X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Toksoplazmoza w ciąży.
Odpowiedz

Toksoplazmoza w ciąży.

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • EyeliN Nowa
    Postów: 4 1

    Wysłany: 17 lutego 2016, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam.
    Jestem w 18 tc (II trymestr). 2 dni temu robiłam rutynowo badania krwi, na które skierował mnie ginekolog. Okazało się, że mam toksoplazmozę (IGg 114, IGm 9). Nigdy wcześniej nie miałam tego pasożyta, w pierwszej ciąży w 2014r. wyniki na toxo były ujemne (igg i igm ponizej 1). Ginekolog skierował mnie do Poradni Chorób Zakaźnych, nie informując mnie zbytnio o tym na jakim etapie jest choroba i czy w obecnym tc jest ryzyko zarażenia i jakie wysokie. Czy tylko na podstawie badania na awidnosć można stwierdzić jak daleko zaawansowana jest choroba? Czy jest szansa, że dziecko nie zarazi się ode mnie toxo i urodzi się zdrowe? Miesiąc temu robiłam badania prenatalne genetyczne, z których wyszło, że ryzyko zespołu downa i edwardsa jest u mnie bardzo niskie, test Pappa to potwierdził, z usg genetycznego wyszło, że dzidzia rozwija się prawidłowo (to zdaniem ginekologa może świadczyć, że miesiąc temu jeszcze nie byłam chora na toxo i jest to świeże zakażenie). Czy Waszym zdaniem lekarz ma rację? Moim zdaniem próbuje mnie pocieszyć, chociaż de facto ja w temacie toxo jestem zielona-wiem tylko tyle co mówi internet, czyli tak naprawdę nic merytorycznego.
    Błagam o pomoc. Jestem załamana.

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 17 lutego 2016, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ginekolog Cię nie poinformował, bo tego nie wie, nie jest zakaźnikiem. Ja chorowałam w ciąży na cytomegalię i wiem już, że wiedza ginekologów w temacie chorób zakaźnych, zagrażających ciąży jest nikła.
    Szansa, że dziecko się nie zarazi jest na pewno, zwłaszcza, że toxoplazmozę, w przeciwieństwie do cytomegalii, leczy się w ciąży. Wszystkiego dowiesz się na wizycie w szpitalu zakaźnym.

    Nie załamuj się, a przede wszystkim nie czytaj internetowych mądrości. Ja też płakałam przez dwa dni po tym, co tam wyczytałam, bojąc się że urodzę niepełnosprawne dziecko, itd. W skrócie mogę napisać, że mam zdrowego, 20-miesięcznego syna.

    Przede wszystkim udaj się do poradni chorób zakaźnych (jako ciężarna zostaniesz przyjęta bez kolejki), oni już będą wiedzieli, co z Tobą zrobić. Zrobią dodatkowe badania, włączą leczenie.

    Głowa do góry, Twoje nastawienie jest teraz bardzo ważne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 lutego 2016, 12:59

    Visenna lubi tę wiadomość

  • As-ia Przyjaciółka
    Postów: 91 101

    Wysłany: 21 lutego 2016, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Awidność to jedyne badanie,które da faktyczny obraz kiedy zarażenie miało miejsce. Udaj się jak najszybciej do poradni ,gdyż powinnaś otrzymywać antybiotyk,który
    zawalczy z pierwotniakiem i ochroni ciąże.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 lutego 2016, 09:52

    relgdf9ho8tb09c6.png
    d4e27199cd.png
    Starszaki 2006,2008
    Aniołki 01...04..2018 :(
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ