X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje USG prenatalne w 14tyg+1d, nie za poźno?
Odpowiedz

USG prenatalne w 14tyg+1d, nie za poźno?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ross Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam straszny mętlik w głowie. W poniedziałek byłam u gina, wyszedł 11tydzień 5/6 dzień ciąży, CRL 4,03cm - nie dało się jeszcze zmierzyć przezierności karkowej. Najwcześniejszy termin jaki udało mi się znaleźć na USG prenatalne to 10 września - będzie to 14tydzień+1dzień - pielęgniarka powiedziała, że badanie robi się do 13tyg+6d ale z CRL wynika, że ciąża może być młodsza i że zdążymy z badaniem bo dziecko ma mieć max 85cm (bądź 84?)

    Czyli mam duże szanse, że w ciągu 16 dni dziecko tak szybko nie urośnie i nie przekroczy tych maksymalnych cm?

    Wiem, że głupio pytam ale męczy mnie to, nie wiem czy próbować dalej szukać wcześniejszego terminu czy odpuścić? tzn. jeden termin znalazłam ale sprzęt w porównaniu z tym na który jestem zapisana wypada słabo i nic nie znalazłam nt lekarza badającego...

    akeus65glbn43a50.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jeden dzień wtą czy w drugą nie ma większego znaczenia. Generalnie przedział 11+0 i 13+6 jest przyjęty dla uśrednienia. Większośc dzieci w tym wieku ma od 4,5-8,4mm. Natomiast jeżeli twój maluch w 14+1 będzie miał 80mm to da sie jeszcze wszytsko zmierzyć. najwazniejszy jest wymiar dziecka a nie konkretny dzień.
    Ja to badanie robiłam w 14+0 i mój maluch miał 74mm.

  • Ross Znajoma
    Postów: 20 4

    Wysłany: 29 sierpnia 2014, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Sylwia, że napisałaś :) podniosło mnie to na duchu ;) mam nadzieję, że jakimś cudem maluch 4cm nie urośnie w 2,5tyg.

    akeus65glbn43a50.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ