.... na drugi dzien wizyta u innego powiedzialam co uslyszalam dzien wczesniej wykonano usg pierwszy lekarz zle zrobil usg blad pomiaru.... ale ciaz dalej mniejsza o 5/6 dni. Lekarz zapytal o dlugosc cykli i regularnosc i powiedzial ze jest ok kolejna wizyta 20.12 zobaczymy.

  • Coccolina Ekspertka
    Postów: 182 65

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie termin według om 13.01, a według usg najpierw był 08.02 a przy kolejnym 02.02 :)

    U mnie owulacja wystąpiła dopiero w 41-42 d.c., stąd takie opóźnienie . Nie ma się czym martwić! Najważniejsze, żeby od badania do badania dziecko prawidłowo się rozwijało.

    85993e3kq2qy7eit.png
    f2wl3e5ey3ftig7q.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 21 stycznia 2018, 18:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powody niezgodności:

    1. Owulacja nie była dokładnie w połowie cyklu, czyli 14 dni po ostatniej miesiączce. Mogła być później stąd ciąża młodsza.

    2. Owulacja była w terminie, ale zarodek jest mniejszy, to się często zdarza, dziecko nadrobi z czasem ;)

    U mnie było odwrotnie - pokazywało mi ciążę starszą o tydzień, ale w kolejnych tygodniach się wyrównało i teraz mam wielkość dziecka zgodną z OM :)

    Normalka, nie ma co panikować :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • Martula78 Autorytet
    Postów: 412 238

    Wysłany: 28 czerwca 2018, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    admiralka wrote:
    Wystarczy, że owulacja była kilka dni później i jest to wtedy całkiem normalna rozbieżność. U mnie od początku był tydzień różnicy między terminem z OM, a z USG. Nie martw się na zapas :)

    Admiralka cytuję Cię kochana bo przeczytałam Twoja historię od deski do deski podczas ciązy a w poniedzialek okazało się, ze moja córcia ma zespól Edwardsa. i też była od początku młodsza o tydzien. dzis już wiem dlaczego.... wczoraj przyszla na świat. całe 25g i 6cm Wielkiej Miłości...
    PS wyslalam zaproszenie na priv <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 czerwca 2018, 19:59

    2006 Kubuś <3
    Aniołek [*] 14.01.18 -9tc2
    Ola [*] 27.06.2018 - 14 tc
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ