X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Spadek bety HCG w ukończonym 10 tc
Odpowiedz

Spadek bety HCG w ukończonym 10 tc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • AneczkaMD Debiutantka
    Postów: 11 3

    Wysłany: 29 września 2017, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć!
    W celu przygotowania się do badań prenatalnych, we środę wykonałam badania beta HCG i PAPPA-A... Wynik beta HCG wyniósł 30 289,00 co wydawało mi się dosyć mało, jak na 10tc (wg norm 10tc: 45509 - 186977). Z powodu błędów w labo (pominęli PAPP-A przy badaniu) musiałam powtórzyć badanie i beta wyszła już tylko 25650,00... Spadek 5 tys w 3 dni??? Nie ukrywam, że jestem przerażona. Ostatnie USG miałam 7tyg 6 dni i był silny zarodek z mocnym serduszkiem... Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tej kwestii? Początek 12 tygodnia to chyba za wcześnie, aby beta spadała? :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 września 2017, 21:14

    oar8gzu31r6lreum.png
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 30 września 2017, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka, przede wszystkim nie panikuj i myśl pozytywnie. Beta hcg rośnie tylko do pewnego momentu i właśnie ok. 10 tc zaczyna spadać.
    Tylko usg da Ci 100% pewności że wszystko jest ok., ale na tym etapie ciąży spadek jest już raczej normalny.

    Jeśli robiłaś badanie do testu pappa to powinno się je robić po skończonym 11 tc. Ponadto w ramach tego badania robi się tzw. wolne bhc.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ