X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Trądzik, wypryski i hormonalne zmiany- kondycja skóry twarzy
Odpowiedz

Trądzik, wypryski i hormonalne zmiany- kondycja skóry twarzy

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • MamaIgi Ekspertka
    Postów: 171 179

    Wysłany: 28 marca 2018, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Chciałabym się poradzić w pewnej kwestii.
    Od tygodnia stan mojej twarzy jest fatalny, skóra sucha, podrażniona i przepełniona małymi wypryskami, na brodzie większe niespodzianki. Nie naduzywam kosmetyków kolorowych, dbam o nawodnienie i nawilżenie, nie jem też żadnym mocno przyprawionych potraw, a wyglądam jak nastolatka ..
    W poprzedniej ciązy na tym etapie moja skóra przypominała skórę niemowlaka. W obecnej- tragedia.
    Czy może któraś z Was zmaga się z podobnym problelem i chciałaby się podzielić sposobami na walkę z tym paskudztwem ?

    svchqqmzofzw4a0r.png
    Córka Igusia 13.03.2014 - 4 latka
  • morika39 Koleżanka
    Postów: 81 15

    Wysłany: 28 marca 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wszystko zależy od hormonów. A wypryski na brodzie to już typowo kiedy zachodzą duże zmiany hormonalne. Ja tak miałam całą pierwszą ciążę a w tej na szczęście do końca pierwszego trymestru:) Ale pomagało mi bardzo jedzenie i picie żurawiny ona poprawia funkcjonowanie pecherza moczowego a jak więcej toksyn wypłukasz tym mnie toksyn będzie wychodzić na twarz w postaci trądziku:)

    tb73x1hpidamrru4.png
    bhywvcqg9ghcv340.png
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 28 marca 2018, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każda ciąża inna, chociaż ok. 20 tygodnia powinno się wszystko uspokoić. Polecam kupić sobie rumianek w aptece, parzyć i przemywać twarz schłodzonym naparem co najmniej 2 razy dziennie - zejdzie jak ręką odjął - moja metoda jeszcze z nastoletniości :)

    Pocieszę, że pomimo mojej tłustej cery to od 20 tygodnia nie uświadczyłam nawet 1 wyprysku. Chociaż pierwszy trymestr był ciężki/

    MamaIgi lubi tę wiadomość

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 kwietnia 2018, 23:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam tragedie na twarzy, ale to przez steryd. Myłam twarz mydłem siarkowym - bezpiecznym w ciąży. O dziwo pomagało trochę.

    MamaIgi lubi tę wiadomość

  • Haana Autorytet
    Postów: 696 401

    Wysłany: 4 kwietnia 2018, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie było pogorszenie cery w pierwszym trymestrze. Masakra. Gdzieś właśnie od. 14 tygodnia musiałam zmienić nieco dietę ze względu na cukrzycę i od razu poprawa cery. Teraz gdzie w ostatnich tygodniach nie mogę się opanować i zdarzy mi się zjeść jednak więcej słodkiego widzę małe zaczerwienienia cery i pojedynczy wyprysk.

    2 aniołki <3 <3 never give up
    Lipiec 2017 Szczęśliwa Żona
    Kwiecień 2018 Szczęśliwa Mama
    17u9wn15caesulxa.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 kwietnia 2018, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam to samo i jeszcze nie znalazlam na to skutecznego sposobu ;( I tez w poprzednich ciazach z corkami mialam piekna cere i wlosy, zreszta zawsze mialam cere bez skazy nawet w okresie nastoletnim! A teraz masakra, co prawda to kilka krost ale dla mnie masakra. Kazda ciaza jest inna co mnie dziwi ze az takie roznice bo teraz rowniez czekamy na dziewczynke :P Oby po porodzie wrocilo do normy!

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 ważnych rzeczy dotyczących Twoich piersi, które warto wiedzieć

Piersi - symbol kobiecości, płodności i namiętności. Mężczyźni je uwielbiają, a kobiety często zbyt surowo je oceniają. Przeczytaj jak dbać o piersi, co wynaleźli ostatnio polscy naukowcy, jakie objawy powinny Cię zaniepokoić i w jaki sposób piersi mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ