X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Ubytek w bliźnie, a kolejna ciąża
Odpowiedz

Ubytek w bliźnie, a kolejna ciąża

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • liwi Autorytet
    Postów: 1314 1565

    Wysłany: 11 października 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.

    Mam pytanie odnośnie blizny po cc i kolejnej ciąży.

    W 2015 roku miałam swoje drugie CC podczas cięcia okazało się, ze macica zaczęła się rozchodzić w miejscu blizny i ogólnie przednia ściana nie wyglądała dobrze. Już podczas cięcia moja ginekolog powiedziała mi, ze dobrze by było gdybym już więcej nie zachodziła w ciąże. Po 8 tygodniach na kontroli zbadała mi jednak tą bliznę i powiedziała, że zagoiło się o wile lepiej niż myślała i gdybym się jednak uparła na kolejne dziecko to zaprasza ale za około 3 lata.
    No ja już więcej dzieci nie planowałam, ale życie zaplanowało za mnie i jestem w ciąży.
    Na pierwszej wizycie ginekolog zbadała mi blizne, powiedziała, ze ma ona 4 mm, tyłka nie urywa ale jest ok i żeby się tym nie przejmować w ogóle.
    W tamtym tygodniu byłam na kolejnej wizycie, i ginekolog w ogóle jakby olała sprawę tej blizny, zerkneła na nią powiedziała tylko, że, no jest rozejście, ale żeby w ogóle o tym nie myśleć. Stwierdziła, ze macica pęka ewentualnie dopiero podczas skurczy i to w ostatnim etapie ciąży. Powiedziała tyko, ze zaplanujemy cięcie na około 35 tydzień ciąży i wszystko na pewno będzie ok.

    Mam wrażenie, że ona jakoś tak lekceważąco podchodzi do tego i nie wiem czy to ze względu na to, ze naprawdę nie ma się czym martwić czy co. Strasznie się boje, ze pęknie mi ta macica albo rozejdzie się na jakimś wczesnym etapie. No baaardzo się boje.

    Jest tu jakaś mamusia z ubytkiem, lub rozchodzącą się blizną?

    8p3oikgn0sqp2ob1.png
  • Evli Autorytet
    Postów: 3811 2516

    Wysłany: 11 października 2020, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja co prawda nie mam rozchodzącej się blizny ale zaszłam w ciąże 6 miesięcy po cc. U mnie lekarze mówili że jedynie trzeba uważać przy porodzie, to znaczy przy skurczach. Dlatego u mnie o wywoływaniu porodu nie było mowy, za duże właśnie obciążenie dla macicy przy skurczach, finalnie miałam drugą cc ( odejście wód, brak rozwarcia).
    Cięcie w 35tc to trochę wcześnie 🤔

    2019 👧🏼 [*]6mż
    2020 👧🏼🌈
    2022 👦
  • liwi Autorytet
    Postów: 1314 1565

    Wysłany: 11 października 2020, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tzn ona mówiła, że będziemy obserwować, ale w razie w zrobią cięcie tak wcześnie.

    8p3oikgn0sqp2ob1.png
  • Marko Debiutantka
    Postów: 6 4

    Wysłany: 7 kwietnia 2022, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukam pocieszenia, informacji, ze którejś z Was w podobnej sytuacji do mojej wszystko dobrze się skończyło.

    Jestem w 12 tyg ciąży, dokładnie 2 lata temu miałam CC. Blizna nie budziła zastrzeżeń, mieliśmy zielone światło do starań. Na I usg genetycznym okazało się, ze blizna się rozeszła i mięśniówki macicy jest grubości 2,5 mm.
    Bardzo obawiam się teraz pęknięcia macicy, to dopiero początek, a ja juz mam tylko 2,5 mm.
    Czy ktoś miał podobnie i może podzielić się swoją historia?
    Pozdrawiam!

    Soleil, Czkawka lubią tę wiadomość

  • Lalala Autorytet
    Postów: 385 242

    Wysłany: 12 kwietnia 2022, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spokojnie. Rodziłam rok temu przez CC i obecnie jestem w 11 tygodniu ciąży. Blizna cieńka i lekarz od razu powiedział, że będzie kolejne CC w 38 tygodniu ciąży. Na początku zmartwiłam się stanem blizny, bałam się czy będzie ryzyko rozejścia się jej na późniejszym etapie ciąży. Mój lekarz powiedział, że w dotychczas miał tylko jeden przypadek, kiedy macica pacjentki pękła, ale to też było po części z jej winy, bo miała być cesarka przed 40 tygodniem, ale się na nią nie stawiła, a dziecko ważyło 4.5 kg! Po tych słowach zdecydowanie się uspokoiłam.

    Czkawka lubi tę wiadomość

    atdccwa173tcycke.png
  • Marko Debiutantka
    Postów: 6 4

    Wysłany: 14 kwietnia 2022, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje za odpowiedz i podniesienie na duchu. A jakiej grubości jest Pani blizna? Mi lekarz powiedział, ze trzeba będzie podać sterydy na dojrzewanie płuc i zakończyć ciąże przed 38 tyg, ale to będzie zależało jak bardzo blizna jeszcze się rozejdzie. Natomiast na kontroli w Szpitalu lekarze nie widzieli nic niepokojącego, nawet nie potrafili jej zmierzyć, twierdząc, ze to jeszcze zbyt wcześnie na pomiary blizny. Jestem w 13 tyg, ale niestety mam tez cukrzyce i moje dziecko jest już o 6 dni większe i to dodatkowo jest problemem.

  • Marta2401 Znajoma
    Postów: 20 6

    Wysłany: 26 listopada 2023, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej hej!
    Jest tutaj ktoś jeszcze?
    Jestem w ciąży, poprzednia zakończona cc. Mam ubytek w bliźnie, ale dostaliśmy zielone światło na starania. Na chwilę obecną wiem, że pęcherzyk jest w dobrym miejscu - daleko od ubytku, ale zastanawiam się kiedy będzie na usg widać czy łożysko również jest w odpowiednim miejscu. Możecie powiedzieć coś z własnego doświadczenia? Strasznie się martwię.

  • Marko Debiutantka
    Postów: 6 4

    Wysłany: 27 listopada 2023, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pamiętam kiedy oficjalnie lekarze wypowiadali się na temat łożyska., ale chyba w 12 tygodniu, wtedy gdy mi powiedzieli, że blizna ma tylko 2 mm. Na szczęście z tymi dwoma milimetrami dotrwałam do 39 tygodnia ciąży.

    Czkawka lubi tę wiadomość

  • Kocren Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 26 stycznia, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta2401 wrote:
    Hej hej!
    Jest tutaj ktoś jeszcze?
    Jestem w ciąży, poprzednia zakończona cc. Mam ubytek w bliźnie, ale dostaliśmy zielone światło na starania. Na chwilę obecną wiem, że pęcherzyk jest w dobrym miejscu - daleko od ubytku, ale zastanawiam się kiedy będzie na usg widać czy łożysko również jest w odpowiednim miejscu. Możecie powiedzieć coś z własnego doświadczenia? Strasznie się martwię.

    Mam taką samą historię z ciążą. Dzisiaj okazało się, że jestem w ciąży, pęcherzyk jest daleko od ubytku w bliźnie ale sama blizna i ubytek wygląda nieciekawie. Jak potoczyła się Twoja ciąża?

    Kocren
  • Kasia1985 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 27 marca, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy jest tu nadal ktoś eszcze?
    Obecnie jestem w 13 tygodniu ciąży i również mam ubytek w bliźnie po cc i to całkiem spory bo 20mm na 10mm. Cesarke mialam jedna i to 5 lat temu. Nad ubytkiem mam tylko 2 mm. Jestem pod opieką dobrych specjalistów jednak nie ukrywam, że każdy dzień to jedna wielka nerwówka.
    Szukam osoby która była w podobnej sytuacji i wszystko skończyło się dobrze.

  • Tyśka36 Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 9 kwietnia, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej też mam ubytek w bliźnie ,aktualnie 7 tydzień ,dostałam luteinę i lekko plamie ,zobaczymy co będzie jakos kiepsko to widzę wszystko

  • Marko Debiutantka
    Postów: 6 4

    Wysłany: 10 kwietnia, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, u mnie skończyło się dobrze. Miałam co 2 tyg wizyty na patologii ciąży, całą ciążę przeleżałam w domu i kolejna cc zrobili mi dopiero w 39 + 2 dni.

    Tyśka36 lubi tę wiadomość

  • Tyśka36 Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 11 kwietnia, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marko wrote:
    Hej dziewczyny, u mnie skończyło się dobrze. Miałam co 2 tyg wizyty na patologii ciąży, całą ciążę przeleżałam w domu i kolejna cc zrobili mi dopiero w 39 + 2 dni.
    A miała Pani plamienia ?

  • Kocren Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 16 kwietnia, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyśka36 wrote:
    Hej też mam ubytek w bliźnie ,aktualnie 7 tydzień ,dostałam luteinę i lekko plamie ,zobaczymy co będzie jakos kiepsko to widzę wszystko

    Hej, jak duży jest Twój ubytek w bliźnie?

    Kocren
  • Marko Debiutantka
    Postów: 6 4

    Wysłany: 16 kwietnia, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak miałam plamienia i przyjmowałam od 7 tyg luteinę ale chyba tylko do 12 tyg

  • Tyśka36 Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 17 kwietnia, 07:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocren wrote:
    Hej, jak duży jest Twój ubytek w bliźnie?
    W opisie mam wpisana szerokość 0.67 cm razy 0.7

  • Tyśka36 Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 17 kwietnia, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocren wrote:
    Hej, jak duży jest Twój ubytek w bliźnie?
    Jak by Pani chciała popisać więcej to może na jakimś priv czy innym komunikatorze pozdrawiam

  • Kocren Debiutantka
    Postów: 7 1

    Wysłany: 17 kwietnia, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tyśka36 wrote:
    Jak by Pani chciała popisać więcej to może na jakimś priv czy innym komunikatorze pozdrawiam
    Wysłałam zaproszenie do przyjaciółek

    Kocren
  • Tyśka36 Znajoma
    Postów: 23 3

    Wysłany: 18 kwietnia, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kocren wrote:
    Wysłałam zaproszenie do przyjaciółek
    Nie miałam zaproszenia więc ja wysłałam Pani pozdrawiam

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ