X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Urlop ojcowski
Odpowiedz

Urlop ojcowski

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 3 marca 2021, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, bardzo proszę o pomoc bo nigdzie żadnej informacji nie mogę znaleźć :
    1)czy mój partner ( nie mąż) może wziąć na mnie jakąś opiekę po cesarskim cięciu?
    2) Jeśli tak to w jakiej formie to jest? ( urlop ojcowski, L4)
    3) jaki czas "wolnego" mu przysługuje?
    4) jakie dokumenty trzeba przygotować oraz gdzie zanieść?
    Z góry dziękuję za odpowiedzi

  • Rozeczka Przyjaciółka
    Postów: 87 29

    Wysłany: 3 marca 2021, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1. może o ile prowadzicie wspólne gospodarstwo domowe i partner ma umowę o pracę lub umowę zlecenie z płatną składką chorobową
    2. jedno i drugie mu przysługuje, nie mniej opieka na zwolnieniu jest nad partnerką a urlop ojcowski typowo dotyczy się urodzenia dziecka
    3. zwolnienie należy ile lekarz wypisze ale zasiłek opiekuńczy to jest 14 dni (czyli zwolnienie lekarskie), urlop ojcowski też 14 dni.
    4. Zwolnienie lekarskie nic nikomu nie trzeba przynosić, są elektroniczne, zasiłek ojcowski musi być wniosek do zakładu pracy.
    Poczytaj sobie o tym tutaj

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 marca 2021, 12:55

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z tarczycą - przyczyny, objawy, wpływ na płodność

Problemy z tarczycą są bardzo częstą przyczyną zaburzeń hormonalnych zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Jakie są najczęstsze zaburzenia w funkcjonowaniu tarczycy? Jakie są typowe objawy problemów z tarczycą? Jak wygląda diagnostyka? Jak zaburzenia tarczycy mogą wpływać na płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ