BellyBestFriend
Odpowiedz
Forum > Problemy i komplikacje > Skracającą się szyjka
Rozpocznij swój osobisty, inteligentny kalendarz ciąży BellyBestFriend!
Oceń ten wątek:
AUTOR
WIADOMOŚĆ

Ann22
Znajoma
4

Wysłany: 15 lutego, 12:49
Cytuj | (0) | Zgłoś
Dziewczyny czy któraś po skracającej się szyjce w pierwszej ciąży, będąc w drugiej ciąży nie miała problemu, lub sytuacja się powtórzyła? Zakładałyście krążek jak tak w którym tc?

Zieziulka
Autorytet
930

Wysłany: 16 lutego, 20:41
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej, ja jestem w drugiej ciąży, w pierwszej miałam problem ze skracającą się szyjką z uwagi na intensywne stawianie się macicy i teraz w 24 tygodniu niestety problem znów zaczyna się powtarzać. Nie miałam nic szytego ani zakładanego krążka. W pierwszej ciąży dlatego, że do szpitala trafiłam już późno czyli w 32 tc, a w tedy się już tego nie robi, coś czytałam, że do 29 tc jest w standardach, ale nie jestem pewna. Urodziłam w 36 tc. A teraz póki co czekamy na rozwój wydarzeń, dostałam luteinę i zalecenie odpoczynku, szyjka ma 34 mm a to jeszcze norma, jak spadnie poniżej 20 mm to zobaczymy który to będzie tydzień i pewnie będzie decyzja co do krążków itd.

⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

ticia9
Autorytet
477

Wysłany: 26 marca, 17:24
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej, u mnie w pierwszej ciąży od 22 tc moja szyjka miała 2,5cm, czyli na granicy. Lezalam plackiem i do 32 tc nie drgnęła. W 32 tc miała 1,8cm i nie chcieli już nic zakładać na nią, bo to za późno. Urodziłam w 38 tc. Teraz jestem w drugiej ciąży, od początku mierzymy szyjkę i jak narazie na każdej wizycie się wydłuża. Jestem w 19 tc i moja szyjka ma 4,2cm. Daj Boże, żeby scenariusz z pierwszej ciąży się nie powtórzył.

mhsvpx9i7vzd02b9.png
klz98rib7t5zryeb.png

Zieziulka
Autorytet
930

Wysłany: 5 kwietnia, 20:09
Cytuj | (0) | Zgłoś
To teraz mogę dopisać, że jestem w 32 tc i szyjka 3,7cm także nawet się wydłużyła, więc jak widać nie zawsze musi się scenariusz powtarzać.

⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

Malami
Przyjaciółka
41

Wysłany: 16 kwietnia, 17:30
Cytuj | (0) | Zgłoś
Hej. Ja jestem w 25 tyg. Szyjka ma 18mm. Dzisiaj byłam na wizycie Dostałam luteinę dopochwowo przez 3 tyg. W pierwszej ciąży miakam w 31 tyg. Skrócona szyjkę i rozwarcie 2 cm. Urodziłam w 39 tyg.

ticia9
Autorytet
477

Wysłany: 17 kwietnia, 13:20
Cytuj | (0) | Zgłoś
U mnie szyjka pięknie trzymała, a w 22 tc się skróciła do 27mm. Niby jeszcze w normie, ale za 3 dni mam wizytę i podejmiemy decyzje czy zakładamy szew. Oczywiście biorę luteine 2x1.
Malami lezysz cały czas czy normalnie funkcjonujesz?

mhsvpx9i7vzd02b9.png
klz98rib7t5zryeb.png

Malami
Przyjaciółka
41

Wysłany: 9 maja, 22:00
Cytuj | (0) | Zgłoś
Leżę w szpitalu już 11 dzień. Szyjka 15mm. Założony pessar. Kroplówki z magnezem.

Dowiedz się więcej o swojej ciąży!

Sprawdź BellyBestFriend Premium

• kontrola przyrostu wagi
  • śledzenie rozwoju ciąży
  • dieta dla ciąży

Wypróbuj miesiąc za darmo, potem tylko 29 zł / mies.

UTWÓRZ KONTO

Twoje dane są u nas bezpieczne. Nigdy nie udostępnimy nikomu Twojego adresu e-mail ani bez Twojego pozwolenia nie będziemy wysyłać do Ciebie wiadomości. My również nie lubimy spamu!

Twój adres e-mail: 
OK Anuluj
Dziękujemy za dołączenie do BellyBestFriend!

Wysłaliśmy do Ciebie wiadomość z linkiem aktywacyjnym.

Aby aktywować konto przejdź do swojej poczty email , a następnie kliknij na link aktywacyjny, który do Ciebie wysłaliśmy.

Jeśli nie widzisz naszej wiadomości, zajrzyj proszę do folderu Spam.

OK (15)