X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Walcząc z powracającymi grzybicowymi zapaleniami...
Odpowiedz

Walcząc z powracającymi grzybicowymi zapaleniami...

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
    1 2
Oceń ten wątek:
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 1 stycznia 2013, 19:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do założenia wątku zmobilizowały mnie objawy, które dopadły mnie dziś rano- pieczenie i swędzenie w okolicach intymnych jak mniemam spowodowane braniem przez 10 dni duomoxu. Pomimo tego,że brałam doustnie lacibios feimna zaczęły mnożyć się jakieś grzybki chyba. I tu pojawia się moje pytanie- czy zanim trafię do lekarza - 4 stycznia mogę jakoś działać sama? Myślałam o clotrimazlolum - mam i krem i globulki, ale boje się podjąc decyzję sama. Więc zwracam się do zaawansowanych ciężarówek- jakie macie doświadczenia z lekami na polu walki z takimi infekcjami w czasie ciąży- zwłaszcza takimi bez recepty...będę wdzięczna za każdą wypowiedź. A wiem,że na Was można liczyć :)


  • KANCIALUPKA Autorytet
    Postów: 569 213

    Wysłany: 1 stycznia 2013, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja niestety nie znam żadnego bezpiecznego leku w ciąży, który mógłby ci choć troszkę ulżyć i byłby bezpieczny dla Twojej kruszynki w brzuszku prócz Tamtum Rosa, możesz się nim podmywać kilka razy dziennie to troszkę ukoi pieczenie i swędzenie, ale bez irygacji. Bardzo dobrym lekiem n takie problemy jest Natamycyna i maść Pimafucin, ale oba lekarstwa są na receptę.

    relg3e5eu7qme10h.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2013, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Clotrimazolum w ciazy sie nie bierze. Można Pimafucin, Macmiror, Gynazol ale wszystkie na receptę. To co możesz zrobić to kupić sobie w aptece homeopatyczne globulki Vagical, są bezpieczne i dość skuteczne jak na wyciąg z nagietka.

  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 2 stycznia 2013, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki dziewczynki za odzew- udało mi się przełożyć wizytę z piątku na dziś , więc mam nadzieję,że pani dr ogarnie to co co się dzieje...


  • kaja1991 Autorytet
    Postów: 1631 1328

    Wysłany: 3 stycznia 2013, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    martek i co poradziła pani dokrot? ja mam tylko kremowe upławy z delikatnymi grudkami ale zero pieczenia czy swędzenia odpukać.

    kaja1991
    iv093e5elgj3447p.png
    3125635e9e884c2a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 stycznia 2013, 12:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kaja1991 wrote:
    martek i co poradziła pani dokrot? ja mam tylko kremowe upławy z delikatnymi grudkami ale zero pieczenia czy swędzenia odpukać.

    A konsultowalas to z lekarzem? N tym etapie ciazy, na którym jesteś każda "grudkowata" wydzielina wymaga pokazania sie lekarzowi, nawet jak Cię nie swędzi. Ja tez nie miałam nieprzyjemnych dolegliwości a jednak musiałam sie leczyć jak tylko wydzielina robiła sie inna.

  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej! pani dr stwierdziła że dopadła mnie grzybica jako powikłanie po antybiotyku i ponieważ jestem już w 12 tygodniu ( juuuupi:) to dostałam clotrimazlomu dla siebie w globulkach i kremie i dla lubego w kremie


  • kaja1991 Autorytet
    Postów: 1631 1328

    Wysłany: 5 stycznia 2013, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    yoku wrote:
    kaja1991 wrote:
    martek i co poradziła pani dokrot? ja mam tylko kremowe upławy z delikatnymi grudkami ale zero pieczenia czy swędzenia odpukać.

    A konsultowalas to z lekarzem? N tym etapie ciazy, na którym jesteś każda "grudkowata" wydzielina wymaga pokazania sie lekarzowi, nawet jak Cię nie swędzi. Ja tez nie miałam nieprzyjemnych dolegliwości a jednak musiałam sie leczyć jak tylko wydzielina robiła sie inna.

    ide w poniedziałek do lekarza wiec juz rano bede wiedział co i jak

    kaja1991
    iv093e5elgj3447p.png
    3125635e9e884c2a.png
  • martek Autorytet
    Postów: 356 179

    Wysłany: 7 stycznia 2013, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak sobie myślę,że po tym clotrimazolum to by się chyba lactovaginal przydał, jak myślicie?


  • rybeczka89 Koleżanka
    Postów: 35 23

    Wysłany: 13 czerwca 2014, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja uzywalam ostatniio globulek clotrimazolum plus krem ktory stosowalam na wlasna reke nim dostalam sie na wizyte bo myslslam ze sobie wydrapie. jestem w 29 tyg bylam chyba w 25 hak mialam to po antybiotyku:

    3jgxrjjgjyx5g2x3.png
  • KasiaKa Autorytet
    Postów: 337 829

    Wysłany: 14 czerwca 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem w 20 tyg i też mnie dopadło to cholerstwo. I nie po żadnym antybiotyku, tylko tak z niczego. Zanim dotarłam do lekarza stosowałam clotrimazolum w kremie a lekarz przepisał mi GYNAZOL. Zaaplikowałamcałą tubkę i pomogło.

    Filip 15lat, Igor 12lat, Córka 14tc Aniołek*
    BASIA 3 lata:)
    kefbyf4.png
  • ISZTAR Koleżanka
    Postów: 82 15

    Wysłany: 11 sierpnia 2014, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no i mnie dopadło. na szczescie jutro wizyta, na dodatek mam jakas małą krostkę białą przy wejsciu do pochwy....

    ganns65gk1nf21bw.png
    f2w3rjjgoonjbtgg.png
  • kasss Autorytet
    Postów: 2098 2407

    Wysłany: 21 września 2014, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja mam infekcje już drugi raz w ciąży za pierwszym brałam nastatyne przez 10 dni teraz globulki pimafucin pomogło ale boje się że znowu coś złapie przed ciążą miałam skłonnośći do zapalenia pecherza i różnych infekcji. musze jeszcze kupic coś mężowi bo skoro ja miałam on pewnie też polecacie coś bez recepyty moze cotlimazorum?

    3i49io4pte9np2kc.png[/url]
    gann3e3k1ojenyv4.png
  • mizzelka Autorytet
    Postów: 11096 5350

    Wysłany: 4 października 2014, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używałam Multi Gyn activgel i jest bezpieczny w ciąży... i jak na razie skuteczny bo brałam na początku ciąży i nic juz nie piekło... i zapobiegawczo aplikuje raz na jakiś czas :)

    kxslp2.png2PEOp1.png1l5xp2.png
  • Amnezja Autorytet
    Postów: 679 811

    Wysłany: 4 października 2014, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja używam żelu do higieny int.Pliva fem F i mam w końcu spokój.

    iv099vvj4abuqmrh.png

    iv099vvjdav4mq3w.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2014, 17:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja teraz używam żelu do higieny intymnej lactacyd D - na upłąwy z ph 3,5 - pomaga

    Lollis lubi tę wiadomość

  • Lollis Ekspertka
    Postów: 179 80

    Wysłany: 12 października 2014, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    *Sylwia ja dzisiaj też zakupiłam sobie ten lactacyt D i nie powiem dał mi dużą ulgę...
    Pomimo wybrania nystatyny po kilku dniach infekcja wróciła jak bumerang.
    Teraz ratuję się trochę na własną rękę do kolejnej wizyty tym lactacytem.
    W Rossmanie zapłaciłam ok.16 zł

    Lilianka <3 23 luty 2015 <3
    biochemiczna luty 2016

    j4nlb4j.png
  • ChciałabymJuż Autorytet
    Postów: 862 1065

    Wysłany: 14 października 2014, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze ten duomox to świństwo. Nie miałam wyboru, musiałam wziąć, bo przeziębienie nie przechodziło, ale miałam po nim straszne bóle brzucha i dostałam grzybicy. I to w 28 tygodniu, a teraz jestem w 34 (za chwilę zaczynam 35) i nadal mi się grzybica ciągnie. Brałam macmiror 500, to podczas stosowania było ok, poźniej kilka dni spokoju i znów się zaczęło. Dziś jadę do ginki po kolejną receptę na macmiror, choć trochę mnie to niepokoi, ze tak wraca. Po każdym korzystaniu z toalety myję się, ale jakoś nie widzę spektakularnej poprawy :-/

    dqprupjyo7wwzfuq.png

    thgfe6hhvbp6j415.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 października 2014, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ChciałabymJuż wrote:
    Kurcze ten duomox to świństwo. Nie miałam wyboru, musiałam wziąć, bo przeziębienie nie przechodziło, ale miałam po nim straszne bóle brzucha i dostałam grzybicy. I to w 28 tygodniu, a teraz jestem w 34 (za chwilę zaczynam 35) i nadal mi się grzybica ciągnie. Brałam macmiror 500, to podczas stosowania było ok, poźniej kilka dni spokoju i znów się zaczęło. Dziś jadę do ginki po kolejną receptę na macmiror, choć trochę mnie to niepokoi, ze tak wraca. Po każdym korzystaniu z toalety myję się, ale jakoś nie widzę spektakularnej poprawy :-/

    za często nie powinno się podmywać bo niepotrzebnie podrażniasz sobie tam wszystko.
    Na własna rękę nie za wiele możesz zrobić - tylko odpowienie płyny do higieny intymnej i probiotyki doustne albo dowcipne - mozna stosowac w ciazy. No i litry wody. Im więcej wypijesz tym więcej wysikasz i usuniesz bakterie

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2014, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zaraz po samym zapłodnieniu dostałam pimafucin, a jak zaraz po zakończeniu leczenia cholerstwo wróciło, to aptekarka dała jako bezpieczną w ciąży maść clotrimazol. Potem gin też powiedziała, że była odpowiednia decyzja i ten środek nie może zaszkodzić nawet w bardzo wczesnej ciąży. Od soboty mi się coś znowu babrze i też na własną rękę stosuję clotrimazol, ale jutro idę na wizytę do gin i jej zapytam co i jak.
    Nie mniej jednak nawracające infekcje wkurzają mnie niesamowicie, bo mam dużą ochotę na seks odkąd zaszłam, a po nim mi znowu mam jakieś podrażnienia i upławy :-(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2014, 20:45

1 2
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ