X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje skurcze w 34 tc
Odpowiedz

skurcze w 34 tc

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 12 lutego 2015, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Od kilku dni mam dosyć skurcze, które powodują, że brzuch się bardzo napina. Lekarz 3 tyg temu, mówił mi, że w sytuacjach napięcia mam brać nospę, ale nie biorę, bo unikam jakichkolwiek leków w ciąży. Dziś biegałam trochę po mieście i oprócz tego, że sytuacja ze skurczami się powtarzała, to jeszcze odczuwałam bóle w dole brzucha, tak jakby maluch kopał mnie w krocze i podbrzusze. Zastanawiam się czy powinno mnie to niepokoić czy są to normalne objawy na tym etapie ciąży. Jak jest u Was???

    Maracuja
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 13 lutego 2015, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym powiedziała że to są skurcze przygotowujące do porodu. Jednak proponuje trochę zwolnić tempo. Jeśli po ułożeniu się w pozycji bocznej lewej ból ustępuje to nie ma co się martwić ale nie należy też bardzo się przemęczać, w razie częstych skurczy trzeba jechać do szpitala. Mam na myśli że gdy np. pojawiają się co 5 minut i towarzyszy im ból. Warto jechać być może to oznaka porodu.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 13 lutego 2015, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dzięki za odpowiedź:).
    Cały problem polega na tym, że nie bardzo umiem zwolnić. Rzeczywiście jak chwilkę odetchnę to jest trochę lepiej, ale niestety chyba zaczynają mi się uroki 3 trymestru, bo dziś spuchły mi kostki. Sprzątałam dość długo w szafie w pozycji klęczącej i to pewnie jest efekt mojej pracy:(. Myślę, że jak zaczną się te regularne skurcze to niestety je rozpoznam ze wzg na ból. Nigdy wcześniej nie rodziłam, to mój pierwszy Maluch, ale spodziewam się koszmarnego bólu, więc pewnie tego nie przegapię.

    Do tego jeszcze na kostce zrobiło mi się "słoneczko" z popękanych naczyń krwionośnych. Wygląda to naprawdę słabo. Ogólnie widzę, że mam mnóstwo siniaków i dziwnych kropek wybroczynowych na nogach, czego wcześniej nie było:(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lutego 2015, 18:22

    Maracuja
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 13 lutego 2015, 19:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego się oszczędzaj praca nie zając nie ucieknie:) A III trymetr to czas raczej ciężkości bo trudno buta ubrać, wyjść po schodach itp. ciężko nawet powietrze złapać:) A jeśli chodzi o skurcze to wcale nie muszą być tak bolesne jak sobie to wyobrażasz mnie zaczęło faktycznie boleć jak już miałam prawie 6 cm -7 cm a na porodówkę weszłam mając 8-9 cm rozwarcia i jakby nie pozycja leżąca to bym nie powiedziałam że to jakaś masakra.


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
  • Maracuja Autorytet
    Postów: 746 241

    Wysłany: 14 lutego 2015, 22:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pakima, to budujące co piszesz. Ja się nasłuchałam od życzliwych koleżanek, że ból niemal nie do przeżycia, stąd moje przygotowywanie się na trudy porodu. Chciałabym bardzo móc napisać za jakiś czas, że nie było tak źle jak mi się wydawało, ale czas pokaże:)

    Maracuja
  • pakima Autorytet
    Postów: 582 203

    Wysłany: 16 lutego 2015, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dlatego nie powinnyśmy podchodzić do porodu złym podejściem, lecz mieć świadomość że poród boli nie zależnie od tego jaki on nie będzie czy siłami natury czy cesarka:) Bądź dobrej myśli :)


    km5smg7ymue8hf5u.png


    ex2bcwa1bypjjnja.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ