X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Sushi w ciąży
Odpowiedz

Sushi w ciąży

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Rozeczka Przyjaciółka
    Postów: 87 29

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jak to jest z tym sushi w ciazy . Czy można jeść? Oczywiście sushi z grillowaną rybą

    Karpatia, Vienne lubią tę wiadomość

  • Kora88 Autorytet
    Postów: 935 280

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 10:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak leżałam na patologii w 23 tygodniu, kumpela z pokoju dostała od rodzinki zestaw sushi właśnie na pocieszenie.
    Ja sama jadłam sushi też, ale akurat wege.

    Starania od 2017, Medart od grudnia 2019
    8.08 transfer
    7dpt: beta 45
    9dpt: beta 136
    11dpt: beta 263
    13dpt: beta 595
    6t2d❤️♀️
    202104274956.png
  • Aaasti Autorytet
    Postów: 272 244

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jasne, że można 😊 najważniejsze, żeby ryba nie była surowa.
    Smacznego! 🤗

  • Annite Przyjaciółka
    Postów: 247 56

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od czasu do czasu zamawiam z rybką bądź krewetką w tempurze. Tylko pamiętać, żeby to było miejsce sprawdzone.

    Nie powinnaś jedynie jeść sushi z surową rybą Do takiego sushi powinnas poczekac az urodzisz. Dopiero wtedy możesz zjeść ;)
    https://lupiko.pl/sushi-w-ciazy

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2021, 12:53

    Karpatia, Vienne lubią tę wiadomość

  • Gwiazdka86 Koleżanka
    Postów: 91 15

    Wysłany: 14 kwietnia 2021, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej ,mi jakiś czas temu ginka powiedziała, że ogolnie jesli sushi nie jest z surowa ryba to można ale ze ona nie zaleca , bo watpi że takie pieczone rolki są krojone innym nożem i na innej desce niż te z surowa rybą, wiec jakieś zagrożenie jest. Może najlepiej przy zamawianiu zwrócić na to uwagę. Ja jednak jak jem to raczej wybieram restauracje tylko z weganskim sushi.

    Starania od 09.2018
    05.2019 - Aniołek 3.5 mm(6 tc)
    07.2020 - Aniołek 3.5 mm(6 tc)
  • Alunis Autorytet
    Postów: 383 350

    Wysłany: 6 maja 2021, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, ja już drugą ciążę jem z grillowanym :)

    Córeczka 13.03.2020 <3
    Jest i on 💕 24.06.2021r.
    atdcpiqv6jtb1fho.png

    Mutacja czynnika V Leiden hetero.
  • Ylona Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 8 maja 2023, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sushi jest bardzo zdrowe i warto jeść je w ciąży, to źródło cennych wartości odżywczych. Nie trzeba z niego rezygnować, ale należy pamiętać o tym, żeby nie jeść surowych ryb. Pieczone i smażone są jak najbardziej bezpieczne dla nas i naszego maluszka. Choć ja uważam, że lepiej wtedy jeść coś innego, przecież w japońskich restauracjach jest tyle smacznych opcji! Tu: https://sushi-katowice.pl/co-w-menu-oprocz-sushi-maja-japonskie-restauracje/ masz listę potraw, które możesz zjeść poza sushi w japońskiej restauracji, moim zdaniem niektóre z nich są nawet lepsze od sushi. ^^

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 maja 2023, 10:26

  • szkaradnyszkaradek Autorytet
    Postów: 961 580

    Wysłany: 13 lipca 2023, 19:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przecież niemal w każdej dobrej restauracji są dostępne sushi dla ciężarnych i dzieci 😉
    Ja takie jadłam i wszystko było ok 😉

    marianmalinowski.pl/kalkulator-porodu/
    matkaaptekarka.pl/dobre-witaminy-prenatalne-dla-kobiet-planujacych-ciaze-w-ciazy-i-karmiacych-piersia-ranking/
    pantabletka.pl/jakie-witaminy-w-ciazy-opinia-analiza/
    mamaginekolog.pl/ciaza-i-porod/choroby-w-ciazy/cukrzyca-ciazowa/
    akademiaplodnosci.pl/blog/2020/09/04/002-poczatki-naszej-diety-podczas-staran-podcast/
    holistyczniezdrowi.pl/holistycznie-zdrowy-podcast
    natuli.pl/10-ksiazek-o-rodzicielstwie-ktore-warto-miec-w-domowej-bibliotece
    gdzierodzic.info/anioly-rodzic-po-ludzku-2022/
    akcesoria.zaufajpoloznej.pl/produkt/zestaw-porodowy/
    www.kappahl.com/pl-PL/ona/Bielizna/Staniki/amningsbh/biustonosz-bezszwowy-dla-kobiet-karmiacych-2-pack/740837/
    www.srokao.pl/2017/02/analiza-atoperal-baby-plus.html
    czytamyetykiety.pl/produkt-kosmetyczny/waterwipes-chusteczki-nasaczane-czysta-woda/
    www.bobowozki.com.pl/wozki-dzieciece/zestawy-3w1/p/2_184
    www.panmaterac.pl/materace-dla-niemowlat-6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ