X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Swędzenie !
Odpowiedz

Swędzenie !

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 13 lutego 2014, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swędzą Was czasami różne części ciała ? Ale nie brzuch, tylko np. plecy, łydki ?

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • aniafk Autorytet
    Postów: 1433 974

    Wysłany: 13 lutego 2014, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie wszystko swędzi :)

    Drelin, zuZic lubią tę wiadomość

    82dopiqvflbgbpkd.png
    1kk0x1hp3dsy5yue.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 lutego 2014, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To przez sychosc skory trzeba sie nawilzac a przejdzie :) przynajmniej mi to pomogło :)

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 14 lutego 2014, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie lekarz pytał, czy swędzi mnie skóra przy okazji zlecania badań krwi, zdaje się, że to może mieć jakieś powiązanie z wątrobą, ale lepiej zapytać swojego lekarza. Mnie akurat nie swędziała, teraz tylko zaczyna na brzuchu od czasu do czasu, ale to dlatego, że brzuch zaczął rosnąć.

  • ineska Debiutantka
    Postów: 10 3

    Wysłany: 15 lutego 2014, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    swedzenie ciala moze byc zwiazane z choroba- cholestaza. Warto wykonac badanie krwi- proby watrobowe, aby wykluczyc rozwoj tej choroby ciezarnych.

    Martynika lubi tę wiadomość

  • Martynika Autorytet
    Postów: 3162 5672

    Wysłany: 15 lutego 2014, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, właśnie, o to mi chodziło :).

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 lutego 2014, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj oglądałam położne i była tam kobieta która tak wszystko siedziało ze wylądowała w szpitalu leki nie pomagały wiec chyba lepiej zgłosić swoje dolegliwości lekarzowi niech powie jakie badania zrobic bo po tym co wczoraj zobaczyłam na TVN style to sie przeraziłam

  • Agusia2312 Autorytet
    Postów: 977 1338

    Wysłany: 16 lutego 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie niekiedy swędzi brzuch ale tez przez rozciąganie;)

    w4sqsg18dydmngv7.png[/url]

    w4sqskjo7ajwjkso.png[/url]
  • mama_z_groszkiem Ekspertka
    Postów: 148 117

    Wysłany: 17 lutego 2014, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    matko, ale mnie nastraszylyscie ! Przy najblizszej wizycie na pewno powiem, ze swedza mnie plecy :D

    relgcwa1nrtfgkrw.png
  • Nelly Autorytet
    Postów: 607 627

    Wysłany: 24 września 2014, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w okolicach 32 tc zauważyłam uporczywe swędzenie skóry (rozciągająca się skóra brzucha ma prawo swędzieć, ale jeśli swędzi reszta ciała i nie wygląda to na alergię, to już nie jest normalne), nawet budziłam się w nocy, żeby się podrapać. Położna prowadząca moją ciążę zaleciła badania krwi: ALAT, ASPAT, kwasy zółciowe i bilirubinę. Moje wyniki kilkukrotnie przekraczały normy, co potwierdziło, że mam cholestazę. Zgłosiłam się do szpitala, przepisali mi leki: Ursopol i essentiale forte i kazali zgłosić się za 2 dni na kontrolę. Mimo leków wyniki mi się pogorszyły (przy normie ok. 30 ja miałam 400), więc mnie zatrzymali w szpitalu, gdzie mam dotrwać do końca 37 tc, kiedy to zaczną wywoływać poród. W międzyczasie wyniki wróciły mi do normy i swędzenie się zmniejszyło, ale nadal 2 razy dziennie mam KTG, co parę godzin słuchanie tętna dziecka, raz w tygodniu badania krwi i USG. Żadnych innych dolegliwości. Opanowana cholestaza nie jest groźna, ale niezdiagnozowana i nieleczona może doprowadzić nawet do śmierci płodu, więc jak się komuś pojawi dokuczliwe swędzenie ciała, warto zrobić próby wątrobowe.

    Lollis lubi tę wiadomość

    km5svcqg6fuae1xg.png
  • justwol Ekspertka
    Postów: 181 138

    Wysłany: 21 listopada 2014, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam właśnie ten problem, o którym piszecie - mianowicie uporczywe swędzenie skóry. Swędzi mnie brzuch, plecy, uda, pośladki, ręce... w sumie wszystko poza twarzą. Drapię się nawet przez sen. Powiedziałam o tym lekarzowi i zlecił mi badania pod kątem cholestazy właśnie. Wyniki jednak wyszły dobre, a więc cholestaza została wykluczona. Co nie zmienia faktu, że nadal mam problem ze swędzeniem i drapaniem się, do tego stopnia, że mam już małe ranki na ramionach, brzuchu i piersiach. Wybieram się w przyszłym tygodniu do dermatologa, mam nadzieję, że on coś podpowie co to może być i jak się tego pozbyć.

    ckaiyx8dwetxnt0a.png
  • paulina_b Ekspertka
    Postów: 149 75

    Wysłany: 21 listopada 2014, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszej ciąży miałam swędzenie ramion brzucha i piersi. Cholestaza wykluczona, udałam się do dermatologa i tam dowiedziałam się że to pokrzywka ciążowa :) Krem na łagodzenia swędzenia zalecany tylko w ostateczności. i apteczny żel i balsam do ciała poinformował mnie lekarz że samo przejdzie jak urodzę :) Tylko ja miałam taki plus że tej pokrzywki dostałam w 34 tygodniu więc już za długo nie musiałam czekać :)

    f2wl3e5eod41wpzo.png
    nzjd3e3kx5yd7z3q.png
  • justwol Ekspertka
    Postów: 181 138

    Wysłany: 22 listopada 2014, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może u mnie to też tylko pokrzywka, zobaczymy. Ja już na prawdę sobie z tym nie radzę, a jeszcze męczy mnie to już od 3tygodni co najmniej. Ostatnio swędzenie się wzmaga, staram się jednak nie drapać bo jak zacznę to po prostu nie umiem skończyć, zaczyna mnie wszystko swędzieć.
    Poza tym znalazłam taki artykuł o niektórych zmianach skórnych w ciąży, włączając te przebiegające ze świądem właśnie:

    http://www.czytelniamedyczna.pl/1342,dermatozy-swoiste-dla-okresu-ciazy.html

    ckaiyx8dwetxnt0a.png
  • justwol Ekspertka
    Postów: 181 138

    Wysłany: 14 grudnia 2014, 21:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że wątek nie poruszany od mojego poprzedniego wpisu, ale opiszę mój przypadek, być może komuś przydadzą się te informacje.
    Pod koniec listopada byłam u dermatologa z moim swędzeniem i tam pani dr stwierdziła, że mam świerzb. Dziwna sprawa bo nigdzie nie wyjeżdżałam, nie miałam kontaktu z osobami, które byłyby zarażone. Tak czy inaczej, podjęłam leczenie. Najpierw 5 dni maść salicylowa na noc. Do tego wszystkie rzeczy codziennie do prania, a te tylko w temp. 60 stopni lub więcej. Kupiłam jeszcze środki dodatkowe do prania plus spray do materacy żeby się świństwa pozbyć. Dodam, że w tym czasie spaliśmy z mężem w jednym łóżku i pościeli i on się nie drapał. Po 5 dniowej kuracji nie nastąpiła poprawa, dlatego poprosiłam znajomą o kontakt do jej przyjaciółki dermatologa. Zaleciła mi smarowanie się crotamitolem. Z braku efektu po kolejnych 5 dniach wybrałam się do niej na wizytę kontrolną. Okazuje się, że leczenie było nietrafione bo świerzbu nie mam, za to nabawiłam się skóry atopowej - przesuszona, bardzo wrażliwa i swędząca. Aby się jej pozbyć stosuję teraz kosmetyki apteczne do skóry atopowej. Drobnymi kroczkami sytuacja się poprawia.
    Dlatego jeśli macie problemy ze swędzeniem i wyniki badań na cholestazę itd. wychodzą dobre radzę szybki kontakt z dobrym dermatologiem!

    ckaiyx8dwetxnt0a.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zaburzenia hormonalne - 8 najczęstszych objawów

Zaburzenia hormonalne - jakie są ich najczęstsze objawy? Które objawy powinny Cię skłonić do wizyty u lekarza i diagnostyki w kierunku zaburzeń hormonalnych? Jakie są najczęstsze przyczyny braku równowagi hormonalnej i jak wygląda leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ