X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Sirenomella, zrośnięcie kończyn dolnych o jednego z płodów
Odpowiedz

Sirenomella, zrośnięcie kończyn dolnych o jednego z płodów

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 5 maja 2018, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy ktos słyszał o tej chorobie? U mnie jest podejrzenie zrosniecia konczyn dolnych u jednego z płodów.. Bardzo mało jest informacji na ten tamt w internecie a na specjalistyczna wizyte i badanie musze troche poczekac dlatego prosze o pomoc. Czy jest mozliwe ze między nozkamo jest tylko jakas błonką? Jest to ciaza blizniacza dwukosmówkowa

    Jezu ufam Tobie
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 maja 2018, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze.. nie znam takiej sytuacji, ale mój kolega urodził się ze zrośniętymi palcami u dłoni - to już było ze 40 lat temu, a normalnie, po porodzie porozcinali mu te palce. U niego to wyglądało tak, że (z tego co opowiadał) miał wszystkie palce, ale jakby stopione ze sobą, normalnie 5 kostek i część paznokci wspólnych, jakby "jedna masa". Więc pewnie u Twojego maleństwa, biorąc pod uwagę postęp medycyny, też naprawią powstałą wadę :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 5 maja 2018, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odpowiedź.. Bardzo bym chciala zeby sie urodzilo i zeby dalo sie cos z tym zrobić. Lekarka napisała ze DV czyli przeplyw żylny niewidoczny to tez niepokojące. Ale modle się i mam nadzieję ze Bóg mnie wysłucha.. P.s i Twoj kolega ma sprawna rękę? Niesamowite

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 maja 2018, 19:01

    Jezu ufam Tobie
  • Leira Autorytet
    Postów: 4347 1197

    Wysłany: 5 maja 2018, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose wrote:
    Dziękuję za odpowiedź.. Bardzo bym chciala zeby sie urodzilo i zeby dalo sie cos z tym zrobić. Lekarka napisała ze DV czyli przeplyw żylny niewidoczny to tez niepokojące. Ale modle się i mam nadzieję ze Bóg mnie wysłucha.. P.s i Twoj kolega ma sprawna rękę? Niesamowite

    O przepływach nic nie wiem. Tylko to rozdzielanie palców. Od razu mówię, że widać ślady, że "coś było robione", ale ręka w 100% sprawna, więc najważniejsze :)

    Poza tym.. pomyśl sobie, że jak rozdzielają bliźniaki syjamskie, złączone barkami, nawet głowami, to co? Głupich nóg nie rozdzielą? :)

    f2w3ikgnnjbzwgbk.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 maja 2018, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie jestem znawcą, ale wydaje mi sie ( ale może błędnie!)że lekarka po prostu miala kłopot z uwidocznieniem przeplywu z jakiegoś powodu np. Ulozenia maluszka. Bo to niemożliwe zeby tego przeplywu nie bylo. On chyba jest zawsze tylko jest prawidłowy albo nieprawidłowy. Prawidłowy jest gdy fala jest dodatnia, a nieprawidłowy gdy jest fala zwrotna. Dlatego dopytalabym sie jeszcze o ten przepływ o co chodzi że jest niewidoczny.

  • RedRose Autorytet
    Postów: 846 266

    Wysłany: 5 maja 2018, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zapytalam na wizycie to powiedziala ze wlasnie jak są wady to przeplyw jest niewidoczny. Umowie sie do specjalisty do szpitala w poniedzialek. Mam nadzieje ze szybko mnie przyjmie.

    Jezu ufam Tobie
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 6 maja 2018, 02:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    RedRose wrote:
    Zapytalam na wizycie to powiedziala ze wlasnie jak są wady to przeplyw jest niewidoczny. Umowie sie do specjalisty do szpitala w poniedzialek. Mam nadzieje ze szybko mnie przyjmie.
    Powiem Ci, że nigdy nie spotkalam sie z okresleniem "niewidoczny", a czytalam kiedys dużo na ten temat. Pewnie juz czytalas, ale np. tu mozna poczytac o dv i tez jest napisane, ze ocenia sie jego prawidlowosc i mowi sie, że jest "nieprawidlowy", gdy fala jest ujemna.
    https://badaniaprenatalne.pl/czym-jest-badanie-przeplywu-w-obrebie-przewodu-zylnego/
    Idz do specjalisty, który wyjasni wątpliwości i mam nadzieje,ze tamto podejrzenie okaze sie niesłuszne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 maja 2018, 02:04

Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ