X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum Problemy i komplikacje Różnice w wymiarach na usg
Odpowiedz

Różnice w wymiarach na usg

  • AUTOR
    WIADOMOŚĆ
Oceń ten wątek:
  • Kasia0109 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 6 września 2018, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny. Mam taki problem związany z różnicą wymiarów na usg. Wiem, że to nie są bardzo duże różnice ale jednak mnie martwią. Zawsze wszystko się zgadzało a teraz nie bardzo. Ostatnio dość często miałam wykonywane usg z zalecenia lekarza. Chodzę do dwóch lekarzy prywatnie i na NFZ. Z tej przyczyny, że do doktora prywatnie mam ponad 50 km i w razie czego czuję się bezpieczniej jak mam drugiego doktora na miejscu. Przy wymiarach, które mnie martwią oznaczę wykrzyknikiem.
    - 22.08 14 tydzień i 6 dni od OM (usg u doktora prywatnie)
    BDP: 2,91cm
    OFD: 3,66cm
    HC: 10,79cm
    AC: 9,47cm
    FL: 1,57cm
    TAD: 2,94
    APAD: 3,08cm
    - 25.08 15 tydzień i 2 dni od OM ( ten sam aparat, prywatnie)
    BDP: 3,29 cm
    OFD: 3,79cm
    HC: 11,73 cm
    FL:1,94cm
    AC:9,90 cm
    TAD: 2,89cm
    APAD:3,40cm
    -31.08 16 tydzień i 1 dzień od OM (inny aparat usg w szpitalu)
    BDP: 3,67 cm
    OFD: 4,34cm
    HC: 12,73cm
    Fl:1,74cm !!!
    AC: 9,35cm !!!
    Martwi mnie o to, że zmniejszył się obwód brzuszka i wymiar kości udowej. Wczoraj( 16 tydzień i 6 dni) byłam u doktora na NFZ, zmierzył tylko BDP: 3,38 cm czyli też mniejsze niż tydzień temu. Wiem, że to może śmieszne pytanie, ale chciałam poznać Wasze opinie. Jak myślicie czy ta różnica wynika z innych aparatów, lekarzy wykonujących usg? Bo to chyba nie możliwe, żeby dziecko się zmniejszyło. Rozumiem jeśli rośnie wolno ale maleje? Bardzo się martwię i dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 6 września 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej,
    Kasia, te różnice są rzędu 3-7 MILIMETRÓW. W 16 tygodniu dzidziuś to nadal maleństwo. Wystarczy inny aparat do usg, inny lekarz, inna "ręka", inne ustawienie głowicy, inne ustawienie dziecka. Na pewno Twoje dziecko się nie zmniejsza.

    Z tymi wymiarami brzuszka i głowy to jest tak jak z krojeniem np. ogórka lub kiełbasy :D jeśli złapiemy większy kąt to plasterek jest większy, jeśli kąt będzie mniejszy to średnica plasterka również. Mam nadzieję, że to plastyczne porównanie :D

    USG to tylko badanie, przecież nikt faktycznie nie bierze miarki i nie mierzy dzidziusia. Tak jak nikt później nie bierze wagi i nie waży. To tylko sprzęt i technika.

    U mnie pod koniec ciąży roznice pomiarów sięgały kilku centymetrów. A prognozowana waga przy porodzie była 2900. Skrzat miał 3225g, także tego.

    Uszy do góry :)

    Kasia0109 lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Kasia0109 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 6 września 2018, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, trochę mnie pocieszyłaś. Niby wiem, że to tylko sprzęt i dzidzia się rusza. To moja pierwsza ciąża i bardzo się boję, że może być coś nie tak jak trzeba. I już się zaczęłam przejmować, że może coś nie tak z przepływami przez łożysko jest albo to częste usg zahamowało wzrost. Po prostu za dużo myślę. Kiedyś miałam usg raz na miesiąc to nie było paniki. :)

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 6 września 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem specjalistką w myśleniu za dużo :D

    U mnie trzecia ciąża, pierwsza donoszona, poziom shizofrenii przekraczał skalę.

    Śmieję się, nie można dac się zwariować. Usg nie zahamuje wzrostu. Przepływy da się zmierzyć.

    Wyluzuj, zainteresuj się czymś. Może obejrzysz wyprawkę? Może zaplanujesz w głowie kącik/pokój dla dziecka? Może zrobisz na drutach lub na szydełku kocyk dla maleństwa?

    Kasia0109 lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
  • Kasia0109 Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 7 września 2018, 06:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wowka za dużo myślę. Jeszcze jestem na zwolnieniu i mam mnóstwo czasu na właśnie myślenie :D. Ale masz rację, do końca ciąży to ja oszaleję. Wyprawkę już powoli kompletuję i jak zacznę za dużo myśleć to po prostu wyjdę do sklepu i kupię coś dzidzi :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 września 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To wszystko się będzie zmieniać jak w kalejdoskopie. Na polowkowych moj mały miał długie kości udowe a teraz za małe. I tak z każda częścią ciała można mówić.

    Kasia0109 lubi tę wiadomość

  • Wowka Autorytet
    Postów: 3996 5554

    Wysłany: 7 września 2018, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, ja całą ciążę byłam na zwolnieniu i pięć miesięcy przeleżałam. Trzeba było nie zwariować, dziecko potrzebuje zdrowej psychicznie matki :)

    Póki masz energię i siły to korzystaj ze zwolnienia i czasu wolnego :) zrób wszystko to na co Ci brakowało czasu w pracy, naciesz się czasem dla siebie na zapas :)

    Kasia0109 lubi tę wiadomość

    Julia ❤
    3ffafe9500.png
    Jano ❤
    c2513a0522.png
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - jakie mogę być jej przyczyny i jak sobie z nią radzić?

Problem z odpowiednim nawilżeniem pochwy dotyczy bardzo dużej liczby kobiet. Najczęściej problemy występują w okresie okołomenopauzalnym, ale z różnych przyczyn mogą pojawiać się na każdym etapie życia kobiety. Suchość pochwy może znacząco obniżać jakość życia seksualnego, z powodu bólu i dyskomfortu odczuwanego podczas zbliżeń... Skąd się bierze suchość pochwy? Jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ