X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Słaby przyrost bety i bijące serduszko
Odpowiedz

Słaby przyrost bety i bijące serduszko

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Zośka R Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 4 lipca 2018, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Cześć Dziewczyny,

    Jestem obecnie w 49 dniu ciąży licząc od OM. Bardzo martwią mnie niziutkie, niemieszczące się w normach przyrosty bety. Jestem po jednym poronieniu (5 tydzień ciąży) i bardzo się martwię o maluszka. Na forach nie znalazłam nikogo kto miałby aż tak niskie przyrosty w tym tygodniu ciązy. Może jednak któraś z Was miała podobną historię? Może jakieś dzieciątko urodziło się mimo takich złych wyników??
    Nadzieję daje mi bijące malutkie serduszko.

    Na początku wszystko wyglądało dobrze:
    33 DC (18.06) beta 311
    35 DC (20.06) beta 885

    34 DC zrobiłam USG, nie było jeszcze widać zarodka, ale endometrium 15 mm.

    44 dnia ciąży poszłam do ginekologa żeby sprawdzić jak się rozwijamy na USG i ginekolog mocno mnie nastraszyła, powiedziała że zarodek jest słabo widoczny, serduszko bije ale bardzo powoli, ciąża wygląda na znacznie młodszą, albo coś jest nie tak jak powinno bo serce b. słabo bije (bez informacji o tętnie). Zleciła betę.

    45 DC (30.06) Beta 1480
    47 DC (02.07) Beta 1648 -> wizyta u ginekologa: zarodek dobrze widoczny wielkości 3 mm, tętno 120/min, przepisany Duphaston 2*1tabletka dziennie. Ginekolog powiedziała, że jest nadzieja póki beta wzrasta.
    48 DC (03.07) Kolejna wizyta u ginekologa, USG - zarodek 3mm, tętno 159/min. Dodatkowo Acard raz dziennie. Ginekolog mówi, że ciąży nie spisujemy na straty, jedyna przyczyna jaką potencjalnie widzi dla małego przytostu bety - umiejscowienie zarodka w bocznej części macicy zamiast na środku. Pęcherzyk ładny, okrągły.
    49 DC (04.07) Beta 1754.

    Nie wiem co tutaj się dzieje - bicie serduszka daje nadzieję, bije coraz ładniej - beta jest przerażająco niska. Czy któraś z Was miała może taką sytuację lub podobną? Bądź ma jakieś przypuszczenia - co się dzieje??

  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 5 lipca 2018, 18:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę że powodów dla wolno wzrastające bety może być kilka, jedną między innymi powiedział Ci lekarz na wizycie. Może warto czekać spokojnie na wizytę i nie sprawdzać codziennie przyrostu bety, teraz odpoczynek jest najważniejszy. Wyluzuj troszkę stres w niczym Ci nie pomoże:) Trzymam kciuki za Ciebie o maluszka :) Buziaki :*

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak zajść w ciążę? 4 składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w koktajlach.

Jak zajść w ciążę? Jak w naturalny, łatwy, a przy tym smaczny sposób możesz poprawić swoją płodność? Wystarczy, że każdego dnia będziesz przygotowywać super-odżywczy koktajl płodności. Jakie dobroczynne składniki możesz znaleźć w naszych przepisach? Jaką rolę odgrywają one w kontekście płodności? Oto 4 najważniejsze składniki na poprawę płodności, które znajdziesz w smoothies! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ