X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Skracającą się szyjka
Odpowiedz

Skracającą się szyjka

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Ann22 Znajoma
    Postów: 22 4

    Wysłany: 15 lutego 2020, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy któraś po skracającej się szyjce w pierwszej ciąży, będąc w drugiej ciąży nie miała problemu, lub sytuacja się powtórzyła? Zakładałyście krążek jak tak w którym tc?

  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 16 lutego 2020, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, ja jestem w drugiej ciąży, w pierwszej miałam problem ze skracającą się szyjką z uwagi na intensywne stawianie się macicy i teraz w 24 tygodniu niestety problem znów zaczyna się powtarzać. Nie miałam nic szytego ani zakładanego krążka. W pierwszej ciąży dlatego, że do szpitala trafiłam już późno czyli w 32 tc, a w tedy się już tego nie robi, coś czytałam, że do 29 tc jest w standardach, ale nie jestem pewna. Urodziłam w 36 tc. A teraz póki co czekamy na rozwój wydarzeń, dostałam luteinę i zalecenie odpoczynku, szyjka ma 34 mm a to jeszcze norma, jak spadnie poniżej 20 mm to zobaczymy który to będzie tydzień i pewnie będzie decyzja co do krążków itd.

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 26 marca 2020, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie w pierwszej ciąży od 22 tc moja szyjka miała 2,5cm, czyli na granicy. Lezalam plackiem i do 32 tc nie drgnęła. W 32 tc miała 1,8cm i nie chcieli już nic zakładać na nią, bo to za późno. Urodziłam w 38 tc. Teraz jestem w drugiej ciąży, od początku mierzymy szyjkę i jak narazie na każdej wizycie się wydłuża. Jestem w 19 tc i moja szyjka ma 4,2cm. Daj Boże, żeby scenariusz z pierwszej ciąży się nie powtórzył.

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • Zieziulka Autorytet
    Postów: 1017 931

    Wysłany: 5 kwietnia 2020, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To teraz mogę dopisać, że jestem w 32 tc i szyjka 3,7cm także nawet się wydłużyła, więc jak widać nie zawsze musi się scenariusz powtarzać.

    ⚡ PCOS, Celiakia, Oligozoospermia⚡

    🤱 Marta 30.04.2017 r. 💜 36+1 tc
    🤱 Antosia 24.05.2020 r. 💜 38+1 tc

  • Malami Przyjaciółka
    Postów: 157 41

    Wysłany: 16 kwietnia 2020, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja jestem w 25 tyg. Szyjka ma 18mm. Dzisiaj byłam na wizycie Dostałam luteinę dopochwowo przez 3 tyg. W pierwszej ciąży miakam w 31 tyg. Skrócona szyjkę i rozwarcie 2 cm. Urodziłam w 39 tyg.

  • ticia9 Autorytet
    Postów: 601 477

    Wysłany: 17 kwietnia 2020, 13:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie szyjka pięknie trzymała, a w 22 tc się skróciła do 27mm. Niby jeszcze w normie, ale za 3 dni mam wizytę i podejmiemy decyzje czy zakładamy szew. Oczywiście biorę luteine 2x1.
    Malami lezysz cały czas czy normalnie funkcjonujesz?

    mhsvpx9i7vzd02b9.png
    klz98rib7t5zryeb.png
  • Malami Przyjaciółka
    Postów: 157 41

    Wysłany: 9 maja 2020, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leżę w szpitalu już 11 dzień. Szyjka 15mm. Założony pessar. Kroplówki z magnezem.

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ