BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Problemy i komplikacje > Ubytek w bliźnie, a kolejna ciąża
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

liwi
Autorytet
1500

Wysłany: 11 października, 11:09
Cytuj | (0) | Zgłoś
Witam.

Mam pytanie odnośnie blizny po cc i kolejnej ciąży.

W 2015 roku miałam swoje drugie CC podczas cięcia okazało się, ze macica zaczęła się rozchodzić w miejscu blizny i ogólnie przednia ściana nie wyglądała dobrze. Już podczas cięcia moja ginekolog powiedziała mi, ze dobrze by było gdybym już więcej nie zachodziła w ciąże. Po 8 tygodniach na kontroli zbadała mi jednak tą bliznę i powiedziała, że zagoiło się o wile lepiej niż myślała i gdybym się jednak uparła na kolejne dziecko to zaprasza ale za około 3 lata.
No ja już więcej dzieci nie planowałam, ale życie zaplanowało za mnie i jestem w ciąży.
Na pierwszej wizycie ginekolog zbadała mi blizne, powiedziała, ze ma ona 4 mm, tyłka nie urywa ale jest ok i żeby się tym nie przejmować w ogóle.
W tamtym tygodniu byłam na kolejnej wizycie, i ginekolog w ogóle jakby olała sprawę tej blizny, zerkneła na nią powiedziała tylko, że, no jest rozejście, ale żeby w ogóle o tym nie myśleć. Stwierdziła, ze macica pęka ewentualnie dopiero podczas skurczy i to w ostatnim etapie ciąży. Powiedziała tyko, ze zaplanujemy cięcie na około 35 tydzień ciąży i wszystko na pewno będzie ok.

Mam wrażenie, że ona jakoś tak lekceważąco podchodzi do tego i nie wiem czy to ze względu na to, ze naprawdę nie ma się czym martwić czy co. Strasznie się boje, ze pęknie mi ta macica albo rozejdzie się na jakimś wczesnym etapie. No baaardzo się boje.

Jest tu jakaś mamusia z ubytkiem, lub rozchodzącą się blizną?

8p3oikgn0sqp2ob1.png

Evli
Autorytet
2222

Wysłany: 11 października, 11:44
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja co prawda nie mam rozchodzącej się blizny ale zaszłam w ciąże 6 miesięcy po cc. U mnie lekarze mówili że jedynie trzeba uważać przy porodzie, to znaczy przy skurczach. Dlatego u mnie o wywoływaniu porodu nie było mowy, za duże właśnie obciążenie dla macicy przy skurczach, finalnie miałam drugą cc ( odejście wód, brak rozwarcia).
Cięcie w 35tc to trochę wcześnie 🤔

2019 👧🏼 [*]6mż
2020 👧🏼🌈

liwi
Autorytet
1500

Wysłany: 11 października, 12:14
Cytuj | (0) | Zgłoś
Tzn ona mówiła, że będziemy obserwować, ale w razie w zrobią cięcie tak wcześnie.

8p3oikgn0sqp2ob1.png

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)