BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Problemy i komplikacje > Torbiel w ciąży - stale rośnie. Czy w takiej sytuacji się po prostu obserwuje i czeka?
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Martynika
Autorytet
5670

Wysłany: 16 października 2013, 11:24
Cytuj | (0) | Zgłoś
Kończę właśnie 7 tydzień ciąży. Na samym początku, przy pierwszym usg lekarz zauważył torbiel.
23 września miała wymiary 3,57x3,34x3,64 i wypełniał ją płyn o objętości 22,76ml.
Dziś (16 października) miałam kolejne usg, torbiel urosła, tym razem ma wymiary 5,03x3,80x4,63, a jej objętość wynosi 46ml (dwukrotnie więcej).

Lekarz powiedział, że będziemy oczywiście tę torbiel obserwować przy kolejnych usg, ale nie sądzi, aby przeszkodziła ciąży. Twierdzi, że w miarę powiększania się macicy torbiel zostanie zepchnięta i zacznie się wchłaniać.

Ufam temu lekarzowi, jednak mimo wszystko się obawiam, może Wasze pozytywne doświadczenia pomogą mi się uspokoić.

Miałyście torbiel w ciąży? Jak to przebiegało? Czy sama się wchłonęła? Czy lekarz stosował jakieś dodatkowe zabiegi, aby jej "pomóc"?

Ancia77
Autorytet
196

Wysłany: 16 października 2013, 15:08
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja mialam torbiel na samym poczatku ciazy miała 4 cm nie byla leczona a gdzies kolo 10 tyg zaczeła sie sama wchłanic takze nic sie nie martw wiekszosc torbieli sie wchłania

iv092n0amkzp6vtf.png

slonkozusa
Ekspertka
128

Wysłany: 16 października 2013, 15:40
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja tez mialam torbiel w 5 tygodniu ciąży teraz jestem w 11 i ani śladu po torbieli

czekamy na ciebie mikołajku
dahva3q.png
hkqloxz.png

Martynika
Autorytet
5670

Wysłany: 16 października 2013, 16:53
Cytuj | (0) | Zgłoś
Super,podniosłyście mnie na duchu,dzięki,dziewczyny :).

parfaite
Znajoma
27

Wysłany: 2 stycznia 2014, 20:11
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja też mam torbiel. Niestety dziś na badaniu dowiedziałam się, że skurczybyk rośnie. Jestem teraz w 22 tyg, a w przyszłym tygodniu mam stawić się w szpitalu na obserwacje. Lekarz twierdzi, że to nie zagraża teraz ani dzieciątku ani mnie, ale chce porobić dodatkowe badania i wtedy podjąć decyzję co dalej...
Początkowo też mieliśmy torbiel tylko obserwować, ale niestety nie wchłonął się jak u Was :(

excella
Autorytet
709

Wysłany: 10 stycznia 2014, 10:47
Cytuj | (0) | Zgłoś
W pierwszej ciąży miałam kilka sporych torbieli, i przez nie plamiłam i musiałam leżeć. Ale im ciąża była większa, to torbiele zaczęły sie wchłaniać. Teraz też mam torbiel, i na razie obserwujemy czy sie zmniejsza.

Martynika
Autorytet
5670

Wysłany: 12 stycznia 2014, 11:00
Cytuj | (0) | Zgłoś
Ja miałam ostatnie usg 4 dni temu i zapytałam lekarza jak ta torbiel, o której pisałam w pierwszym poście tego tematu, czy jest, czy jej nie ma... tak z ciekawości, bo nic mi nie dolega.

Lekarz stwierdził, że jajnik się już tak bardzo schował za macicą, że nie jest w stanie go dojrzeć na usg, więc nawet nie wie, czy torbiel się całkowicie wchłonęła, czy nie i mam się nad tym nie zastanawiać... i tyle :).

parfaite
Znajoma
27

Wysłany: 15 stycznia 2014, 10:19
Cytuj | (0) | Zgłoś
Potrzymali mnie 4 dni w szpitalu i na razie nic nie wynikło. Początkowo torbiel była za macicą, teraz "przesuneła" się bliżej żeber. Skubana jest ogromna. W przyszłym tygodniu mam wrócić na oddział i zobaczymy co będzie dalej.

Gdyby nie USG w ogóle byśmy o tej torbieli nie wiedzieli, bo nie stwarza żadnych dolegliwości.
Nie pozostaje nic innego jak być dobrej myśli, zacząć wybierać imię dla Córci i szykować jej pokoik :)

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)