X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Wczesna ciąża i cienkie endometrium
Odpowiedz

Wczesna ciąża i cienkie endometrium

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 2 grudnia 2018, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś z was słyszała lub miała taki problem. Testy pozytywne, beta wzrosła prawidłowo (w dniu spodziewanej @ około 230) ale endometrium ma tylko 8mm! Ciąży na usg jeszcze nie widać. Mam minimalne plamienia. Biorę 3×1 Duphaston i Nospe. Czy mam się spodziewać poronienia?

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nic nie stanowi reguły, polecam czekać, przy endo 8 mm może być wszystko idealnie a ktoś kto ma 16 mm może poronić, nie ma żadnej zasady :) jedynie gdyby beta rosła źle mogłoby to o czymś przesądzać a plamienia na wczesnym etapie ma wiele kobiet. Ja miałam nawet krwawienie.

    Lavende86 lubi tę wiadomość

  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O ile dobrze pamiętam to też miałam ednormierium koło 8 9 mm i zaden lekarz nic nie mówił że małe.Jak się pięknie zagnieździ to nie ma znaczenia.Dokladnie lepeiej zrobić sobie będę dwukrotnie żeby sprawdzić czy przyrost prawidłowy.

    Lavende86 lubi tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Lavende86 Autorytet
    Postów: 4992 3175

    Wysłany: 3 grudnia 2018, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek wrote:
    O ile dobrze pamiętam to też miałam ednormierium koło 8 9 mm i zaden lekarz nic nie mówił że małe.Jak się pięknie zagnieździ to nie ma znaczenia.Dokladnie lepeiej zrobić sobie będę dwukrotnie żeby sprawdzić czy przyrost prawidłowy.
    A na jakim etapie miałaś takie endometrium? Bo ja w 4tc. Dokładnie w terminie @. Zrobili mi wtedy w szpitalu drugą betę (pierwszą robiłam sama) i na tym etapie rosła prawidłowo. Niepokoi mnie to, że nie mam objawów ciążowych.

    Niepokoję się gdyż jedną ciążę przed tą poroniłam. Na początku też beta fajnie rosła, a potem na usg ciąża była coraz bardziej do tyłu (beta też zaczęła wolno rosnąć) i w końcu w 9tc stanęło serduszko. Tętno było przez chwilę i to za niskie. Ciąża wyglądała na max 6 tydzień. Miałam wywoływane poronienie w 10 tygodniu. Boję się, że tym razem scenariusz się powtórzy :-( Wiem, że nie mam na nic wpływu. Poprzednim razem nie miałam plamień i nie miałam tak wcześnie usg, a jak miałam to lekarz nic nie wspomniał o endo. Od maja faktycznie miałam skąpsze miesiączki, ale nie sądziłam, że to coś niepokojącego.

    zAz2p1.png
    3aKqp2.png
  • wiki2 Autorytet
    Postów: 643 505

    Wysłany: 9 grudnia 2018, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży 2dni po owulacji mailam 6mm i zaciazylam. Chociaż lekarz powiedział, że z takim endo nie świeci mi to... ciaze niestety poronilam.
    W drugiej ciąży nie pamiętam jak było... ciaza donoszona.
    W trzeciej ciąży w 6t1d jak już był zarodek 3.4mm i bijące serduszko endo miałam 11mm. Ciaza donoszona :-)
    Teraz lekarka nawet nie określiła ile mam endo... za tydzień znów idę... poproszę jak nie zapomnę.

    Lavende86 lubi tę wiadomość

    1usa3e5e2lf96jem.png

    Mama Kubusia (2009) i Adasia (2011) i Jasia (2019). Aniołek (2008 -7tc)
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ