X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Tsh w ciąży
Odpowiedz

Tsh w ciąży

Oceń ten wątek:
  • czekajacanacud1 Autorytet
    Postów: 1527 724

    Wysłany: 10 sierpnia 2017, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na swoje wyniki nic nie dostalam od endo, twierdzi ze po 30tc ciaza ma swoje prawa :)

    6sutskjolve431gm.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 11 sierpnia 2017, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wiesz, na tym etapie ciąży dziecko ma już dawno swoją pracującą tarczycę, więc nie ma takiego zagrożenia jak na początku

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 sierpnia 2017, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    moje TSH w koncu spadło
    niestety wypad nad morze czyli zwiększona dawka jodu podwoiła mi wynik TSH który spadł sam po powrocie. Człowiek uczy się na błędach.

    Widocznie mam hashimoto a zaden dr mi tego wprost nie powiedział. Przeciwciała są okej ale podobno przy zanikowym zapaleniu ( to tez hashimoto- a moja tarzyca z roku na rok raz mniejsza-) przeciwciała są okej.

    FT4 mam troche za niskie ale nadal w normie

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amus, niekoniecznie, generalnie za dużo jodu szkodzi przy niedoczynności; mi babka powiedziała - o suplementacji jodu - że w ciąży tak, poza ciążą NIE

    ile masz tego fT4?

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    1,34 norma 0,9 do 1,7 nie jest zle aczkolwiek mam sie trzymac gornej granicy

    Teraz biore 200 jodu bo tyle witamiby mama dha premium + maja. A ty przyjmujesz jod??

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    tak jak Ty w Mama DHA :)

    no to nie jest źle u Ciebie z wynikiem; ja miałam 1,38 przy tych normach na koniec czerwca, to najniższe fT4 jakie mam od początku ciąży; endo mi podwyższyła do 112 wtedy i odbiło mi mocno w górę teraz

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No ja juz przyjmuje 125/150 :/ w sumie o duzo mi nie wzroslo bo przes ciaza mialam 125

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 23 sierpnia 2017, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja startowałam z 75 i na początku ciąży miała fT4 1,78, czyli lekko powyżej normy

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 07:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja znowu dzisiaj bowe wyniki bo chcial miec świeże....obadamy całą trójcę robiłam bo ost tylko Ft4 i TSH

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2017, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tsh mam 0.95 ft4 1,46 :)

    k878 lubi tę wiadomość

  • OvuGrażyna Ekspertka
    Postów: 206 77

    Wysłany: 13 września 2017, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny.. strasznie się martwię. Przed ciąża już miałam podwyższone TSH około 3.5 więc brałam euthyrox na zbicie. Brałam 37.5 dawkę. No i na początku ciąży tsh było w normie jakoś 1.8. Teraz w 13 tyg sobie zbadalam kontrolne i ... okazało się że mam 3.7. Napisałam sms do lekarki i kazała mi zwiększyć dawkę i pokazać się za 4tg. Jednak ja się martwię o dzidziusia. Czy mogło mu się coś stać? Czy ktoś tak miał i urodził zdrowego maluszka ?...

    7v8rdqk3dbllser2.png
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 13 września 2017, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przede wszystkim powinnaś zbadać TSH jeszcze raz razem z fT4, a najlepiej jeszcze do tego fT3.

    TSH może sobie szaleć na początku ciąży i jest niemiarodajne. Jednym skacze innym spada, a fT4, czyli hormony tarczycy są OK.

    No i nie stresuj się za bardzo, bo to nie jest straszny wynik, szybko się unormuje.

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 13 września 2017, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak napisala k878 trzeba robic komplet badan. Twoj wynik tsh nie jest straszny spokojnie :) nic sie nie podzialo. Skoki tsh sa normalne

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2017, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny. Napiszę trochę o swoich wynikach. W 14+4 tc: TSH 3,00 (za dużo) FT3 3,39 (za mało) i FT4 25,45 (za dużo).
    Endokrynolog zwiększył dawkę euthyroxu z 137 na 137 plus 25. Mam nadzieje że w kolejnym badaniu wyniki będą już ok. Badania powtarzać będę ok 3 tyg po zwiększeniu dawki.

    Ogólnie choruje od 2011 r. na Gravesa-Basedowa i jestem już kilka lat po terapii jodem.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 września 2017, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety na basedovie sie nie znam :( daj znac jak wyniki kontrolne

  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 14 września 2017, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja na początku ciąży (4tc) też miałam lekki nadmiar fT4 i mi zwiększyła lekko dawkę, potem zaczęło lecieć;

    na G-B też się nie znam, sądziłam, że to choroba występująca przy nadczynności; ta terapia jodem, to ten radioaktywny jod? tak z ciekawości pytam

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 17 września 2017, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Potrzebuję pomocy
    Takiej formalnej
    Mam podwyzszone tsh (2,78), wcześniej nie miałam problemów z tarczycą
    Zarejestrowalam się prywatnie na koniec miesiąca
    Jednak jutro mam wizytę na nfz...i tu zonk. Zarowno położna(jeszcze nie miałam wizyty ginekologicznej) jak i panie w rejestracji dyskretnie ostrzegaly mnie przed Panią endokrynolog...kobieta cham, robi co jej sie podoba. Największy problem jest taki że prawdopodobnie moj wynik uzna za prawidłowy a moja wizytę nazwie fanaberia !!!! Położna mówiła że endo odeslala ostatnio pacjentke z tsh 5 bo to nie jest tragiczny wynik
    I tu padnie moje pytanie
    Kto lub co reguluje w pl wytyczne odnośnie tarczycy w ciąży?
    Np diabetolog opiera się na wskazaniach PTB
    Ginekolog-PTG
    A endokrynolog?
    Chcę iść na wizytę przygotowana formalnie. Jeśli kobieta powie że wydziwiam i jestem zdrowa to chcę powołać się na konkrety, przepisy itp
    Abym nie dała się zbyć i kobieta zrozumiała że nie ma ze mną łatwo.
    Pewnie zapytacie po co mi taka endo? Mieszkam w malym mieście i ta jedna tylko jest. Mozna dojechać gdzie indziej ale muszę tak się organizować by było jak najłatwiej z synkiem u boku. A wiadomo, że chodzi o darmowe leczenie, darmowe badania!
    Prywatnie się okaże co to za lekarka-jesli sie sprawdzi to ja zostawię jako dodatkowego o prywatnego gibekologa i endokrynologa

    Pomozecie?
    Na co i na kogo się powoływać? Sprawa pilna bo już jutro rano wizyta

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • k878 Autorytet
    Postów: 2693 1066

    Wysłany: 17 września 2017, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie umiem ci powiedzieć jakie to są wytyczne, ale norma dla ciężarnych jest 2,5;

    twój wynik też nie jest jakiś bardzo duży; ja miałam 3,75 :)

    tak naprawdę powinnaś mieć zbadane jeszcze raz tsh i ft4, bo na początku ciąży tarczyca szaleje od hormonów ciążowych, więc równie dobrze możesz wcale nie potrzebować leków

    jak cię endo oleje, to może zrób badania odpłatnie i poproś ginekologa, żeby spojrzał na to, jeśli do niego trafisz szybciej niż do endokrynologa?

    kamciaelcia lubi tę wiadomość

    Córeczka 12.2017 <3
    Córeczka 08.2019 <3
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 17 września 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiem że mam zrobić inne badania
    Od rodzinnej i położnej wiem że tsh lubi skoczyć a nie oznacza to problemów
    Jednak badania kosztują więc ta lekarka na nfz powinna od nich zacząć by mnie zdiagnozować.
    Sęk w tym że prawdopodobnie mi powie że wynik prawidłowy i mnie splawi. A wiemy że normy dla ciężarnej są inne. My wiemy ona nie(lub udaje ze nie)
    Zawsze działa powolywanie sie na przepisy jednak na endokrynologii się nie znam...

    Przed wizytą prywatną-jak nie dostanę skierowania-zrobię odpłatnie badania. Ale wiadomo-należy się leczenie na nfz i chcę się tego domagać

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
  • kamciaelcia Autorytet
    Postów: 35730 18203

    Wysłany: 18 września 2017, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    POLSKIE TOWARZYSTWO ENDOKRYNOLOGICZNE

    klz9ej28tijlen3y.png
    qb3canliacwxsitv.png
    qb3c3e5e7p2phfgk.png[
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ