X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Szyjka macicy w 13tc
Odpowiedz

Szyjka macicy w 13tc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Wioletkaaa Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 07:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jaka macie długość szyjki w 13 tc? Martwię się że mam zbyt mała bo 2,1cm

  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 09:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do 2,5 jest ok potem trzeba interweniować szew albo pessar, no chyba ze na poczatku ciazy tez miałas krótka. Wymaga to konsultacji z lekarzem z szyjka nie ma zartow a ciaza wczesna

    27a73b5519.png
  • Emisia Autorytet
    Postów: 292 135

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przed ciąża miałam w przedziale 2,5-3cm. Teraz do 17 tc pomiary wykazywały 2,8-3,2cm. Mam kontrole co dwa tyg i lekarz mi ją mierzy na usg i bada „ręcznie” twardość i zamknięcie. Ja sporo sobie wypoczywam żeby jej nie nadwyrężać, ale bez przesady. A wiesz jaka długość miałaś przed ciąża?

    2 Aniołki (*)(*) - zawsze w naszych sercach ♥️
    Dziewczynka 🌷🌷🌷
    3jvzvcqgwpeazvhq.png
  • Emisia Autorytet
    Postów: 292 135

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarz pocieszał, że krótka to nie oznacza że nie będzie trzymać. Czasami lepiej trzyma i się tak nie skraca niż dłuższa. Bądź dobrej myśli! Trzymam kciuki.

    2 Aniołki (*)(*) - zawsze w naszych sercach ♥️
    Dziewczynka 🌷🌷🌷
    3jvzvcqgwpeazvhq.png
  • Lula90 Ekspertka
    Postów: 172 128

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powinna mieć minimum 2.5 cm. Pewnie za kilka tyg jeśli się nie wydłuży to będą zakładać pessar lub coś w tym stylu. Bierz magnez, np. Magne b6 max po 2 tabl. Lekarz Ci pewnie jeszcze przepisze luteine, bo podobno dobrze działa na szyjke.

    eh4cm4u.png
  • Wioletkaaa Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 8 sierpnia 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie dziwne...bo nie wiem jaka mialam coś jest wpisane w karcie ale nie potrafię tego rozczytac. Wcześniej lekarz nic nie wspominał o nieprawidlowosciach więc pewnie było ok
    Stało się to jak wyjechalam na urlop w góry i tam dostałam plamienia i lekarz w szpitalu stwierdził że mam twardą szyjke i wpisał taka długość. Kazał wypoczywać i zwiększył mi dawkę progesteronu. Co się okazało zrobiłam największy błąd jaki mogłam zrobić WYJECHALAM DO ZAKOPANEGO nigdy bym nie pomyślała że to jest niebezpieczne.. jutro mam wizytę u Pani doktor już u siebie ale do swojego lekarza prowadzącego mam aż 14.08
    Mam nadzieję że jutro ona powie co dalej robić i czy coś się zmieniło. Plemienie ustapilo ale martwi mnie ta długość szyjki

  • Patriszja Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 6 września 2019, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny witam, ja jestem w 7+5tyg moja szyjka jest zaraz na początku wejścia do pochwy twarda wydaje się dużą i ja to nigdy nie umiem rozpoznać czy otwarta czy zamknięta na moje lekko otwarta. Byłam w pon u gina mowil ze fakt jest nisko ale zamknięta. Lepiej jak jest nisko czyli wydłużona? Jestem totalnie zielona.

    Ciągle coś..
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ