X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Tasmy w ciazy ktos stosowal?
Odpowiedz

Tasmy w ciazy ktos stosowal?

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • poomocy Koleżanka
    Postów: 40 0

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zlapala mnie straszna rwa kulszowa. oszlam do fizjoterapeutki ktora obkleila mi kregoslup oraz brzuch na dole. bylam wtedy w 16 tygodniu ciazy. na drugi dzien z jednej strony te plastry zaczely mnie ciagnac na skorze, swedziec i blec wiec troche odkleilam . okazalo sie ze mam pod nimi pecherze ( zroblo mi sie odparzenie skory poniewaz musiala mi zle obkleic z jednej strony te tasmy) jednak mialam je nosic przez tydzien a tu byl dopiero drugi dzien efektow zadnych wiec w sumie nosilam je trzy doby. teraz sie martwie bo moze ta tasma byla za mocno na dole brzucha przymocowana.... moze za bardzo uciskala na plod. czy ktos mial te tasmy przyklejone??? te tasmy byly lekkie, jak plaster na skaleczenie wiec nie czulam ich na sobie. tylko ze ona chyba za bardzo naciagnela je na skorze bo na plecach tez zacelam odcuwac ciagniecie i swedzenie wiec tez zdjelam. czy te plastry mogly zgniesc mi dziecko? w trakcie plastrow mialam usg bylo ok wszystko

    poooomocy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taśmy są bezpieczne w ciąży. Ja nie stosowalam bo mi osteopata początku rwy rozsmarowal. 16 tydzien to dziecko malutkie plywa szaleje nie odczuwa takich rzeczy. Poza tym taśmy nie sciskaja tak brzucha. Mój dopiero niedawno złości sie na pasy samochodowe i pasy do ktg.

  • poomocy Koleżanka
    Postów: 40 0

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje za porade:) wariuje troche juz w tej ciazy barzo sie boje ze znowu cos bedzie nie tak;/ teraz mam przykljone tasmy przez kogos innego na samym kregoslupie. moze troche lepiej jest ale szalu nie ma. jestem zla na siebie ze jak dorazu zoabczylam ze p jednej stronie mnie ciagnie i je odkleilam troche to nie zdjelam calkowicie ich.

    poooomocy
  • poomocy Koleżanka
    Postów: 40 0

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a chcialym dopytac kiedy czuc ruchy dziecka? bo zacyzna mi sie 19 tydzien ae ruchow zadnych nie czuje

    poooomocy
  • Natalia1984 Autorytet
    Postów: 1437 997

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    poomocy wrote:
    a chcialym dopytac kiedy czuc ruchy dziecka? bo zacyzna mi sie 19 tydzien ae ruchow zadnych nie czuje
    Zależy od tego jakiej jesteś budowy i na której ścianie jest łożysko. Ja czułam pierwsze ruchy w 14tc z kawałkiem :) noszę tejpy na brzuchu, świetnie odciążają kręgosłup.

    klz9df9hvltz8vcc.png
  • poomocy Koleżanka
    Postów: 40 0

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem na ktorej scianie jest lozysko bo takiej informacji nie dostalam od lekarza. od kiedy nosisz tasmy na brzuchu? .ostatnio m sie troche przytylo przed ciaza ale nie wiem dotykam brzucha i nie czuje nic chyba..... mialam usg w tamten piatek wyszlo ze jest ok ze dzieck ojest bardzo ruchliwe

    poooomocy
  • poomocy Koleżanka
    Postów: 40 0

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja sie boje ze w te tasmy moze jednak za bardzo ten brzuch uciskaly... w sumie nie czulam ich jakos, jakos nie czulam tez zeby mi przeszkadzaly ale jak siadalam to wychodzila faldka spod spodu nie wiem moze za duzo usick byl... te tasmy moga jakos bardzo uciskac?

    poooomocy
  • poomocy Koleżanka
    Postów: 40 0

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kurde teraz zaluje bo niedosyc ze te tasmy mi nic nie pomogly nic a nic to moglam sciagnac je albo odrazu po zalozeniu albo sie nie zgodzic na zalozenie na brzuch

    poooomocy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2018, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taśmy nie zaszkodza dziecku. Spokojnie. Ja ruchy czułam jakoś 19 czy 20 a nie były jakieś spektakularne. Masz jeszcze czas.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ