X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Walcząc z powracającymi grzybicowymi zapaleniami...
Odpowiedz

Walcząc z powracającymi grzybicowymi zapaleniami...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 1 stycznia 2013, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do założenia wątku zmobilizowały mnie objawy, które dopadły mnie dziś rano- pieczenie i swędzenie w okolicach intymnych jak mniemam spowodowane braniem przez 10 dni duomoxu. Pomimo tego,że brałam doustnie lacibios feimna zaczęły mnożyć się jakieś grzybki chyba. I tu pojawia się moje pytanie- czy zanim trafię do lekarza - 4 stycznia mogę jakoś działać sama? Myślałam o clotrimazlolum - mam i krem i globulki, ale boje się podjąc decyzję sama. Więc zwracam się do zaawansowanych ciężarówek- jakie macie doświadczenia z lekami na polu walki z takimi infekcjami w czasie ciąży- zwłaszcza takimi bez recepty...będę wdzięczna za każdą wypowiedź. A wiem,że na Was można liczyć :)


  • KANCIALUPKA Autorytet
    Postów: 569 213

    Wysłany: 1 stycznia 2013, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie znam żadnego bezpiecznego leku w ciąży, który mógłby ci choć troszkę ulżyć i byłby bezpieczny dla Twojej kruszynki w brzuszku prócz Tamtum Rosa, możesz się nim podmywać kilka razy dziennie to troszkę ukoi pieczenie i swędzenie, ale bez irygacji. Bardzo dobrym lekiem n takie problemy jest Natamycyna i maść Pimafucin, ale oba lekarstwa są na receptę.

    relg3e5eu7qme10h.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2013, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clotrimazolum w ciazy sie nie bierze. Można Pimafucin, Macmiror, Gynazol ale wszystkie na receptę. To co możesz zrobić to kupić sobie w aptece homeopatyczne globulki Vagical, są bezpieczne i dość skuteczne jak na wyciąg z nagietka.

  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 2 stycznia 2013, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczynki za odzew- udało mi się przełożyć wizytę z piątku na dziś , więc mam nadzieję,że pani dr ogarnie to co co się dzieje...


  • kaja1991 Autorytet
    Postów: 1631 1328

    Wysłany: 3 stycznia 2013, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martek i co poradziła pani dokrot? ja mam tylko kremowe upławy z delikatnymi grudkami ale zero pieczenia czy swędzenia odpukać.

    kaja1991
    iv093e5elgj3447p.png
    3125635e9e884c2a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2013, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaja1991 wrote:
    martek i co poradziła pani dokrot? ja mam tylko kremowe upławy z delikatnymi grudkami ale zero pieczenia czy swędzenia odpukać.

    A konsultowalas to z lekarzem? N tym etapie ciazy, na którym jesteś każda "grudkowata" wydzielina wymaga pokazania sie lekarzowi, nawet jak Cię nie swędzi. Ja tez nie miałam nieprzyjemnych dolegliwości a jednak musiałam sie leczyć jak tylko wydzielina robiła sie inna.

  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej! pani dr stwierdziła że dopadła mnie grzybica jako powikłanie po antybiotyku i ponieważ jestem już w 12 tygodniu ( juuuupi:) to dostałam clotrimazlomu dla siebie w globulkach i kremie i dla lubego w kremie


  • kaja1991 Autorytet
    Postów: 1631 1328

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yoku wrote:
    kaja1991 wrote:
    martek i co poradziła pani dokrot? ja mam tylko kremowe upławy z delikatnymi grudkami ale zero pieczenia czy swędzenia odpukać.

    A konsultowalas to z lekarzem? N tym etapie ciazy, na którym jesteś każda "grudkowata" wydzielina wymaga pokazania sie lekarzowi, nawet jak Cię nie swędzi. Ja tez nie miałam nieprzyjemnych dolegliwości a jednak musiałam sie leczyć jak tylko wydzielina robiła sie inna.

    ide w poniedziałek do lekarza wiec juz rano bede wiedział co i jak

    kaja1991
    iv093e5elgj3447p.png
    3125635e9e884c2a.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak sobie myślę,że po tym clotrimazolum to by się chyba lactovaginal przydał, jak myślicie?


  • rybeczka89 Koleżanka
    Postów: 35 23

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja uzywalam ostatniio globulek clotrimazolum plus krem ktory stosowalam na wlasna reke nim dostalam sie na wizyte bo myslslam ze sobie wydrapie. jestem w 29 tyg bylam chyba w 25 hak mialam to po antybiotyku:

    3jgxrjjgjyx5g2x3.png
  • KasiaKa Autorytet
    Postów: 337 829

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 20 tyg i też mnie dopadło to cholerstwo. I nie po żadnym antybiotyku, tylko tak z niczego. Zanim dotarłam do lekarza stosowałam clotrimazolum w kremie a lekarz przepisał mi GYNAZOL. Zaaplikowałamcałą tubkę i pomogło.

    Filip 15lat, Igor 12lat, Córka 14tc Aniołek*
    BASIA 3 lata:)
    kefbyf4.png
  • ISZTAR Koleżanka
    Postów: 82 15

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i mnie dopadło. na szczescie jutro wizyta, na dodatek mam jakas małą krostkę białą przy wejsciu do pochwy....

    ganns65gk1nf21bw.png
    f2w3rjjgoonjbtgg.png
  • kasss Autorytet
    Postów: 2098 2407

    Wysłany: 21 września 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam infekcje już drugi raz w ciąży za pierwszym brałam nastatyne przez 10 dni teraz globulki pimafucin pomogło ale boje się że znowu coś złapie przed ciążą miałam skłonnośći do zapalenia pecherza i różnych infekcji. musze jeszcze kupic coś mężowi bo skoro ja miałam on pewnie też polecacie coś bez recepyty moze cotlimazorum?

    3i49io4pte9np2kc.png[/url]
    gann3e3k1ojenyv4.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 4 października 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używałam Multi Gyn activgel i jest bezpieczny w ciąży... i jak na razie skuteczny bo brałam na początku ciąży i nic juz nie piekło... i zapobiegawczo aplikuje raz na jakiś czas :)

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • Amnezja Autorytet
    Postów: 679 811

    Wysłany: 4 października 2014, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam żelu do higieny int.Pliva fem F i mam w końcu spokój.

    iv099vvj4abuqmrh.png

    iv099vvjdav4mq3w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja teraz używam żelu do higieny intymnej lactacyd D - na upłąwy z ph 3,5 - pomaga

    Lollis lubi tę wiadomość

  • Lollis Ekspertka
    Postów: 179 80

    Wysłany: 12 października 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Sylwia ja dzisiaj też zakupiłam sobie ten lactacyt D i nie powiem dał mi dużą ulgę...
    Pomimo wybrania nystatyny po kilku dniach infekcja wróciła jak bumerang.
    Teraz ratuję się trochę na własną rękę do kolejnej wizyty tym lactacytem.
    W Rossmanie zapłaciłam ok.16 zł

    Lilianka <3 23 luty 2015 <3
    biochemiczna luty 2016

    j4nlb4j.png
  • ChciałabymJuż Autorytet
    Postów: 862 1065

    Wysłany: 14 października 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ten duomox to świństwo. Nie miałam wyboru, musiałam wziąć, bo przeziębienie nie przechodziło, ale miałam po nim straszne bóle brzucha i dostałam grzybicy. I to w 28 tygodniu, a teraz jestem w 34 (za chwilę zaczynam 35) i nadal mi się grzybica ciągnie. Brałam macmiror 500, to podczas stosowania było ok, poźniej kilka dni spokoju i znów się zaczęło. Dziś jadę do ginki po kolejną receptę na macmiror, choć trochę mnie to niepokoi, ze tak wraca. Po każdym korzystaniu z toalety myję się, ale jakoś nie widzę spektakularnej poprawy :-/

    dqprupjyo7wwzfuq.png

    thgfe6hhvbp6j415.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2014, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChciałabymJuż wrote:
    Kurcze ten duomox to świństwo. Nie miałam wyboru, musiałam wziąć, bo przeziębienie nie przechodziło, ale miałam po nim straszne bóle brzucha i dostałam grzybicy. I to w 28 tygodniu, a teraz jestem w 34 (za chwilę zaczynam 35) i nadal mi się grzybica ciągnie. Brałam macmiror 500, to podczas stosowania było ok, poźniej kilka dni spokoju i znów się zaczęło. Dziś jadę do ginki po kolejną receptę na macmiror, choć trochę mnie to niepokoi, ze tak wraca. Po każdym korzystaniu z toalety myję się, ale jakoś nie widzę spektakularnej poprawy :-/

    za często nie powinno się podmywać bo niepotrzebnie podrażniasz sobie tam wszystko.
    Na własna rękę nie za wiele możesz zrobić - tylko odpowienie płyny do higieny intymnej i probiotyki doustne albo dowcipne - mozna stosowac w ciazy. No i litry wody. Im więcej wypijesz tym więcej wysikasz i usuniesz bakterie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaraz po samym zapłodnieniu dostałam pimafucin, a jak zaraz po zakończeniu leczenia cholerstwo wróciło, to aptekarka dała jako bezpieczną w ciąży maść clotrimazol. Potem gin też powiedziała, że była odpowiednia decyzja i ten środek nie może zaszkodzić nawet w bardzo wczesnej ciąży. Od soboty mi się coś znowu babrze i też na własną rękę stosuję clotrimazol, ale jutro idę na wizytę do gin i jej zapytam co i jak.
    Nie mniej jednak nawracające infekcje wkurzają mnie niesamowicie, bo mam dużą ochotę na seks odkąd zaszłam, a po nim mi znowu mam jakieś podrażnienia i upławy :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2014, 20:45

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ